Cesta Argosanů

Prequel k oblíbené sérii Divotvůrce. Ferius je ochotna dát v sázku vše, jen aby se pomstila fanatickému mladému mágovi, který ji pronásleduje každou bdělou hodinu. Ale pak se setká s neuvěřitelným Durralem Hnědým, potulným filozofem, který místo násilím zdolává své protivníky chytrostí a soucitem. Drží tento rozčilující muž klíč k porážce jejích nepřátel, nebo ji povede po cestě, která zničí její duši?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479174/big_cesta-argosanu-cSZ-479174.jpg 4.228

Divotvůrce

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Way of the Argosi, 2021

Kniha Cesta Argosanů

Kulivlad

Prequel k mé nejoblíbenější sérii o mé oblíbené postavě jsem si musela přečíst. Bohužel mě velmi zklamala. Často jsem se přistihla, že se u knížky nudím. Nemyslím si že by kniha byla vyloženě špatná, kdyby nesouvisela z Divotvurce nebo z Ferius mohlo by to být dost dobré.
Nejvíce mě bavili scény se Stínovým sokolem a celou dobu jsem měla pocit, že kdyby kniha byla vypravena z jeho pohledu, bylo by to skvělý.

pavlusci

Prequel k mé velmi oblíbené sérii, o mé nejoblíbenější postavě, jsem rozhodně nemohla vynechat. Cesta Argosanů se mi líbila i když jsem nečekala, že se příběh vezme úplně od Feriusiných začátků, ale na konec mi to vůbec nevadilo. Jen jsem čekala více učení, ale myslím si – a doufám– že nás to čeká v dalším díle. Jediné, co mi chybělo, byl pro Ferius typický humor a důvtip, ale ten už se pak také začal objevovat. Jsem ráda že tahle kniha vyšla a můžeme Ferius Parfax poznat ještě o kousek víc.

Marthas

3,5/5 Jako každá kniha měla i tato své slabé a silné stránky. - Bylo zde více překlepů a chyb než jsme bývali zvyklí v prvních dílech Divotvůrce.
- Postava Ferius Parfax neměla nám známé kontury, což se dalo asi čekat, a dost dlouho mi byla nesympatická.
- Chvílemi se mi kniha fakt nelíbila, vždy jsem se k ní ale vrátila, protože De Castell si to prostě zaslouží.
+ Postava Ferius se opravdu vyvíjí a na konci už se dá i vystát.
+ Krásná obálka, která je opravdu zajímavá a i trochu odlišná od ostatních.
+ Postava Duralla se opravdu vyvedla, přesně tak si představuju prototyp pravého Argosana žijícího a fungujícího v tomto autorem smyšleném světě, kde ale fungují i pravidla ze světa, ve kterém žijeme my.
+ Některé myšlenky by si měl člověk zarámovat.

Kniha mohla tedy být lépe napsána a provedena lepší korekce před tiskem, přesto si ale zaslouží být v mé poličce po boku svých druhů ze série, protože naprosto chápu, že ne vše se může vždy podařit stejně dobře a i autorovu pisatelskou krizi, která z ní místy fakt sálala a jinde nebyla skoro patrná a navíc ten konec si opravdu říká o další díl, který by se měl jmenovat Pád Argosanů a který si prostě chci přečíst v češtině. A přesvědčit se o tom, zda tady platí přísloví o dvojím vstoupení do stejné řeky.

voody99
31.10.2021

Dávám slabé 4* jelikož mám pro tuhle sérii slabost. Bohužel asi jsem o knihy čekala daleko víc. :-\ Za mě jí chybí ten šmrnc co měla série Divotvůrcu. Škoda. Ale další díl jsi určitě přečtu. ;)