Poloviční král přehled

Poloviční král
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386797/bmid_polovicni-kral-Slu-386797.jpg 4 113 113

Ptačí srdce série

Jedno království a tři lidé, jejichž osudy se střetnou, i když o sobě nevědí. Erenézie byla napadena z východu a pohraniční krajiny obsadil nepřítel. Král Trat’Hys ještě nikdy nedal nikomu nic zadarmo a ani teď tomu není jinak. Vyráží se svou armádou, aby si vzal, co bylo vždycky jeho, a aby jednou provždy ukončil vleklé sousedské války. Zatím však netuší, že tu největší bitvu bude muset svést s vlastním synem. Na severu nastolil nový králův zástupce krutý řád. Stačí jeden nešťastný večer, jediné klopýtnutí, a Lheiwen ho pocítí na vlastní kůži. Její první láska jí tak nepřinese jen bláznivou radost a nekonečné štěstí, ale i dosud neznámou bolest. Garro, lodní kapitán s poněkud pokřiveným smyslem pro čest, pročesává vody Tórského moře a hledá pro svou statečnou posádku nové a nové oběti. Dokáže bojovat takřka s kýmkoli, ale na jedno připraven není: setkání s mrtvou láskou jím otřese daleko víc než souboj šavle proti šavli. A co víc — ani jeden z nich netuší, že daleko za mořem se sbírá obří armáda Rohatých — válečníků větších a silnějších, než jsou lidé…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poloviční král. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (38)

arsidark
včera 3 z 5

Poloviční král je fantasy prvotina od českého spisovatele Jana Hamouze. Bohužel mě osobně jeho velmi drastický a depresivní styl moc nesedl a určitě radši ocením více výpravné fantasy. Pokud ale nečekáte pohádky a radši krev, určitě můžete vyzkoušet.

Awča
05.09.2024 5 z 5

Velmi pěkná a čtivá fantasy.
Sledujeme několik postav a v podstatě i několik časových rovin, což jsem si naštěstí přečetla zde v recenzích, jinak to bylo rozpoznatelné jen pozornému čtenáři.
Všechny postavy jsem si víceméně oblíbila, ale ne se všemi měl autor slitování.
Očekávala jsem protnutí příběhů a byla jsem zvědavá, kdy a jak k němu dojde.
Prostě jsem četla a četla a četla. A moc mě to čtení bavilo.
Klobouk dolů před autorem, prvotina je to skvělá.
Ještěže už je druhý díl.

Eridani
18.08.2024 5 z 5

Erenézia, kráľovstvo zjednocujúce 21 zemí, čelí hrozbe zo strany mocného nepriateľa. Kráľ TratHys vyráža do vojny, netušiac, že najväčší boj ho čaká doma – so svojím synom Daarom. Na krutom severe Lheiwen kvôli láske musí čeliť neľútostným pravidlám, zatiaľ čo pirát-nepirát Garro na svojich potulkách stretáva svoju mŕtvu lásku. Medzitým krajiny za morom bojujú s nepriateľom, ktorého si v Erenézii nikto nedokáže predstaviť.

Príbehy sa rozvíjajú postupne a každý z nich sa odohráva v inom časovom období. Toto nie je kniha na povrchné čítanie, každá dejová línia je plná skrytých stôp, ktoré neskôr nadobúdajú kľúčový význam a prepoja jednotlivé príbehy. Aj zdanlivo bezvýznamný detail môže neskôr odhaliť hlbší zmysel, či prezradiť dôležitý vývoj v ďalších častiach. Záver prináša skvelé prepojenie všetkých nitiek, pričom necháva otvorené dvierka pre pokračovanie.

Ako prvý diel rozsiahlej ságy funguje kniha výborne. Autor vytvoril svet s veľkým potenciálom, ktorý sa postupne odhaľuje cez jeho politiku, kultúru, vzťahy. Mágia je predstavená len po malých kúskoch a stále je zahalená tajomstvom, čo dodáva príbehu napätie a mystiku. A možno niekde v pozadí všetko riadia bohovia...

Dej je rozprávaný z pohľadu rôznych postáv a takmer každá kapitola prináša nečakaný zvrat, odhalenie alebo silnú emóciu. A práve to, mi začalo ku koncu knihy vadiť. Postupne som mala pocit, akoby si autor odškrtával všetky povinné fantasy prvky. Prekvapenia stratili svoju silu, pretože som ich začala vnímať ako „povinné“ a reagovala som už len strohým „aha, tu je toto.“ Čo mi chýbalo, bolo trochu „nedokonalosti“, ktorá by priniesla nečakané čaro, alebo postava, ktorú by som si naozaj obľúbila. Boli skvelé, ale nezamilovala som si ani jednu.

To však nič nemení na tom, že autorov štýl písania je vynikajúci a obstál by aj medzi takými veľkými menami ako Martin alebo Sanderson. Aj keď niektoré časti na mňa pôsobili „strojovo dokonalé“, kniha ako celok je pútavým úvodom do sveta plného intríg, vojnových konfliktov, mágie a tajomstiev. Je to sľubný začiatok rozsiahlej ságy, ktorý ponúka napätie a vzrušenie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poloviční král v seznamech

v Právě čtených9x