Aurora hasne přehled

Aurora hasne
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498968/bmid_aurora-hasne-IEo-498968.jpg 4 129 129

Aurora série

< 3. díl

Konec je zatraceně blízko. Třetí díl série Aurora od autorů Illuminae. Co se stane, když požádáte partu ztroskotanců, aby zachránila galaxii před prastarým zlem? Prastaré zlo samozřejmě zvítězí. Počkat… ne tak rychle. Když se Jednotka 312 naposledy zapletla do mezigalaktické bitvy, všechno se strašlivě pokazilo. Ale jak se ukazuje, ne všechny konce jsou vážně konce. Je v silách týmu navazovat spojenectví, nandat to nepřátelům a tvořit historii ve velkém stylu? Jistě. Ale skutečná záchrana galaxie? Na to bude potřeba zázrak.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Aurora’s End , 2021


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Aurora hasne. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (33)

OndrejMergl.cz
08.05.2024 4 z 5

Proč číst knihu:
- Motáte se v časové smyčce a nevíte, kudy ven.
- Rozbilo se vám zařízení, které ví všechno.
- Při milostném dovádění se potřebujete pořádně porvat.
Proč nečíst knihu:
- Nemáte rádi, když se parta rozdělí.
- Obáváte se paradoxu z cestování časem.
- Netoužíte splynout s vesmírnou entitou.

Nelly
25.04.2024 5 z 5

Třetí díl stále drží velmi vysoko nastavenou laťku (málokdy se to u série povede) - příběh přímo letí nadsvětelnou rychlostí, nechybí velké zvraty a nečekané propojení v časových paradoxech - prostě super, super, super. Doporučuji číst díly brzy po sobě (ono to snad ani jinak nejde, protože první i druhý díl končí velmi napínavě). Prostě tato série dosahuje nadoblačných výšin a považuji ji za nejlepší, co J.Kristoff čtenářům představil. P.S. Seriál ani film nechci, v hlavě mám vlastní představy hlavních hrdinů a dalších postav a nechci je měnit.


Kate3003
08.04.2024 3 z 5

Konečně závěr celé série na kterou mě skvělý druhý díl opravdu navnadil. Znovu oceňuji počáteční připomenutí předchozích událostech, které se hodí když mezi jednotlivými díly máte delší prodlevu.
Ze dvou dějových linek, které jsme sledovali ve druhém díle se staly tři, protože tým se rozdělil ještě o něco více a to nejen v prostoru, ale i v čase. Takže najednou sledujeme různé časové osy, které se navzájem ovlivňují tím co se kde stane a konečně některé věci začnou zapadat a dávat smysl. I ta zatracená propiska.
Děj se zde posouvá o dost pomaleji než v předchozím díle i díky tomu, že se část hrdinů dostane do časové smyčky a proto si s nimi nějaký čas zopakujeme a to několikrát. I přesto všechno je ale příběh pořád dostatečně nepředvídatelný a o zajímavé zvraty není nouze.
Musím, ale říct že pro mě bylo zajímavější sledovat tým jako celek než jako jednotlivce. V týmu se skvěle doplňovali, ale samostatně jakoby postrádali určité kouzlo. Takže jsem se opravdu těšila na to až se linky znovu začnou propojovat a na závěrečnou bitvu proti nepříteli.
Spojení linek jsem se sice dočkala, ale závěr mě bohužel dost zklamal. Nevadí mi šťastné konce, ale tady to už bylo trochu moc přeslazené i na mě. Bohužel konec typu a teď se všichni chytíme za ruce ukážeme si lásku a všechno bude zalité duhou a sluncem se mi k celému příběhu vůbec nehodil.
Celkově mi tento díl přijde asi jako nejslabší s celé série, ale i tak si myslím že stojí za přečtení.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Vychází Vypravěč, Magie havranů a další knižní novinky (41. týden)

09.10.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Aurora hasne v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených153x
ve Čtenářské výzvě30x
v Doporučených14x
v Knihotéce115x
v Chystám se číst54x
v Chci si koupit43x
v dalších seznamech2x

Autoři knihy

Jay Kristoff
australská, 1973
Amie Kaufman
australská