Iva095 Iva095 komentáře u knih

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Další díl z Jessicou a další skvělí příběh.
Kdo mě víc a víc zajímá je tajemný Damien.
Možná ten konec na můj v kus byl moc uspěchaný, ale to je jediný mínus.
Jinak jako vždy čtivý, napínavý příběh a skvělá hlavní hrdinka.
Já jsem maximálně spokojená.

14.10.2023 5 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

"Nejsou silnější zbraně než slova."

Jako první musím ocenit vzhled knihy obálka i ořízka jsou moc pěkné.
Věk přízraků je historický román s trochou fantasy. Příběh se odehrává v čechách v Olomouci.
Kniha se pěkně četla. Jedná se o krásný, originální a čtivý příběh.
Rozhodně stojí za přečtení.

06.10.2023 5 z 5

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

Samotnou mě překvapilo jak moc se mi tato kniha líbila.
Helena se snaží najít sama sebe a pochopit co od života vlastně chce.
Uvažování Heleninýho manžela Martina mě dokázalo pořádně vytočit ("sní jenom spím, ale tebe miluju") to jako fakt.
Souhlasím s tím, že příběh připomíná trošku romantické útěky.
Kniha se krásně četla má krátké kapitoly což mi maximálně vyhovuje. S každou stránou mě víc a víc zajímalo jak se Helena vypořádá se svým životem.
Pěkný příběh.

"Myslím, že se člověk musí umět ke všemu postavit čelem a neutíkat před pravdou."

"Když se člověku zhroutí svět, nemůže být tak zatraceně zodpovědný."

04.10.2023 5 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

I přesto, že nejsem moc velký fanoušek fantasy od českých autorů tak si jednou za čas nějakou přečtu a Trnitá kletba mě nalákala svojí obálkou a anotací.

Zajímaví příběh to rozhodně byl. Kniha se i pěkně četla. Ale abych řekla pravdu tak že bych byla nějak moc nadšená tak to nejsem. Na můj vkus až moc dlouho trvalo než se začalo něco dít.

Začíná tu i jaká si romantická linka mezi Elin a Epinem, která zatím není nic moc, uvidíme v druhé části knihy jak se to bude rozvíjet.

S čím jsem trošku zápasila tak byla výslovnost různých jmen a názvů než jsem si všimla že je na konci knihy slovník pak už to takoví problém nebyl.

První část této knihy hodnotím jako průměrnou a jsem zvědavá na část číslo dvě. Doufám že na ní nebudeme čekat příliš dlouho.

03.10.2023 3 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Z jednoho vězení se dostala a v dalším skončila.

Na začátku jsem chvilku bojovala s tím abych se začetla, ale jak se mi to podařilo tak už jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Brexley je tak trošku superhrdinka a Farkas je prostě dokonalost sama. Bez koho by to nebylo ono je Mrňouska a Opie, nejvíce vtipných situací tak bylo s nimi.

Těším se na pokračování doufám, že na něj nebudeme čekat zase celý rok.

28.09.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Příběh malého prince jsem četla už několikrát a určitě se k němu ještě několikrát vrátím.
Mohu jen a jen doporučit.

"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné."

26.09.2023 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Ze začátku jsem měla chuť tento příběh vzdát, vůbec mě nebavil, měla jsem problém se začíst. Tak přibližně v polovině jsme se konečně ponořila do děje, ale kniha mě pořádně začala bavit až ke konci.

23.09.2023 3 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Kniha je rozdělena na čtyři části, ty první tři mě bavili a u té čtvrté už jsem se začínala trošku nudit a to je u důvod proč nakonec dávám 4*.

"Né každý, kdo na tebe bude sladký jako med, to s tebou myslí dobře, to si pamatuj."

22.09.2023 4 z 5

VAMPS: Čerstvá krev VAMPS: Čerstvá krev Nicole Arend

Vamps prestižní škola pro upíry, na kterou nastupuje hlavní hrdina Dillon jakožto jediný dhrampír.
Rozhodně se nejedná o nudný příběh. Kniha se pěkně četla, děj plynul celkem svižně.
Těším se na pokračování.

20.09.2023 5 z 5

Pro mladší čtenáře asi dobrý. Mě to po chvíli přestalo bavit. V této sérii určitě pokračovat nebudu.

19.09.2023 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Soukrová škola Heathcrest na kterou chodí děti, kteří mají bohaté rodiče. Nesmí chybět ani tajné kluby.
Sám o sobě byl příběh skvělí, ale konec se mi vůbec nelíbil.

12.09.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další díl ze série s Kim a já jsem opět nadšení.

09.09.2023 5 z 5

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

Od autorek jsme četla Neexistenci, s které jsem byla nadšená.
Mám ráda Lgbt knihy, ale zase nejsem fanoušek romantiky od přátelství k lásce. Jednoduchý, nenáročný příběh u kteréro není třeba přemýšlet co se asi tak stane, protože je to celkem jednoznačné. Myslím, že 4* jsou tak akorád.

07.09.2023 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Jediný s kým jsem měla problém byl Travis, ten mi ale vůbec nesednul. Ale jinak zase skvělý, čtivý a napínavý příběh. Naprostá spokojenost.

04.09.2023 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Skvělí díl jako všechny předchozí. Kim i celý její tým jsem si oblíbila. Tato série mě celkem dost baví.

02.09.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První seznámení s Robertem Hunterem a jeho parťákem nebylo vůbec špatné. Ale myslím si, že další díly by mohli být o něco lepší, proto dávam 4*.

31.08.2023 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Moc nevím co k tomu říct. Asi jen další skvělí díl.

28.08.2023 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí případ Kim a jejího týmu, tentokrát vyšetřují únos malých holčiček. První dva díly byli skvělý, ale tento byl ještě lepší.

26.08.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha se četla úplně sama, ale i přesto mě první část moc nebavila, ale jak jsem se dostala k druhé části tak už jsem se od knihy nemohla odtrhnou. Až do poslední chvíle jsem vůbec netušila jak to celé dopadne. I přesto, že za mě byla první část trošku slabší tak ta druhá a třetí to úplně vklidu dohnali. Skvělé čtení.

25.08.2023 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Některé části mě bavili a některé mě zase nudili. Bohužel těch nudných částí bylo víc. První díl se mi líbil víc.

23.08.2023 3 z 5