ivanaci ivanaci komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Autorku jsem neznala, vybráno pro čtenářskou výzvu. Musím říci, že jsem přečetla jedním dechem za sobotu. Trochu těžké téma - smrt dětí, ale citlivě napsané. Klobouk dolů, od tak mladé autorky.

29.07.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Ač jsem tušila pachatele asi již od poloviny knihy, bylo to opravdu pěkné počtení. Autorka opravdu umí. Už se těším na další knihu.

12.08.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Další výborná kniha od tak mladé autorky. Těším se na další

09.10.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na prvotinu, výborné, čtivé, naučné

30.10.2020 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Cetla js do vyzvy 2023. Clovek si uvedomi, jak moc se cas posunul v kvalite ziti a jak se nezmenily vlastnosti lidi.

09.05.2023 4 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Nejlepší z této řady. Čtu od začátku, ale možná by ani nevadilo číst na přeskáčku. Není to jen detektivka, ale i pohled do duše lidí. Bezva, teším se na další.

23.01.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Paráda

22.01.2022 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Krásné čtení o nelehké době, už aby byla nová kniha :-))

07.02.2021 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Holocaust z pohledu těhotných žen. Je neuvěřitelné co překonaly a jaká vůle k životu byla v jejich děťátkách. Velmi silná kniha.

26.07.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Poutavá kniha o historii, o které jsem netušila, že se stala. Autorka zvolila výbornou formu knihy - střídání pohledu postav na situace. Četla jsem všechny knihy autorky a budu vyhlížet další.

20.10.2019 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Zvláštní, zvláštní, zvláštní. Myslím, že zbytečně dlouhé a konec useknutý. Místy jsem se dost nudila a nutila se číst.

31.07.2023 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásně napsaný příběh o smutné době přečtený jedním dechem.

07.10.2017 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na knihu jsem se těšila, autorka opravdu umí, ale toto se dle mě moc nepovedlo. Stálý popis, málo dialogů a nějaké nepřesnosti. Koupila jsem si ji, abych ji darovala a nebudu litovat.

25.04.2021 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Trochu mi trvalo než jsem se začetla a pak jsem se nechtěla odtrhnout. Těším se na další...

17.09.2020 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Poslouchala jsem jako audioknihu, potřebovala jsem ruce na háčkování :-). Hodnocení? Skončila jsem poslouchat v půl čtvrté ráno, nemohla jsem přestat, tak asi tak. :-)

17.05.2020 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Tyto knihy mají jedinou vadu, přečtou se moc brzo a pak se jen čeká a čeká na další, prostě bezva čtení

07.03.2023 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Drsné, ale skvělé

17.07.2021 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Krásný příběh, na začátku trochu moc krutý. Tradice je tradice, i když toto v nedávné době? Milovníky čaje určitě potěší.

02.01.2021 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tato kniha Sestry a Mráz jsou dle mě nejlepší. Překvapivé, krásně se čte, člověk nemůže přestat. Těším se na další díl co snad vyjde.

04.06.2020 5 z 5

Díky výzvě jsem objevila poklad, kniha plná krásných myšlenek

14.03.2020 5 z 5