Kudy vchází světlo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Stěží si lze představit náročnější životní zkoušku. Kariéra Armanda Gamache, dříve respektovaného vrchního inspektora quebecké Sureté, balancuje nad propastí a v rozkladu je také jeho oddělení vražd, ze kterého musela odejít většina jemu věrných agentů. Osamělý policista čelí nejen intrikám z nejvyšších míst, ale i nedůvěře mezi nejbližšími. Ze staré známosti vezme případ Constance Pineaultové, která zemřela těsně před plánovanou cestou do vesničky Three Pines – a pak se strhne něco nevídaného. Ve hře jsou tisíce životů a Gamachovi síly den ode dne ubývají… Další díl populární detektivní série čtenáře v lecčem překvapí, neboť v něm autorka radikálně zamíchá osudy známých postav a vystaví je spleti lží, pomluv a dlouho klíčícího zla. Avšak i uprostřed chaosu lze najít řád a zdánlivě neproniknutelnou tmou může prorazit paprsek světla. Bude to ale stačit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402462/big_kudy-vchazi-svetlo-7hE-402462.jpg 4.7221
Série:

Případy vrchního inspektora Gamache 9.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

How the Light Gets In, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (79)

Kniha Kudy vchází světlo

martiline
17. května

Tentokrát se hlavní čin (vražda) stáhl do pozadí ... a dokončeno je to, co se prolíná v detektivním příběhu od prvního dílu ...
Neskutečně poutavé čtení ... ostatně, jako vždy.

kalache
03. dubna

...asi každý máme svého "albatrosa"...


janastok
19. března

Hurá, jsme zpátky v Three Pines. Tento díl byl hodně povedený. Vyšetřování vraždy přítelkyně jedné z obyvatelek vesničky a zároveň konečné rozuzlení zápletky z předchozích dílů. Jsem ráda, že Arnotův případ už skončil a těším se na další díly.

pajaroh
17. března

Ne že by probouzející se jaro bylo ideální dobou pro čtení tohoto předvánočního dílu, ale kdo by čekal na Gamache třičtvrtě roku.
Oproti mnohým pro mě tento díl nebyl nejlepší ze série, i když se děj vygraduje a vcelku jasně uzavírá. Asi příliš akce, čtenáři milující napětí si ho jistě vychutnají, já byla jako na trní a při čtení zavírala oči (nedoporučuji). To ale nemění nic na tom, že je to kvalitní čtení a laťka celé série se stále drží velmi vysoko. A inspektor se nám ukazuje v nečekaném světle (nebo tmě?)..., to se mi líbilo velmi.

Blaník8
14. března

,,.....Znělo to přesně jako jeho práce. Vražda byla katalyzátor, ale téměř vždy to začínalo nějakou maličkostí, pouhým okem neviditelnou. Často byla roky, desítky let stará maličkost, která se podebrala a narůstala, až nakazila celého hostitele a z lidské bytosti se stala zosobněná zášť. Překrytá kůží, vydávající se za člověka. Za šťastného člověka.
Dokud se něco nestalo...,,

ivanaci
23. ledna

Nejlepší z této řady. Čtu od začátku, ale možná by ani nevadilo číst na přeskáčku. Není to jen detektivka, ale i pohled do duše lidí. Bezva, teším se na další.

yellow
03. ledna

Skvělý díl. Vyvrcholení dějové linie probíhající na pozadí předchozích dílů. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout, abych konečně zjistila, o co všechno jde, a jak to dopadne.

alzbeta4340
12.10.2021

Zatím nejlepší díl - dosavadní vrchol celé série. Čtu díly popořadě celkem rychle za sebou a užila jsem si tuto knihu dokonale. (Dokonce jsem bojovala sama se sebou, abych si nepřečetla dopředu konec, tak jsem byla napnutá.)
Ale taky si myslím, že se tento díl bude líbit i těm čtenářům, kteří čtou příběhy inspektora Gamache napřeskáčku a všechno neznají. Všechna čest autorce, je to opravdu dobře napsané.

1