Iva095 Iva095 komentáře u knih

Holka mých snů Holka mých snů Rachael Lippincott

Kniha mi dala přesně to co jsem od ní očekávala. Milý, pěkný a celkem dost svižný příběh, u kterého můžete úplně vypnout, nemusíte přemýšlet nad tím jak to asi tak dopadne, to je dané od začátku.

Myslím, že od autorky zkusím i nějakou jinou knihu.

19.12.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Myslím, že u knihy jsem vydržela jen protože jsem zvolila audioknihu a v podání Matouše Rumla se krásně poslouchala.
Na můj v kus moc dlouho trvalo než se začalo pořádně něco dít.
Byla to pro mě první kniha od Kinga a nejsem si jistá jestli ještě nějakou budu zkoušet.

18.12.2023 3 z 5

Tahle kniha zabíjí Tahle kniha zabíjí Ravena Guron

Jeden z nejhorších YA thrillerů, který jsem do teď četla.
Anonace zní celkem zajímavě, ale tím to bohužel končí.
Kniha se celkem dobře četla, ale nenašla jsem žádné velké napětí ani akční situace tam nebyli skoro žádné. Všechno probíhalo až moc v klidu na to, že se jedná o thriller.
Celý příběh byl dost o ničem. Zmínka o tom že se našel mrtví student, žádné zajímavé odhalení mrtvoly a to samé platí o odhalení vraha i to bylo dost o ničem.

Za mě tato kniha rozhodně ne.

13.12.2023 1 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Od autorky jsem četla všechny tři knihy, všechny byli fajn, ale První muž byl za mě nejlepší.
Těším se na další autorčiny knihy.

11.12.2023 5 z 5

Dračí republika Dračí republika Rebecca F. Kuang

O proti prvnímu dílu byl tento hodně průměrný.
Jsem zvědavá na závěrečný díl.

11.12.2023 3 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Brutální ale zároveň geniální fantasy.

Bylo tam pár kapitol, které mě moc nebavili, ale bylo jich hodně málo.
Těším se na pokračování.

"Válka nerozhoduje o tom, kdo má pravdu. Válka rozhoduje o tom, kdo přežije."

05.12.2023 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Freyja i Huldar mi v tomto díle sedli o něco víc než v tom předchozím, ale kdo mě vytáčel celou dobu byla Erla. Příběh byl o dost slabší než předchozí díl a konec byl zase nic moc.

Po přečtení nejnovější knihy této autorky což je Není úniku jsem se těšila až se pustím do nějaké starší sérii, ale bohužel nejsem tak nadšená jak jsem doufala, že budu.

01.12.2023 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

S každým dílem je to horší a horší. Ten konec byl naprosto o ničem. S touto sérii končím.

"Pojď Mio pojď" už mi začalo lézt pořádně na nervy.

29.11.2023 2 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

(Audiokniha)
V podání Kláry Cibulkové se kniha krásně poslouchala.
Netrvalo moc dlouho aby si mě příběh získal.
Kniha byla zajímavá, troufám si říct, že i originální.
Způsob jakým vrah zabíjel byl šílený.
Kdo mi úplně nesedl byl Huldar, ale ani Freyja mi nepřišla moc sympatická.
Kdo je vrahem mi došlo chvilku předtím než to jméno tam zaznělo.
Jednu hvězdičku ztvhávám za to celé rozuzlení, které mi přišlo zbytečně složité a vlastně i celkem dost divné.
Každopadně v sérii budu určitě pokračovat a myslím, že zůstanu u formy audioknih.

27.11.2023 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha se snaží být tajemná, napínavá a mrazivá, ale za mě byla neuvěřitelně zdlouhavá a nudná.

25.11.2023 1 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Na moje první setkání s autorkou jsem zvolila audioknihu.
Ze začátku jsem si nebyla jistá jestli budu nadšená jako většina, ale po pár kapitolách jsem se zaposlouchala a už mě to nepustilo.
Kniha se krásně poslouchala a byla neuvěřitelně napínavá. Několikrát mi přejel mráz po zádech.
Samozřejmě jsem přemýšlela nad tím kdo je vrahem. Konec mě přesvědčil o tom že jsem byla úplně mimo.
Kniha byla celá dost děsivá, ale nejděsivější byl ten konec.

22.11.2023 5 z 5

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

Tato série je prostě skvělá.
Dokonalý svět, dokonalé postavy, děj plynul neuvěřítelným tempem.
Nyktose i Serafínu jsem si zamilovala ta chemie mezi nimi je neuvěřitelná.
Prosila bych další díl.

21.11.2023 5 z 5

Poloviční král Poloviční král Jan Hamouz

České fantasy nečtu skoro vůbec, ale tato kniha mě mile překvapila.
Kus jsem poslouchala jako audio a kus jsem četla a obě verze mě bavili.
Příběh krásně plynul a i přesto, že kniha obsahuje celkem dost postav tak se v nich dalo vyznat.
Co mi trošku vadilo bylo to, že tam nebylo žádné upozornění, že jsou některé části z minulosti, já jsem si toho všimla až někdy okolo strany 200 ani nevím jestli bylo možné si toho všimnout dříve.
Mám spoustu otázek, ale žádné odpovědi. Konec zůstal hodně otevřený.
Do druhého dílu se určitě pustím.

15.11.2023 4 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Jsem ráda, že se mi podařilo tuto knihu přečíst celou.
Ze začátku jsem byla nadšená a příběh mě moc bavil, hlavně tedy první část. Pak už to začalo být chvíli dobrý, chvíli zase nuda. Bohužel jsem se dostala do bodu kdy mě příběh prostě přestal bavit.
Postavy byli takové všelijaké. Oblíbila jsem si Kaladina a Šalán, ale ostatní mě nějak moc nezaujali.
Jsem ráda, že jsem si ještě nepořídila druhý díl, protože si vůbec nejsem jistá jestli budu v sérii pokračovat. Každopadně od autora chci zkusit i jiné knihy.

"Neměl byste nutit své lidi dělat, to co byste sám nedělal."

"Myslím, že nestranný pohled je velmi cenný."

"Život před smrtí. Síla před slabostí. Cesta před cílem."

"Na některé problémy asi neexistuje dobrá odpověď. Jenom spousta špatných."

"Člověku se vždycky víc líbí, co mají ostatní, než co má sám."

09.11.2023 3 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Úvod do nové série byl dost průměrný.
Inspektorka Kay Sharpová není nic moc zajímavá, jako spousta jiných má né úplně pěkné tajemství z minulosti, které se snaží skrývat.
Samotný příběh byl celkem dost obyčený, ničím zajímavý ani originální. Vlastně mě tam vůbec nic nepřekvapilo ani ten vrah.
Druhý díl si ještě přečtu a pak se teprve rozhodnu jestli budu pokračovat nebo ne.

28.10.2023 3 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Pro mě je tato povídka zklamáním. O proti Nejkrásnějšímu dárku to bylo celkem dost průměrné.

25.10.2023 3 z 5

Syn podsvetia Syn podsvetia Vladimíra Šebová

Nebylo to špatné, ale Dcera zimy se mi líbila o trochu víc.

24.10.2023 3 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Pěkné a milé čtení.
Nenajdete tu žádné velké zvraty nebo nějaké velké napětí, ale to vůbec ničemu nevadí.
Myslím, že každy kdo miluje Kouzla rodu Thornů si tuto jednohubku prostě přečíst musí.

19.10.2023 3 z 5

4 povídky 4 povídky Adéla Rosípalová

Pět autorek, čtyři povídky. Každá byla jiná, ale všechny byli moc pěkné. Ale mě osobně se nejvíce líbila ta poslední.

18.10.2023 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

"Kde je vůle, tam je cesta."

Desátý díl romantických útěků nás zavede na francouzskou vinici, kde se hlavní hrdinka Hattie, která je svatební koordinátrka chystá připravit svatbu pro svojí sestřenici.

Mám přečtená všechny díly této sériie a některé mě bavili více a některé zase méně. Bohužel tento díl patří do té druhé kategorie a to jen z jediného důvodu a to je romantická linka mezi Hattie a Lucem, která mi prostě nesedla. U knihy kde je romantika jednou z hlavních součástí příběhu je pro mě důležité aby se mi právě romantická linka líbila což tady úplně nevyšlo.

Odpočinková jednohubka s jasným koncem, ale za mě průměrný díl.

Zatím mě nejvíce bavila Čajovna v Tokiu a Chata ve Švýcarsku.

15.10.2023 3 z 5