Iva095 Online Iva095 komentáře u knih

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Milá, vtipná, čtivá knížka. Určitě si přečtu i další díl.

05.01.2023 4 z 5

Myšlenky pod polštář Myšlenky pod polštář Courtney Peppernell

Krásná knížka ke které se budu určitě vracet.

03.01.2023 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Moje třetí setkání s nadprůměrně inteligentní šílencem profesorem Theem Crayem. Tentokrát jsem jsem čtení prokládala z audiem, ale přestože mám audio knížky ráda tak tady mi audio verze moc nesedla. Tak jako u předchozích dílů tak i tady oceňuji, krátké kapitoly. Čtiví, napínavý příběh.

02.01.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Hrad ve Skotsku je devátý díl a zároveň v tuto chvíli poslední díl série Romantických útěků. Na tento díl jsem se moc těšila, protože Skotsko bych jednou chtěla navštívit. Tento díl patří mezi ty lepší, ale neřadila bych ho mezi ty nejlepší je to takový ten střet kam řadím Brooklyn, Chorvatsko a Paříž. Hlavní hrdinka Izzy byla moc sympatická, ale ta její matka no pane bože. Čtivá, romantická odpočinková jednohubka s pohádkovým koncem. Tuto sérii určitě neřadím mezi mé oblíbené, ale určitě v ní budu pokračovat až vyjdou další díly což snad bude brzo.

30.12.2022 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Knížka mě mile překvapila. Krátké kapitoly, napínaví, čtivý příběh. Za mě je profesor Theo Cray nadprůměrně inteligentní šílenec jeho postava je skvělá. Knížka se mi líbila o trošku více než Šelma. Jsme zvědavá na další díly.

29.12.2022 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Napínavá, čtivá knížka. Ze začátku mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už to šlo samo. Oceňuji krátké kapitoly, díky tomu jsem měla potřebu pořád pokračovat. Určitě si přečtu další díl.

27.12.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tak nějak jsem doufala, že když už jsem se konečně dostala k šestému a sedmému dílu, který mě opravdu bavili, tak i z osmého dílu budu nadšená, ale bohužel ne. Na ten to díl jsem se moc těšila. Popis Irska byl skvělí a ta farma na které byli byla úžasná, ale ta romantická linka se mi moc nelíbila. Jak Hannah tak Conor mě neoslovili, díky tomu mě příběh bavil o dost méně.

22.12.2022 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Po přečtení prvního dílu což byla Kavárna v Kodani jsem moc nevěřila tomu, že se dostanu až k sedmé knížce, ale občas je dobré si přečíst nějakou romantiku u které je vždy dobrý konec a tato série je k tomu naprosto dělaná. Za mě zatím tento díl a Čajovna v Tokiu byli nejlepší. Popis Švýcarska byl krásný nejradši bych se tam hned vydala. Jak Mina tak její kmotřenka tak vlastě i Luke mi byli moc sympatičtí. Příběh byl čtivý, vtipný, krásně plynul. Tento díl jsem si moc užila.

22.12.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

V malém městečku kde se všichni znají a místní policie řeší jen drobné přestupky se stane vražda. Všichni jsou podezřelí, každý má motiv. Kdo Jessie Andersonovou nesnášel na tolik, že jí zabil? Na tuto otázku se snaží přijít stockholmský inspektor Peter Vinston s místní policistkou Tove Espingovou. Krásný, čtiví příběh. Při čtení nebyla šance se nudit pořád se tam něco děla. Objevovala se jedna teorie za druhou kdo je vrah, samozřejmě i já jsem si dělala svoje závěry, které byli naprosto špatné. Tím, že jsem až do poslední kapitoly nevěděla kdo je vrah tak jsem si příběh moc užívala. Moc se těším na další díly. Moc povedená knížka. Doporučuji.

20.12.2022 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

To je tak krásná a milá knížka plná mouder a pravd. Trošku jsem se bála aby to nebylo úplně stejné jako Chlapec, krtek, liška a kůň což vůbec nebylo. Přesto, že si jsou knížky hodně podobné tak je každá úplně jiná. Možná že se mi líbila i o trošku více než Chlapec, krtek, liška a kůň. Moc krásná jednohubka, ke které se určitě budu vracet. Knížka je určitě skvělá i jako dárek. Moc doporučuji.

17.12.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Charlie Mackesy

Tuto knížku už jsem jednou četla, ale tu co vyšla minulí rok. Když jsem objevila toto kreslené vydání tak mi bylo hned jasné, že ho musím mít ve své knihovně. Tato knížka je tak strašně milá a ty kreslené obrázky jsou prostě dokonalé. Myslím, že jak toto vydání tak i to předchozí by potěšilo úplně každého za mě je to určitě dokonalí dárek. Moc doporučuji.

16.12.2022 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Přibližně půl knihy mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už příběh krásně plynul. Určitě si od toho to autora přečtu i další knížku.

16.12.2022 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Moc krásná a milá knížka s úžasnými ilustracemi.

12.12.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Šestý díl Romantických útěku nás zavede to Tokia. Už je to šestá knížka této série co jsem četla a konečně jsem se dočkala, konečně můžu říct, že jsem si celý příběh moc užila. Hlavní hrdinka byla milá, hodná, sympatická prostě skvělá a její japonská hostitelka Haruka byla úžasná. Popis Tokia byl neuvěřitelný hodně podrobný. Jak autorka vystihla Japonskou kulturu a všechna ta zajímavá místa to se mi moc líbilo. Klasický román s krásným popisem Japonska a Japonské kultury.

11.12.2022 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Tak to bylo boží. Po celou dobu co jsem četla jsem se pořád přiblble usmívala a strašně jsem si příběh užívala. Jediné mínus co tato povídka má je že je strašně krátká. Moc doporučuji.

08.12.2022 5 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Od této knihy jsem nevěděla co čekat a nakonec mě moc mile překvapila. Adam, který pracuje jako vychovatel my moc nesedl. Je to dospělí chlap kterému toho hodně prošlo. Tommy, který díky svojí matce zažíval teror sám nevěděl co je zač a co ze svým životem. Knížka se mi moc líbila, hlavně příběh Tommyho se mi líbil. Příběh se moc pěkně četl. Knížku jsem měla přečtenou během dne.

07.12.2022 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tato knížka byla moje první LGBT knížka, kterou jsem četla a od té doby jsem jich přečetla celkem dost, ale tato mě bavila ze všech nejvíce. Dvojka Henry a Alex je naprosto dokonalá. Oba kluky jsem si zamilovala a díky tomu jsem si příběh užívala o dost více. Strašně moc se mi líbili ty e-maily co si psaly. Celá ta knížka byla tak moc milá, a tak krásně se četla. Za den jsem jí měla přečtenou a myslím, že než vyjde film na který se moc těším i když asi nebude tak dobrý jako knížka tak si jí přečtu znovu. Moc doporučuji.

07.12.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Pátá knížka ze série Romantické útěky nás zavede na Island do hotelu. Na této knížce se mi nejvíce líbil popis Islandu ten byl naprosto dokonalí. Jinak to byla klasická romantika od které tak nějak od začátku víte co se přibližně stane. Takže asi jako u předchozích dílů nejsem z této knížky zklamaná, ale ani nadšená. Ale za mě společně z kavárnou v Kodani to byl pro mě jeden ze slabších dílů.

07.12.2022 3 z 5

Poslední stanice Poslední stanice Casey McQuiston

Tuto knížku bych si asi normálně nepořídila, kdybych od této autorky neměla přečtenou mojí nejoblíbenější LGBT knížku Červená, bílá a královsky modrá ve které jsem si zamilovala jak Henryho tak Alexe a knížku jsme přečetla jedním dechem. Tato knížka byla úplný opak nelíbila se mi skoro vůbec. Za mě to byla strašná blbost a měla jsem dost velký problém jí vůbec dočíst. Nakonec to dopadlo tak, že jsme přeskakovala kapitoly abych se vůbec dostala na konec což normálně nedělám každou knížku se vždy snažím přečíst celou, ale tady to prostě nešlo. Vůbec mě nenapadlo, že by tato knížka mohla být takovým zklamáním. Takže všichni co milujete knížku Červená, bílá a královsky modrá a chystáte se přečíst poslední stanici nedělejte to.

05.12.2022 1 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Naprosto miluji sérii o Harry Potterovi a stejně tak jsem si zamilovala Fantastická zvířata. Tento scénář je prostě boží. Zase jsem se vrátila do světa úžasných stvoření. Knížka se mi moc líbila. Jediné co mi na knize vadí tak je ta filmová obálka, předchozí díly mají krásné obálky a tady tu zkazili.

03.12.2022 4 z 5