Iva095 Online Iva095 komentáře u knih

Rod draků Rod draků Jessica Cluess

Bylo to takové neurazí nenadchne, takoví průměrný fantasy příběh.

15.02.2023 4 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Romantické feel-good contemporary. Nebylo to špatné. Knížka se pěkně četla, bylo to z českého prostředí, hlavní postavy i vedlejší postavy byli fajn, ale tento žánr nepatří mezi mé oblíbené. Nemyslím si, že se ke knížce ještě někdy vrátím.

11.02.2023 4 z 5

Lži v plamenech Lži v plamenech Jennifer Lynn Alvarez

Po téhle knize jsem sáhla hlavně z toho důvodu, že mi anotací připomínala YA thrillery od Karen M McManus, které mám ráda. Příběh byl skvělý, rychle plynul, pořád se tam něco dělo. Tajemství, lži, manipulace taková klasika co do takovýchto knížek patří, ale tuto knížku bych neřadila mezi YA thrillery na to je až moc drsná.

09.02.2023 4 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Na tuto knížku jsem narazila díky Instagramu a jsem moc ráda že jsem si jí pořídila. Heavy contemporary knihy mám ráda a jednou za čas si nějakou přečtu. Nebylo to vůbec snadné čtení. I přesto, že je knížka vzhledově o proti normální knížkám malá tak jsem si připadala jako bych četla nějakou bichli jak to bylo náročné číst. Jak život Eliase tak život Kennetha byl šílený. Pozitivních chvilek tam bylo tak strašně málo oproti něm negativním. Tento žánr asi není pro každého, ale za mě určitě doporučuji.

08.02.2023 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Nečetla jsem ani Dvory ani Skleněný trůn, ale tahle knížka mě prostě lákala. Četla jsem jí týden což je na mě až dost dlouhá doba. Ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst a to trvalo něco málo přes dvě stě listů. Pak jsem se dostala do fáze, že mě příběh začal bavit. Čím víc jsem se blížila ke konci tak jsem si příběh užívala, ale zároveň se toho začalo čím dál tím více a více dít bylo to takové jedno velké Cože jako že fakt? a už jsem se nemohla od knížky odtrhnou až do konce. Co se mi hodně líbilo byla romantická linka mezi Bryce a Huntem. Ať už jste fanoušci Sarah J Mass nebo ne tak tahle knížka stojí za přečtení. Určitě se pustím i do druhého dílu jen ne hned. Určitě moc doporučuji.

07.02.2023 5 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Nejsem fanoušek dlouhých knižních sérii, takže jsem nevěřila tomu že zvládnu přečíst všech šest dílů a to během jednoho měsíce. Příběh Kellena a Reichise jsem si užívala od prvního až do posledního dílu. Určitě si přečtu i prequeli a věřím tomu že budou stejně skvělí jako hlavní série.

31.01.2023 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Od této knížky jsem měla veliké očekávání. Za poslední dobu jsem přečetla až moc fantasy a sci-fi, tak jsem potřebovala nějakou jednohubku a tato kniha mi připadala jako sázka na jistotu. Byl to absolutní opak z nějakého důvodu mě ten příběh vůbec nebavil. Vůbec jsme se nedokázala začíst, příběh vůbec neodsýpal. I přesto, že je knížka celkem malá tak byla nekonečná.

30.01.2023 1 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Mám za sebou pátý díl, který byl zase naprosto skvělí. Kellen v kombinaci s Reichisem jsou dokonalá dvojka. Moc se těším na závěrečný díl.

29.01.2023 5 z 5

Aurora hasne Aurora hasne Amie Kaufman

Kombinace Kristoff, Kaufman je prostě dokonalá. Stejně jako série Akta Illuminae, kterou jsem si zamilovala tak teď i série Aurora byla absolutně dokonalá. Všechny tři díly byli plné napětí, akce a humoru. Žádná slepá místa pořád se něco dělo. Když už to vypadalo, že bude chvilku klid, tak se to zase rozjelo. Hltala jsem každou kapitolu, každou stránku. Všichni hlavní hrdinové byli fajn, ale nejvíce jsem si oblíbila Scarlet a Kala. Pokud máte rádi Sci-fi tak tuto sérii určitě doporučuji a pokud ne tak si ji stejně oblíbíte.

27.01.2023 5 z 5

Aurora plane Aurora plane Amie Kaufman

To byl jízda a to hned od první stránky až do konce. Těším se na závěrečný díl.

26.01.2023 5 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Další skvělý díl. Jen škoda, že tam skoro vůbec nebyl kočkoveverčák, kterého jsem si zamilovala hned od prvního dílu. Těším se na pokračování.

24.01.2023 5 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Kdyby v tomto díle bylo trošku více Reichise tak by to bylo o něco lepší, ale i tak skvělí příběh. Těším se na další díl.

22.01.2023 5 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Začátek byl jeden velký zmatek a absolutně jsem netušila co se děje, ale to trvalo asi tak 100-120 stránek pak už to byla jízda. Knížku jsem si užívala. Brzy se pustím do druhého dílu.

18.01.2023 5 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Určitě lepší než první díl. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat.

16.01.2023 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Ten to poklad mám doma už několik měsíců. Jak jsem knížku otevřela tak jsem nebyla schopná jí zavřít. Chtěla bych svojí kočkoveverku.

14.01.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Od této autorky to byla pro mě první kniha co jsem četla a můžu z jistotou říct, že nebyla poslední. Některé části byli hodně drsné a ten konec tak ten mě dostal nejvíc. Naprosto dokonalé čtení. Doporučuji.

12.01.2023 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Moc nevím co si o této knize myslit. Na jednu stranu byla strašně zvláštní a na druhou stranu mi přišla zajímavá. Určitě můžu říct, že tato kniha je originální, dobře se četla a nenašla jsem ani nudná místa. Hlavní hrdinka se svojí kamarádkou byli fajn a kdo je padouch mi bylo jasné skoro hned. Zajímavá knížka.

10.01.2023 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Milá, vtipná, čtivá knížka. Určitě si přečtu i další díl.

05.01.2023 4 z 5

Myšlenky pod polštář Myšlenky pod polštář Courtney Peppernell

Krásná knížka ke které se budu určitě vracet.

03.01.2023 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Moje třetí setkání s nadprůměrně inteligentní šílencem profesorem Theem Crayem. Tentokrát jsem jsem čtení prokládala z audiem, ale přestože mám audio knížky ráda tak tady mi audio verze moc nesedla. Tak jako u předchozích dílů tak i tady oceňuji, krátké kapitoly. Čtiví, napínavý příběh.

02.01.2023 4 z 5