Iva095 Iva095 komentáře u knih

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Zpátky ve světě superhrdinů kde se Anarchisté snaží držet zpátky, jen sbírají informace co jim předává Nova a pomalu ale jistě dávají dohromady plán jak svrhnou jejich protivníky. Mezitím Renegáti získávají novou nebezpečnou zbraň, která by mohla spoustu věcí změnit. Boj mezi Renegáty a Anarchisty pokračuje.

Co mi v tomto díle chybělo, bylo více akčních situací, proti prvnímu dílu jich tam bylo strašně málo. Ale co se mi naopak líbilo, to byla rozvíjející se romantická linka mezi Novou a Adrianem. Jsem zvědavá jak to celé nakonec dopadne.

"Není všechno černé, nebo bílé. Dobré nebo zlé. Lidské činy, jejich motivy, to je šedá zóna."
"Lepší je neslibovat, než potom zklamat."

06.04.2023 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Na začátku jsme byli padouši všichni.

Hrdinové vs Zloduchové neboli Renegáti vs Anarchisté.
Nepatřím mezi velké fanoušky superhrdinů, ale tato knížka se mi moc líbila. Skvělí propracovaný svět, zajímaví superhrdinský jména i jejich schopnost a to v obou případech jak u hrdinů tak u padouchů. Čtiný, rychle plynoucí příběh. I přes to, že kniha je spíš pro mladší čtenáře tak jsem si jí užila a brzy se pustím do pokračování.

03.04.2023 5 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Milou je anti-múza, která se pohybuje mezi reálným světem a knižním světem. Její otec je antagonista záporná postava a její matka reálný člověk. Jako anti-múza má schopnost krást spisovatelům jejich nápady, stačí k tomu jen jeden polibek. Edward Evens a Simon Holt oba byli začínající spisovatelé a oba měla Milou políbit, ale v obou případech to nestihla, protože je někdo zabil. Co má společného se smrtí obou mužů? Na to se snaží přijít společně se svými přáteli.

Nejdříve se mi nechtělo začínat zase novou sérii, když jich spoustu nemám dočtených, ale nakonec mi to nedalo a do knížky jsem se pustila. Cestování mezi reálným a knižním světem naprosto skvělí nápad. Už párkrát se mi osvědčilo, že knížka ve které se vypráví o knížkách nemůže byt špatná např. Kouzla rodu Thornů nebo třeba Kroniky prachu. Hlavní hrdina Milou mi byla moc sympatický hned od začátku a ne jen ona i Lansbury byl fajn, jen ne hned, ze začátku byl hodně protivný, ale to se v průběhu knihy vysvětlilo. Nenáročná fantasy, která si určitě najde spousty fanoušků. Jsem zvědavá jak bude vypadat pokračování.

"Nikdy se nepleť mezi čtenáře a jeho knihu. To nedopadá dobře."

"Když vyloučíte nemožné, pak to, co zbývá, musí být pravda, byť se zdá sebenepravděpodobnější."

01.04.2023 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Karen vyběhne ze svého domu, nasedne do auta a v plné rychlosti odjíždí pryč. Vybourá se a skončí v nemocnici. Mezitím její manžel Tom přijíždí domů a už před domem mu přijde divné, že tam jeho žena nemá auto a že je dům odemčený. Vevnitř nikdo není a její kabelka z doklady i mobilem zůstali doma. Karen má silný otřes mozku a amnézii, vůbec si nepamatuje co se ten večer stalo. Nechápe jak je možné, že se objevila v části města kam by normálně nejela. A aby toho nebylo málo tak si je celkem jistá, že se jim někdo cizí pohybuje po domě.

Od autorky jsem četla Manželé odvedle což byl hodně průměrný thriller a bohužel tento nebyl o nic lepší. Zase to bylo strašně předvídatelné minimálně to kdo cizí jim leze do baráku bylo jasné skoro hned a ten konec se mi zdál nezakončený. Nějak nechápu jak tato kniha může mít nálepku Světový bestseller myslím, že se najde spousta lepších knížek, který tuto nálepku nemají, ale zasloužili by si jí.

30.03.2023 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Princezna Arabella má radši když se jí říká Lia. Jako první dcera si nemůže vybrat jak naloží se s vím osudem. Její bratři si mohli svojí nevěstu zvolit sami, ale ona svého ženicha ne, jí byl přidělen, nevěděla jak vypadá a už vůbec ho nemilovala. V den kdy měla být svatba společně se svojí nejlepší přítelkyní Paulinou utekli do Terravin, kde chtěla začít žít obyčejný život. Jednoho dne se v hostinci kdy pracovala objevili dva cizinci, kteří se o ní začali zajímat. Lia netušila, že jeden z nich je princ a ten druhý zabiják, ani oni sami si neřekli kdo doopravdy jsou. Ale oba moc dobře věděli kdo je ona.

Celá tato série má hodně pozitivní hodnocení. Abych řekla pravdu tak tento díl mi nepřišel tak moc dobrý. Přibližně třičtvrtě knihy byl příběh až moc klidný moc se toho tam nedělo. Bylo to pořád dokola to samé, práce v hostinci, poznávání Terravin a sbližování se s oběma cizinci. S tím jedním o trošičku více. Přibližně tak 150 stran před koncem už se konečně začínalo něco dít, ale že by to bylo nějak extra to bych neřekla. Na to, že tento díl má hodně vysoké hodnocení tak se mi zdál hodně průměrný.

29.03.2023 3 z 5

Životy známých spisovatelů shrnuty vtipnou formou. Pěkná, poučná knížka.

26.03.2023 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Rodiče mále Cory jdou k sousedům na oslavu a holčičku nechaní doma v postýlce spát s tím, že jí budou každou půl hodinu chodit kontrolovat. Jenže když se pak v noci vrátí domů tak najdou prázdnou postýlku. Co se stalo Cory? Kdo jí unesl? Žije nebo ne?
I přesto, že se knížka četla úplně sama tak toto byl jeden z těch slabších thrillerů. Nebylo moc těžké odhadnou kdo co provedl. Celý příběh byl v celku dobrý až na ten konec ten byl divný. Od této autorky je to první knížka co jsem četla a určitě se brzy pustím do další.

24.03.2023 3 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Tato kniha mi dala celkem dost zabrat. Pustila jsem se do ní hlavně z toho důvodu, že je to stand-alone fantasy a těm dávám přednost před fantasy knížkami, který mají několik dílů. Ze začátku jsem měla problém s tím, že každá kapitola obsahovala jiný příběh i když spolu od samého začátku alespoň trochu souviseli tak to pro mě bylo tak, že jedna knížka obsahuje čtyři příběhy a to mi úplně nesedlo což se v průběhu čtení změnilo. I přesto, že tam bylo hodně postav tak jsem neměla nějak velký problém se v nich vyznat. Knížka se dobře četla, ale i tak mi trvalo celkem dlouho než jsem se za četla. Celý příběh byl hodně propracovaný. Myslím, že tato kniha určitě za přečtení stojí, ale chápu, že někoho může odradit počet stránek.

23.03.2023 4 z 5

Od samého začátku jsem věděla, že tato knížka mě nemůže zklamat, že bude prostě skvělá. Od předmluvy Emmy Watsonové až po doslov byla geniální. Myslím, že příběh Toma Feltona ocení asi nejvíce fanoušci Harryho Pottera. Tom je skvělí vypravěč, knížka se skvěle četla. Byla tam spousta krásných chvilek, celkem dost humorných situací, ale nechyběla ani temná část Tomova života. S této knížky jsem maximálně nadšená a doporučila bych jí všem, ale hlavně fanouškům Harryho Pottera.

14.03.2023 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Nebylo to špatné, knížka se dobře četla, příběh odsýpal. Takový průměrný thriller. Jsem zvědavá na pokračování.

12.03.2023 3 z 5

Na křídlech melancholie Na křídlech melancholie Ivana Žáčková

Některé básně se mi líbili a některé zase moc ne. Celkem povedená básnická sbírka.

10.03.2023 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Feel-good lgbt fantasy s artušovskou tématikou a ještě k tomu dvanáctý humbook tip to je něco co jsem věděla, že si přečíst prostě musím. Tento příběh byl tak krásný a milý a byl tak akorát dlouhý. Myslím, že kdyby byla knížka o trošku delší tak by mě možná začala nudit. Žádné velká zvraty, se tam neděli, ale vůbec mi to nevadilo což mě samotnou překvapilo. Boží příběh u kterého konec znáte prakticky od začátku.

09.03.2023 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Od této knížky jsem neměla žádné očekávání. Nejsem fanoušek DC, ale říkala jsem si, že knížka mě možná překvapí. Třeba nějaký jiný díl, ale tento mě moc nebavil. Příběh nebyl špatný, ale vůbec jsem se nemohla začíst a to trvalo celou knížku. Četla jsem jí dlouhé tři dny. Nakonec už jsem jen doufala, že mě překvapí alespoň konec. Bohužel ani ten nebyl nějak dokonalí. Za mě tato knížku určitě ne.

08.03.2023 3 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Ze začátku jsem si myslela, že knížku ani nedočtu, ale na konec to nebylo tak špatné. Jen si nejsem jistá jestli by měla být hodnocena jako thriller. Ta část kde řeší jestli vážně někoho musí zabít nebo jestli je to jen nějaký blbí vtip ta mě i docela bavila, ale ta část z minulosti mě úplně nenadchla, ale chápu, že to společně dávalo větší smysl. Bylo tam šest hlavních postav, ale celá knížka je psaná jen z pohledu jedné z nich což mi přišlo jako škoda. Knížka mi anotací trošku připomínala knížku Jeden z nás lže, ale obsahově už byla úplně jiná, ale rozhodně ne lepší. I ten konec byl celkem předvídatelný. Takže za mě nic moc.

05.03.2023 3 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Na to, že je to české sci-fi tak to nebylo vůbec špatné. Trošku mi vadila délka kapitol, některé byli až moc dlouhé a to množství postav to bylo něco strašného, dlouho dobu mi trvalo než jsem si v nich udělala alespoň trošku pořádek. Ale jinak knížka byla skvělá. Krásně se četla, byla zajímavá, nebyla vůbec nudná. Myslím, že brzy se pustím do druhého dílu.

03.03.2023 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Nebylo to špatné čtení, ale minimálně ten konec jsem čekala trošku lepší.

28.02.2023 4 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Tato knížka když vyšla tak měla veliký hype. Asi hlavně z toho důvodu jsem si jí nakonec pořídila. Charakter hlavní hrdinky mě oslovil hned. Ze začátku to vypadalo, že z této knížky budu nadšená. První polovina byla skvělá a moc mě bavila. Ale jak jsem se dostala do druhé půlky tak nadšení z této knížky opadlo a příběh mě prostě přestal bavit. Knížka nebyla špatná, ale nebyla ani tak dobrá jak ze začátku vypadala. Vlastně ani nevím jestli v této sérii budu pokračovat.

27.02.2023 3 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Nejsem velký fanoušek české literatury, ale už zase jsem si potvrdila, že musím dát víc prostoru českým autorům. YA thriller je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, ale všechny co jsem četla byli od zahraničních autorů a všechny ty knížky si byli v něčem podobné. Tato byla jiná což se mi ze začátku moc nelíbilo. Ale jsem ráda, že jsem pokračovala ve čtení, protože ten příběh byl skvělý. Knížka se pěkně četla. Příběh odsýpal. Nejdřív jsem si myslela, že knížce budu věnovat alespoň dva dny, ale po tom co jsem si zvykla, že je trošičku jiná tak jsem se od knížky nemohla odtrhnou a během dne jsem jí měla přečtenou.

24.02.2023 5 z 5

Úsvit temna Úsvit temna C. S. Pacat

Od této knížky jsem vůbec nevěděla co mám čekat. I přes to, že se dobře četla, příběh pěkně plynul tak mi tam prostě něco chybělo. Ze začátku to vypadalo, že to bude jedna velká jízda, ale to najednou zmizelo. Příběh byl až moc klidný a vlastě jediný velký zvrat se stal na konci což se dalo čekat, když je to první díl série. Nebylo to špatné čtení. Bylo to takové neurazí nenadchne.

23.02.2023 4 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Mystery YA thriller propojený z fantasy prvky. Bylo to temný, bylo to krutý, bylo to boží. Knížka se pěkně četla a příběh odsýpal. Na to, že jsem tuto knížku vůbec neměla v plánu číst, tak jsem si jí moc užila. Určitě doporučuji.

20.02.2023 5 z 5