Poloviční král přehled

Poloviční král
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386797/bmid_polovicni-kral-Slu-386797.jpg 4 102 102

Ptačí srdce série

1. díl >

Jedno království a tři lidé, jejichž osudy se střetnou, i když o sobě nevědí. Erenézie byla napadena z východu a pohraniční krajiny obsadil nepřítel. Král Trat’Hys ještě nikdy nedal nikomu nic zadarmo a ani teď tomu není jinak. Vyráží se svou armádou, aby si vzal, co bylo vždycky jeho, a aby jednou provždy ukončil vleklé sousedské války. Zatím však netuší, že tu největší bitvu bude muset svést s vlastním synem. Na severu nastolil nový králův zástupce krutý řád. Stačí jeden nešťastný večer, jediné klopýtnutí, a Lheiwen ho pocítí na vlastní kůži. Její první láska jí tak nepřinese jen bláznivou radost a nekonečné štěstí, ale i dosud neznámou bolest. Garro, lodní kapitán s poněkud pokřiveným smyslem pro čest, pročesává vody Tórského moře a hledá pro svou statečnou posádku nové a nové oběti. Dokáže bojovat takřka s kýmkoli, ale na jedno připraven není: setkání s mrtvou láskou jím otřese daleko víc než souboj šavle proti šavli. A co víc — ani jeden z nich netuší, že daleko za mořem se sbírá obří armáda Rohatých — válečníků větších a silnějších, než jsou lidé…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poloviční král. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (34)

Shaxx
09.04.2024 5 z 5

Výborný debut, až se mi skoro až nechce věřit, že je tohle prvotina autora. A pak že česká scéna na poli fantasy nemá co nabídnout. Je tu hromada postav a rozjíždí se tu fůra dějových linek, už jen to dává tušit, že tohle bude velké. Mnohem větší, než co by se dalo nacpat do prvního dílu. Rýsuje se tu komplexní a parádní fantasy a na to já slyším. Protože pokud já něco ráda, tak jsou to tlusté fantasy bichle (to, že má dvojka o 240 stran víc mě potěšilo velmi). Pár lidí mi řeklo, že druhý díl je ještě lepší než jednička a v tom případě se mám vážně na co těšit. Oceňuju hlavně fajn zajímavé postavy, které mě bavily, není nic horšího, než když vůči postavám cítím lhostejnost a jsou mi ukradené. Těším se na čtení dvojky.

marco026
28.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Jedno kráľovstvo a tri osudy ľudí, ktoré sú navzájom prepletené. Erenézia bola napadnutá známym nepriateľom z východu, ktorému sa podarilo obsadiť istú časť územia. Kráľ TratHys nehodlá dovoliť svojmu protivníkovi si túto časť krajiny ponechať. S armádou sa preto vypraví dobyť späť to, čo mu patrí. Najväčšou prekážkou v kráľovom pláne nakoniec nebude nepriateľ, ale jeho vlastný syn.

Veľmi ma prekvapilo na konci knihy, keď som sa dočítal, že to je autorova prvotina. Vôbec som to počas celého čítania nepociťoval. Dej je parádny a to aj napriek tomu, že je v podstate len predohrou toho, čo sa má stať v ďalšej časti. Každá jedna postava je zaujímavá a výrazná. To sa tak často nestáva pri podobných fantasy, kde sa vyskytuje hneď niekoľko hlavných a vedľajších postáv. Vadilo mi však prvých 150 strán, pretože dlho trvalo pokiaľ som sa začal vo svete orientovať, no potom to začalo mať poriadny spád. Dejová linka kapitána Garra je mojou najobľúbenejšou v rámci knihy, pretože pirátsku tematiku mám rád. Celá kniha sa mi javí ako taký mix všetkého (mágia, veľké bitky, námorné súboje, politika atď.). Príde tiež na zaujímavé zvraty, ale sú dosť predvídateľné a to hlavne v rámci dejovej linky kráľa TratHysa. Jednotlivé príbehy neboli nijako výrazne do konca knihy prepojené, čo je škoda a som zvedavý, či k tomu vôbec príde v ďalšej časti.

Celkovo ide opäť o výborné české fantasy, no kniha pôsobí ako len úvod k udalostiam, ktoré sa majú stať v ďalšej časti alebo teda častiach. Napriek tomu ma tento fantasy svet zaujal a druhú časť určite nevynechám.


ReziEngli
19.03.2024 4 z 5

#audiokniha - Tak tohle mně hodně bavilo! Sice, jak už bylo párkrát řečeno, to obsahuje několik takových hlušších míst, až vycpávkových bych řekla, při kterých jsem se lehce nudila, a je tam strašně moc jmen a různých názvů, takže jsem si při poslechu musela stejně k sobě vzít papírovou verzi, abych se mohla podívat na nějaké jméno a trošku se v tom zorientovala (musím říct, že mi v tom trošku chyběla mapa!). Ale jinak je to za mně hodně povedená fantasy, strašně jsem si oblíbila Trat'Hyse a trošku nesnáším autora za to, jaký osud mu připravil! Ale to je prostě úděl literatury, nikdy nevíte, co se s vaší oblíbenou postavou stane :-) Hrozně mně překvapila dějová linka "na moři" s postavou Garra, ten mi byl hned po Trat'Hysovi nejblíž. Naopak mně moc nebavila dějová linka okolo Lheiwen, nevadila mi vyloženě, jen mi přišla nudnější oproti ostatním dějovým linkám. Ale musím smeknout před autorem, jak skvěle dějové linky, které spolu zdánlivě vlastně vůbec nesouvisely, dokázal pěkně a smysluplně propojit. Kapitoly jsou tu tak středně dlouhé - ani krátké, ani dlouhé, ale styl vyprávění je naprosto skvělý. V audioknize to ještě podtrhává hlas Vojty Hamerského, který má sympatický hlas, který se dobře poslouchá, nezadrhává se a je mu dobře rozumět. Doufám, že pokračování pod názvem Třetí ucho taky namluví Vojta :-)

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Poloviční král v seznamech

v Právě čtených10x
v Přečtených122x
ve Čtenářské výzvě11x
v Doporučených15x
v Knihotéce113x
v Chystám se číst174x
v Chci si koupit52x
v dalších seznamech6x

Štítky knihy

prvotina česká fantasy

Autorovy další knížky

Jan Hamouz
česká, 1986
2018  85%Poloviční král
2022  92%Třetí ucho