Dlouhá cesta domů

Po traumatických událostech, které zapříčinily jeho odchod do penze, si Armand Gamache, bývalý vrchní inspektor Sureté du Québec, užívá poklidného života v zapadlé vísce Three Pines a pomalu se zotavuje z utržených ran. Jeho tělesná zranění se hojí dobře, ale s těmi, která utrpěl na duši, je to už horší. A jako by nestačilo, že se musí potýkat s vlastními démony, jeho sousedka Clara Morrowová k nim přidá ještě další. Požádá ho totiž o pomoc při hledání svého manžela Petera, který se po roční odluce v domluvený den nevrátil domů. Gamache děsí, že by měl opustit své bezpečné útočiště, ale Claře nemůže pomoc odmítnout, a tak se společně se svým zetěm a bývalým zástupcem Jeanem Guyem Beauvoirem a další sousedkou Myrnou Landersovou vydává po Peterových stopách na cestu napříč Quebekem a zároveň do hlubin Peterovy ztrápené duše. Čím však na cestě značené Peterovými podivnými obrazy postupují dál, tím větší mají strach, co nakonec najdou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417072/big_dlouha-cesta-domu-pI5-417072.jpg 4.2182

Případy vrchního inspektora Gamache 10.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Kalibr

The Long Way Home, 2014

Kniha Dlouhá cesta domů

pajaroh

Poklidné chvíle ve vesnici Three Pines s jemným tušením něčeho temného v pozadí vystřídají rozbouřenější dny na cestách po Kanadě i lidské (malířské) duši. Konec tradičně trochu překombinovaný, ale celkový dojem je velmi dobrý. Jak jinak. Prostě se touto sérií cítím obohacena - co se týče myšlenek, informací, vhledů do různých oborů i povah - a už teď se těším, jak si ji jednou přečtu znovu (nejlépe na podobném místě jako je teráska bystra Gabriho a Oliviera s kávou v ruce a někým jako "Henri" u nohou).

popeluška

Desátý díl opět nezklamal. Tato série mě prostě moc a moc baví :-) je to bezva čtení.

mataj

LP píše opravdu nádherně, poeticky. Vychutnávám si všechny její knížky. Nicméně u téhle bylo těch vnitřních démonů, hříchů minulosti a hledání odpuštění a múz na mně moc. Samotný příběh nebyl špatný a konec měl spád a jiskru ale tentokrát mi to nejspíš nesedlo, alespoň ne tak, jak jsem u téhle autorky zvyklá. Uvidíme co přinese další díl, na který se moc těším.

yellow

Z tohoto dílu jsem měla rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi jako obvykle líbil, protože byl čtivý a byly tam známé postavy. Na druhou stranu jsem si celou dobu říkala, ať si Peter zůstane, kde je. Proč ho hledat? Mně jako čtenáři rozhodně nechyběl, spíš mi jeho nepřítomnost vyhovovala. K tomu se při jeho hledání na můj vkus až moc často do děje motala Clara. Nemám je ráda ani jednoho, takže mě děj točící se opět kolem nich, moc nenadchl. Závěr byl ale dobrý.

alzbeta4340
01.11.2021

Dlouhá cesta domů je snad až fascinující a vychutná si ji určitě každý čtenář, který má v paměti předcházející díly i se všemi nuancemi vztahů mezi jednotlivými postavami. Což je zároveň i nevýhoda této skvělé a velmi netradiční detektivky - neznalému čtenáři se může zdát zdlouhavá a nejasná. Já jsem ovšem doopravdy okouzlená.

Viopes
14.09.2021

Poklidný příběh, už si připadám jako součást vesničky. Četla jsem prvních pět knih ze série a pak jsem přeskočila k této desáté v pořadí. Proto pro mne bylo jedině dobře, když se v příběhu zabrousí do minulosti a připomenou se události z předchozích dílů. V každém případě se chystám sahnout po zbylých dílech ze série. Autorka, vesnička a její obyvatelé si mě zcela získaly.

konicekbily
05.09.2021

Mám rád skrytou vesničku v horách, která není na mapách. I její obyvatele. Ale autorce došly mrtvoly a domnívám se, že i invence. A tak vyslala své hrdiny na pracovní cesty, aby vyhledali Petera. Ten vyrazil na nevysvětlitelný vandr po světě a ztratil se nám. A kanadská policie slídí po pohřešovaném za pomoci hlavních postav celé řady - po polovině Kanady.
Zápletka taková nejasná - vzdalující se realitě - vysvětlení poloviční. Ale styl autorky je nadále skvělý, ale dojem mám rozpačitý.

raty
02.09.2021

Nechci se opakovat, ale musím. NÁDHERA. Kniha, která není jen krimi. Kniha plná lidských slabostí, lidské moudrosti, síly lásky a přátelství. Hrozně mě to bavilo číst. Slovní přestřelky mezi některými postavami jsou bezkonkurenční. Svět umění, do kterého můžu nahlížet, je zajímavým prostředím. Popisy krajiny, měst i vesniček jsou vymazlené a ukazují velkou lásku autorky ke své zemi. Konec jsem nečekala, ale vlastně to bylo dokonale vymyšleno. A jako bonus je nádherné čtení opět zabaleno v nádherné obálce.