4 povídky přehled

4 povídky
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524282/bmid_4-povidky-6529694a75744.jpg 4 13 13

4 roční období, 5 českých autorek, 4 jedinečné příběhy. Povídková sbírka vydaná při příležitosti HumbookFestu 2023.

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 4 povídky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (6)

Nuttelka
22.06.2024 4 z 5

4 povídky.. jednohubka na cestu autobusem.. krásná obálka a povedené povídky, které se mi opravdu líbily.. každá povídka je úplně jiná, ale utváří skvělý celek.. doporučuji!

Hobitka
09.06.2024 4 z 5

4 povídky, každá jiná. A ze všech na mě silně dýchla atmosféra.


Wajny
17.02.2024 5 z 5

ato povídková sbírka obsahuje čtyři povídky od různých českých autorek, které se liší jak časem, tak stylem psaní a hlavní zápletkou. Každá z povídek reprezentuje jedno roční období - Jaro, Léto, Podzim a Zimu.

První povídka od Amélie Salingerové naprosto splnila mé očekávání. Byla milá, nabíjející, s lehkou dávkou klišé a především nabitá láskou (a trochou nesnášení). Autorka prostě umí psát a tato mini povídka není výjimkou. Jsem zvědavá na další knihy od této autorky!

Druhá povídka od Sáry Topinkové se věnuje vážnějšímu tématu - sebepoškozování. Přestože se zabývá těžkým tématem, vyzařuje z ní dojetí a klid, neboť zdůrazňuje, že všechny jizvy je důležité nosit s hrdostí.

Třetí povídka od Lenky Poláčkové přináší nádech fantasy a líbilo se mi, že hlavním hrdinou byl muž. Bohužel, povídka mi přišla trochu nedotažená a dokázala bych si ji představit o něco delší.

Čtvrtá povídka od Aleny Štraubové a Adély Rosípalové mě okouzlila svým stylem psaní, tématem a atmosférou. Osobně jsem ocenila zapojení dopisů, které byly napsány velmi dobře a věrně odrážely dobu, ve které vznikly. Konec povídky byl krásně dojemný!

Celkově jsem si užila všechny povídky . V poslední době jsem si oblíbila čtení povídek, zejména od českých autorů, protože krásně ukazují, jak každý autor píše jinak a já si tak můžu udělat "přehled" od koho chci číst další knihy. Ani tyto povídky nejsou výjimkou, i ony mě nalákaly na další díla od těchto autorek. Nemohu se dočkat, až si přečtu všechny knihy, které od nich vyšly!

Instagram - Nikmakbooks

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha 4 povídky v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených17x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených1x
v Knihotéce35x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit3x