Dlouhá cesta domů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po traumatických událostech, které zapříčinily jeho odchod do penze, si Armand Gamache, bývalý vrchní inspektor Sureté du Québec, užívá poklidného života v zapadlé vísce Three Pines a pomalu se zotavuje z utržených ran. Jeho tělesná zranění se hojí dobře, ale s těmi, která utrpěl na duši, je to už horší. A jako by nestačilo, že se musí potýkat s vlastními démony, jeho sousedka Clara Morrowová k nim přidá ještě další. Požádá ho totiž o pomoc při hledání svého manžela Petera, který se po roční odluce v domluvený den nevrátil domů. Gamache děsí, že by měl opustit své bezpečné útočiště, ale Claře nemůže pomoc odmítnout, a tak se společně se svým zetěm a bývalým zástupcem Jeanem Guyem Beauvoirem a další sousedkou Myrnou Landersovou vydává po Peterových stopách na cestu napříč Quebekem a zároveň do hlubin Peterovy ztrápené duše. Čím však na cestě značené Peterovými podivnými obrazy postupují dál, tím větší mají strach, co nakonec najdou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/417072/dlouha-cesta-domu-pI5-417072.jpg 4.375
Série

Případy vrchního inspektora Gamache 10.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Kalibr
Orig. název

The Long Way Home, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Dlouhá cesta domů

Přidat komentář
danipos
18. března

Pomalý a klidný rozjezd, ale strhující závěr. Knihy této autorky mě nikdy nezklamou.

Nočnípták
11. března

Teď jsem si přečetla zdejší komentáře, před napsáním toho svého / a to dělám málokdy/. Tolik rozdílných názorů vyvolala paní Penny. Nejslabší nebo nejlepší kniha?

Pro mne jsou všechny gamachovky velkým zážitkem. Miluji Three Pines. Chtěla bych žít v takové zapadlé a divukrásné vesničce. Chtěla bych mít takové přátele jako inspektor Gamache.

Dlouhá cesta domů byla opravdu dlouhá. To je moc dobře, protože jsem během ní poznala a prožila mnoho netušených a hlubokých cest do nitra Pennyiných hrdinů i svého vlastního.
Smutný konec mne nepřekvapil, tak nějak jsem ho očekávala. Myslím, že tam ani jiný být nemohl, že bych snad jiným koncem byla zklamaná. I když zde bylo málo veršů a úryvků z jiných knih /na ně se vždy moc těším/, stala se pro mne tou nejlepší z celé série. Ale třeba mne Louise Penny překvapí a o příští knize budu tvrdit totéž. Hlavně aby byla a to brzo.

Lessana
26. února

Opäť diel, v ktorom si aj Ruth získala moje sympatie. Aj s Rosou, samozrejme :). Apropo Rosa - veľmi by zaujímalo, o aký živočíšny druh v skutočnosti ide, zvlášť preto, že v českých prekladoch prípadov inšpektora Gamachea sa o nej hovorí ako o "huse", zatiaľ čo v slovenských ako o "kačke" :)). Toľko úvodom na margo translatologickej záhady. A teraz k samotnej knihe. Po predchádzajúcom diele, na konci ktorého náš milý Gamache odišiel na odpočinok, by človek/čitateľ povedal, že s pátraním je koniec. Avšak omyl. Čarovná dedinka Tri borovice, zdá sa, poskytuje nevyčerpateľné množstvo príležitostí na zrealizovanie sa. V Dlhej ceste domov ide o pátranie po nezvestnom Petrovi, Clarinom mužovi. Sympatické je (a to sa týka celej tejto vydarenej série), že gro príbehov spočíva skôr v sociologickej štúdii (ku ktorej mimovoľne dochádza pri vyšetrovaní a pátraní) a psychologizácii postáv než v popisoch násilia, vrážd a pod. Tie sú akoby druhoradé. Prím majú, okrem postáv a vzťahov medzi nimi, samozrejme, rozmanité gastronomické zákutia a nádherná (nielen) kanadská príroda. A často aj pridaná hodnota v podobe poézie, hudby, výtvarného umenia a i. A to všetko v pomaly plynúcom, no napriek tomu napínavom príbehu. Nepochybne preto má táto séria toľko spokojných fanúšikov, vrátane mňa :)).

Hella
25. února

Tentokrát za mě bohužel s bídou jen 3 bodíky.... postavy sice jako pokaždé sympatické, reálné a vlastně jako naši "staří známí", ale příběh byl nudný a táhnoucí se a Peter mi byl čím dál víc ukradenější.... Zkrátka nebavilo.

petronella1
15. února

Moc jsem se těšila, jako vždycky... Kniha opět úžasná jako vždy, možná jsem ji hltala dokonce rychleji než obvykle. Konec pro mě dost smutný, chvíli mi trvalo než jsem to vstřebala. A doufám, že bude ještě další. Nechce se mi loučit s těmi lidmi

alka.2007
13. února

Nezklamala, jako vždy! Hůře se mi ze začátku do děje vstupovalo, ale o to lépe se mi knihou putovalo dále. Až k překvapivému rozuzlení......Na základě četby bych se chtěla podívat do Zahrady kosmických úvah ve Skotsku. To mne moc láká. ....

stejsdan
11. února

Přečetla jsem všechny knihy Luise Penny a nepřestávají mě fascinovat...Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Navíc takhle dlouho jsem na vraždu ještě vážně nečekala...Takže zase napětí, dějový spád, lidský příběh, humor, poučení, životní nadhled a nečekané smutné rozuzlení... Těším se na další:)

Dajine
09. února

Opět paní spisovatelka nezklamala.

1