Iva095 Online Iva095 komentáře u knih

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Ze začátku to vypadalo, že mě kniha bude nudit a že budu mít problém jí vůbec dočíst, ale to bylo opravdu jen ze začátku, pak jsem se do příběhu ponořila a začala jsme si čtení úžívat.

21.06.2023 5 z 5

Cesta Argosanů Cesta Argosanů Sebastien de Castell

Nejsem fanoušek prequelů, ale protože Divotvůrce je jedna z mých nejoblíbenějších fantasy sérií tak jsem doufala, že příběh Ferius Parfax bude stát za to. Bohužel tato knížka mě moc nebavila a místy mě i nudila.

19.06.2023 3 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Ten to díl mě bavil stejně jako ten předchozí. Hlavní hrdinka Sloan je prostě skvělá. Jsem zvědavá na pokračování.

17.06.2023 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Krátká romanická novela o nejlepší kamarádce Jacindi drakii Azurce. Dost podobné jako první díl, láska mezi drakií a člověkem.

16.06.2023 3 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Pěkné zakončení celé série.

15.06.2023 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Stejně jako první díl byl i ten to pěkná fantasy jednohubka.

14.06.2023 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Nenáročná, pěkná kniha, kterou jsem měla během chvilky přečtenou. Jsem zvědavá na druhý díl.

13.06.2023 5 z 5

Hra temné čarodějky – Bitva začíná Hra temné čarodějky – Bitva začíná Natalija Matolinec

Příběh se odehrává na Ukrajině ve Lvově, ale několikrát je v knize zmíněná i Praha.
Celý příběh je psaný z pohledu hlavní hrdinky temné čarodějky Varty, které se do života připlete záhadný Čech Zlatan.
Kniha je originální, zajímavá i čtivá, ale já bych jí hodnotila jako průměr nebyla špatná, ale nebyla jsem z ní ani nějak moc nadšená.

"Uškrtím tě."
"Jestli se ti tím uleví."
"Zabiju tě."
"Jasně, už si to chtěla udělat pětkrát."

12.06.2023 3 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Pěkný, čtivý a napínaví příběh. Jen bych knihu neoznačila jako thriller, ale spíš jako krimi.

31.05.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Trošku mě zaráží to nízké hodnocení. Nejsem si jistá jestli bych o této knize měla říkat že byla pěkná, protože to rozhodně nebyla, některé části byli hodně odporné a nechutné. Ale sám o sobě příběh byl fajn. Oceňuji množství postav, kterých tam bylo tak akorád a krátké kapitoly. Kdo je vrah jsem začala tušit tak přibližně v půlce a na konci jsem si to akorád potvrdila. Jediné v co doufám, že kniha bude mít pokračování, protože konec nebyl ani náhodu zakončený. S čím nesouhlasím je že je to nejděsivější kniha roku. Jako odporná místy byla to jo, ale rozhodně ne nejděsivější.

28.05.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Andrew Mayne to prostě umí. Do knihy jsem se za četla hned. Čtivý, zajímaví příběh. Originální hlavní hrdinka, skvělá zapletka. Nemám co vytknout. Jsem zvědavá na druhý díl.

26.05.2023 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Love story mezi obyčejnou holkou a upírem. Trošku jiná verze Stmívání. Neočekávejte nic extra. Kniha je hodně čtiná. Oceňuji krátké kapitoly a to jak děj odsýpal. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat a doufám, že druhý díl bude co nejdřívě.

24.05.2023 4 z 5

Zmrzlinářky Zmrzlinářky Jennifer Dugan

O proti Některé holky ano byla tato kniha hodně průměrná. Celý příběh je psaný jen z pohledu Fallon,což byla škoda, chyběl mi tam pohled Chloe. Ani jedna z hlavních hrdinek mi nepřišla nějak moc zajímavá ani jedna z nich mi nebyla sympatická. Co se týče romantické linky tak ta mi přišla hodně slabá. Neřekla bych že bych se při čtení nějak bavila spíš jsem se nudila. Na tuto knihu jsem se moc těšila, právě díky předchozí knize této autorky, která byla skvělá, oproti tomu tato byla zklamáním. Ale věřím tomu, že si své fanoušky najde.

23.05.2023 2 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Kniha o smrti, životu a osudu. Moc krásný příběh. Kniha je hodně barevná obsahuje spoustu nádherných ilustrací. Jediné s čím jsem měla trošku problém je, že na každé stránce je strašně moc textu myslím, že to je i důvod proč se mi kniha nečetla moc dobře. Ale to je jediné mínus.

"Život je příliš vzácný a je to požehnání a velký dar, kterého je třeba si cenit."

"Člověk si musí dávkovat momenty, kdy se cítí jako totální pitomec."

"Život je nádherná lež, zatímco smrt je krutá pravda."

22.05.2023 4 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

I přesto, že jsem tuto knihu vůbec číst nechtěla tak jsem z ní absolutně nadšená. Kniha obsahuje devět příběhu, který se vzájemně proplétají, ale hlavně je psaná od konce. Vy na začátku knihy najdete konec a na konci začátek což je sice vzláštní, ale na druhou stranu to je geniální a skvěle to fungovalo. Maximální spokojenost a doporučuji absolutně každému.

18.05.2023 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Hlavní hrdinka ilustrátorka Ella má strašně nízké sebevědomí a Devon je zase protivný a mrzutý veterinář. Pak tu máme tu nejhlavnější postavu labradorku Tess tu jsem si zamilovala hned. Příběh byl moc hezký.

17.05.2023 4 z 5

Cesta: Veľká panda a malý drak Cesta: Veľká panda a malý drak James Norbury

Stejně jako předchozí kniha tak i tato je naprostý poklad.Krásné ilustrace a krásný příběh.
100% doporučuji.

"Bát se je přirozené, ale někdy nezbývá než jít dál, i když se bojíme."
"Strach ti nezabrání zemřít, ale může ti zabránit žít."

16.05.2023 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Tato kniha by měla být thriller je to na ní i napsané, kdyby to na ní nebylo napsané tak bych vlasně ani nevěděla co čtu za žánr, protože tato kniha s thrillerem nemá vůbec nic společného. Příběh byl strašně nudný, postavy byli arogantní, zlý, nesympatický. Na začátku byla zmínka o tom, že je tam asi někde nějaká mrtvola, ale kdo to je to si můžete pouze tipnout, protože se to dozvíte až pár stránek před koncem. Takže je naprosto zbytečné přemýšlet o tom kdo by mohl být vrahem, když neznáme skoro celou knihu jméno mrtvého.
Na thriller to bylo hodně špatné.

15.05.2023 1 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Knihu jsem měla sice přečtenou hned, ale vůbec mě nebavila. První díl byl překvapením tento zklamáním. Jedna hvězdu za to že se kniha pěkně četla a druhá za romantickou linku.

14.05.2023 2 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Tato kniha mě mile překvapila. Pěkně se četla a děj plynul celkem rychle. Zajímaví a originální svět. Hlavní hrdinka byla sympatická i některé vedlejší postavy. Jsem zvědavá na druhý díl.

13.05.2023 4 z 5