Iva095 Iva095 komentáře u knih

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Naprosto miluji sérii o Harry Potterovi a stejně tak jsem si zamilovala Fantastická zvířata. Tento scénář je prostě boží. Zase jsem se vrátila do světa úžasných stvoření. Knížka se mi moc líbila. Jediné co mi na knize vadí tak je ta filmová obálka, předchozí díly mají krásné obálky a tady tu zkazili.

03.12.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Jak jsem byla nadšená z prvních dvou dílů tak jsem se těšila i na ten třetí. Bohužel mě tento díl bavil o dost méně. Byli tam části, které byli dobré, ale bylo tam více částí které byli nic moc. Tak snad pokračování bude lepší.

02.12.2022 3 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Povedený YA thriller. O proti knížce Dva tajemství neudrží, která byla hodně průměrná tato knížka byla skvěla. Příběh byl čtivý, rychle odsýpal. Spousta lží, manipulace a spousta tajemství. Fajn bylo i to přeskakování z přítomnosti do minulosti a ten závěr ten byl boží.

30.11.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Čtvrtá kniha ze série Romantických útěků nás zavede do Chorvatska na jachtu kterou si mohou dovolit jen bohatí lidé. Maddie je milá, sympatická holka s nízkým sebevědomím a Nick zase chudák, kterého si omotala okolo prstu modelka Tara, která byla na pár facek. Knížka se četla pěkně, ale některé části mi vadili. Právě ty kde se objevovala Tara se svojí kamarádkou Cory obě byli na pěst a pak ještě vlezlí Simon u kterého se mi zdálo, že nezná slovo ne. Krásný popis Chorvatska. Milá knížka s jasným koncem.

29.11.2022 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Absolutně dokonalé pokračování série Naslouchač. Tento díl byl o něco lepší než díl první. Příběh jsem si užívala od první stránky až do poslední. Brzo se pustím do třetího dílu už se nemůžu dočkat co se tam bude dít. Tato série je zatím naprosto dokonalá.

28.11.2022 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Celá série Akta Illuminae byla boží, ale bohužel tento díl byl za mě nejslabší. Četl se o něco pomaleji než předchozí díly. Bylo tam až moc postav. Ze začátku jsem se v tom příběhu ztrácela, hlavně v těch částech na Kerenze právě tam bylo strašně moc nových postav. Po chvilce čtení jsem se do toho zase dostala a knížka zase začala být skvělá. A ke konci to už byla naprosto dokonalá akce, že jsem hltala každou stránku a naprosto si to užívala. Tuto sérii bych doporučila každém. Knížky sice vypadají obrovský, ale ve skutečnosti, jim budete věnovat stejně času jako jakékoliv jiné knize, možná i méně.
I přesto že tento díl byl slabší tak stál za to.

25.11.2022 5 z 5

Mechanický duch Mechanický duch Laura Ruby

Pěkné pokračování. O něco lepší než první díl. Teď už akorát počkat až vyjde závěrečný díl kde se to celé uzavře.

24.11.2022 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Tak tato knížka nezklamala. Těžko říct jestli byla lepší než první díl nebo ne, možná o trošku. Co k tomu říct. Knížka je ještě o trošku větší než první díl, ale stejně jsem jí věnovala pouze několik hodin, během dvou dnů jsem jí přečetla. Jak jsem se pustila do čtení nebyla jsem schopná knížku zavřít. Tento příběh je prostě dokonalí. Doufám, že i ten poslední díl bude stát za to. Samozřejmě doporučuji všem.

21.11.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Fantasy knížka od české autorky. Nějak jsem nevěřila tomu, že by se mi mohla líbit. Řekla jsem si, že když má takové vysoké hodnocení, že jí zkusím přečíst. Trvalo mi několik stránek než jsem se začetla, ale pak jsem už hltala kapitolu po kapitole a stránku po stránce. Tato knížka je absolutní dokonalost. Čtivá, originální a k tomu ještě od české autorky. Lituji, že jsem si ještě nesehnala pokračování. Doporučuji.

20.11.2022 5 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Knížka nebyla špatná, ale nebyla ani dobrá, řekla bych, že byla hodně průměrná. První půlka se četla hodně pomalu a až ta druhá polovina mě začala trošku bavit.
Myslím, že k této knížce se už znovu nevrátím.

18.11.2022 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tak to byla jízda, od první stránky až do poslední. Tuto knížku jsem zaznamenala už dříve, ale bála jsem se že u ní strávím až moc čas, protože je veliká. Absolutně mě nenapadlo, že by mohla být tak skvělá. Za dva dny jsem jí měla přečtenou celou, s tím, že během jednoho dne jsem přečetla třičtvrtě. A věřím, že i ty další díly budou skvělí. Moc a moc doporučuji.

16.11.2022 5 z 5

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Letos v zimě je moc pěkná dodatková novela k sérii Srdcerváči. Mě osobně se míc líbí právě série Srdcerváči, ale jak tato knížka tak novela Nick a Charlie jsou pěkné dodatky.
Všem kdo mají rádi hlavní komiksovou sérii bych tuhle novelu určitě doporučila.

15.11.2022 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Knížka u které jsem se nenudila. Příběh byl čtivý, zábavný, rychle plynul. Líbili se mi ty chaty a jak se celý příběh točil okolo HP. Příjemná oddechovka.

14.11.2022 4 z 5

Stínová šifra Stínová šifra Laura Ruby

Tato knížka je spíš pro mladší generaci, ale i přesto se mi příběh líbil a určitě si přečtu i další díl. Začátek nebyl nic moc, ale když začali objevovat klíče a luštit šifry tak mě knížka začala bavit. Knížka se pěkně četla a vzhledově je taky moc pěkná.

13.11.2022 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Čím jsem starší tím méně si mi fantasy líbí, ale tato knížka byla absolutní bomba. Tam bylo úplně vše víly, démoni, druid, skřítek s rarachem (kteří byli naprosto boží) a záhadný Warwick Farkes, který byl pro všechny pouhou legendou. Ani jedna kapitola nebyla nudná. Pořád se tam něco dělo. Nebyla jsem schopná knížku odložit. A ten konec pane bože. Knížka je sice úplná novinka, ale už aby byl další díl.

12.11.2022 5 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Už dlouhou dobu se mi nestalo, že bych se pustila do knížky, která by byla špatná což tato byla. Jedna hvězdička je za zajímaví nápad a ta druhá za dobrý konec. Po předčení prologu jsem si říkala to zní dobře, ale pletla jsem se. Nedokázala jsem se začíst, na to jak je knížka malá tak je nekonečná. Jediné co mě knížku donutilo dočíst byla zvědavost jak to celé dopadne a díky bohu alespoň ten konec stál za to. Za mě nedoporučuji.

10.11.2022 2 z 5

Malý princ slaví Vánoce Malý princ slaví Vánoce Martin Baltscheit

Moc jsem si nebyla jistá co od této knížky čekat. Nebylo to špatné ale nebylo to ani tak dobré jako klasický příběh Malého prince. Nejhezčí na této knížce byli asi ty ilustrace.

07.11.2022 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Všichni kdo milují Kroniky prachu by si tuto knížku určitě měli přečíst. Je to moc pěkná dodatková knížka ve které se toho spoustu dovíte i přes to, že je to jen pár stránek.

06.11.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Třetí knížka série Romantických útěku vás pošle do Paříže, do cukrárny kam už skoro nikdo nechodí a majitel z ní chce udělat bistro. Co si o této kníže myslím? Asi úplně to samé jako o předchozích dílech. Oddychová knížka od které neočekáváte vůbec nic. Hned od první kapitoly mi bylo jasné jak to dopadne, ale knížka se pěkně četla, několikrát jsem se i zasmála. Hlavní hrdinka byla sympatická. Krásny popis Paříže a všech těch dortíku. Další průměrná knížka která neurazí, ale ani nenadchne.

06.11.2022 4 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Ještě než jsem knížku otevřela tak jsem věděla jak to celé dopadne, ale i přes to jsem doufala, že to skončí jinak. Oba dva kluky jsem si oblíbila hned a strašně jsem jim přála aby spolu mohli strávit více času a ne jen jeden den. Příběh byl skvělí. Tato kniha patří mezi ty od kterých se nemůžete odtrhnou. Přečteno během dne. Moc doporučuji.

03.11.2022 5 z 5