Iva095 Iva095 komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásná kraťoučká novela o lásce v době první světové války.
Mě se knížka moc líbila.

06.03.2024 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Detektiv inspektor Kim Stoneová vs psychopatická psychiatrička Alexandra Thorneová.

Nemám co vytknout. Myslím, že mám před sebou celkem dlouhou sérii kterou si budu rozhodně užívat. Těším se na pokračování.

19.08.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Příběh malého prince jsem četla už několikrát a určitě se k němu ještě několikrát vrátím.
Mohu jen a jen doporučit.

"Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné."

26.09.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Poprvé co jsem se pustila do české detektivky a že bych byla nějak nadšená to tedy nejsem.
Celá kniha se točí okolo různých lidí a jejich problémů a občas se tam objeví Josef Begman, který vyšetřuje vraždu a to jsem si myslela, že on by měl být ta hlavní postava.
Na to že je to detektivka tak z vyšetřování toho tam moc nebylo.
I to celé odhalení bylo zvláštní najednou Bergmana osvítilo dal si dvě a dvě dohromady a hned věděl kdo vraždil.
Doufám, že další kniha autorky budu lepší.

16.01.2024 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První seznámení s Robertem Hunterem a jeho parťákem nebylo vůbec špatné. Ale myslím si, že další díly by mohli být o něco lepší, proto dávam 4*.

31.08.2023 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Crestwood - pět zaměstnanců a jejich tajemství.
O deset let později jsou někteří z nich zavražděni.
Inspektorka Kim Stoneová se svým týmem se snaží přijít na kloub tomu co se před lety stalo.

Kniha mě moc bavila. Příběh byl čtivý, napínavý, s fajn humorem a místy dost nepříjemný. Rozhodně budu v sérii pokračovat.

16.08.2023 5 z 5

Od samého začátku jsem věděla, že tato knížka mě nemůže zklamat, že bude prostě skvělá. Od předmluvy Emmy Watsonové až po doslov byla geniální. Myslím, že příběh Toma Feltona ocení asi nejvíce fanoušci Harryho Pottera. Tom je skvělí vypravěč, knížka se skvěle četla. Byla tam spousta krásných chvilek, celkem dost humorných situací, ale nechyběla ani temná část Tomova života. S této knížky jsem maximálně nadšená a doporučila bych jí všem, ale hlavně fanouškům Harryho Pottera.

14.03.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

U autorčiných knih jsem si zvykla na to, že jsou hodně o rodiných vztazích a celkem dlouho trvá než se začne pořádně něco dít.
I přesto že né každý díl mě bavil tak jsem si tuto sérii oblíbila.
Vraní oko patří rozhodně mezi ty lepší díly. Příběh jsem si moc užila.
Doufám, že se dočkáme dalšího dílu

21.04.2024 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Skvělí díl jako všechny předchozí. Kim i celý její tým jsem si oblíbila. Tato série mě celkem dost baví.

02.09.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Kdyby tak moc dlouho netrvalo než se objevila mrtvola a než se na scéně objevil Josef Bergman tak bych to hodnotila jako zatím nejlepší díl, ale tím že se asi tak prvních sto stran nedělo skoro nic tak to hodnotím jako lepší průměr.
Zatím mě sérii celkem baví, ale že bych jí řadila mezi oblíbené to určině ne.

21.01.2024 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Stockholmský komisař Peter Vinston tráví dovolenou na venkově, kde se snaží trávit co nejvíce času se svojí dcerou Amandou, která žije se svojí matkou Vinstnovou ex-manželkou Christinou a jejím novým manželem Poppem. Společně s Christinou a Poppem se vydává na jarmark starožitnosní. Vše vypadá, že je v naprostém pořádku. Vždyť je to obyčejný jarmark tam se přece nemůže nic stát. Nebo snad může? Za bíleho dne je právě na tomto jarmarku nalezena mrtvola hodně proslulého starožitníka. Podezřelích je hodně. Kdo s ním měl takový problém, že ho zabil? Na to se snaží přijít Peter Vinston a místní policistka Tove Espingová.

Stejně jako Smrt přichází na prohlídku tak i tento díl byl geniální. Spousta podezřelích, hromada teorií. Samozřejmě všichni jsou nevinní, nikdo nic neudělal. Kniha byla vtipná, skvěle se četla. Stránky jsem otáčela jednu za druhou, nebyla jsem schopná knihu odložit. Skvělé zakončení, kde se všichni podezřelí sejdou v jedné místnosti a Vinston začne vyprávět celý příběh. Jak to celé bylo, kdo co udělal a nakonec ukáže na vraha.
Geniální vesnická kriminálka. Doufám, že tato série bude pokračovat.

12.04.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tento díl byl super. Společně se Zmizelou v mlze mě tento díl bavil zatím nejvíc.

16.04.2024 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Soukrová škola Heathcrest na kterou chodí děti, kteří mají bohaté rodiče. Nesmí chybět ani tajné kluby.
Sám o sobě byl příběh skvělí, ale konec se mi vůbec nelíbil.

12.09.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další díl ze série s Kim a já jsem opět nadšení.

09.09.2023 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Ze začátku to vypadalo, že mě kniha bude nudit a že budu mít problém jí vůbec dočíst, ale to bylo opravdu jen ze začátku, pak jsem se do příběhu ponořila a začala jsme si čtení úžívat.

21.06.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Dlouho dobu jsem váhala, jestli tuto knihu vůbec číst chci, protože to není úplně můj oblíbený žánr, ale nakonec mě kniha mile překvapila. Pěkně se četla, bylo tam spoustu humoru. Nejvíce jsem se bála, že mě příběh začne nudit, ale nestalo se. Přečetla jsem jí během chvilky. Rozhodně od této knížky nemůžete čekat nic extra. Co mě absolutně vytáčelo by to ja hlavní hrdinka pořád říkala ach, kdyby to bylo jednou za čas tak dobrý, ale ona to říkala pořád. A bonusová kapitola byla podle mě úplně zbytečná. Ale jinak Olive i Adam byli sympatičtí a vlastně i vedlejší postavy byli fajn. Nenáročná a oddychová knížka.

"Na pravdu není nikdy moc pozdě"

"Být sám sebou ve světě, který se neustále snaží z vás udělat někoho jiného, je největším úspěchem."

04.05.2023 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Jediný s kým jsem měla problém byl Travis, ten mi ale vůbec nesednul. Ale jinak zase skvělý, čtivý a napínavý příběh. Naprostá spokojenost.

04.09.2023 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí případ Kim a jejího týmu, tentokrát vyšetřují únos malých holčiček. První dva díly byli skvělý, ale tento byl ještě lepší.

26.08.2023 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Tuto knihu jsem doma válela několik měsíců úplně nedotčenou. Vůbec se mi do ní nechtělo, měla jsem z ní obrovský respekt. A teď po přečtení mohu s jistotou říct, že to byl jeden z nejlepších thrillerů co jsem kdy četla. Dělo se toho tam strašně moc a přesto to na konci všechno zapadlo do sebe. Musím ocetit to minimální množství postav a to jak se kniha krásně četla. Doufám, že autor u nás brzo vydá ješně něco dalšího. Rozhodně doporučuji.

10.08.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Andrew Mayne to prostě umí. Do knihy jsem se za četla hned. Čtivý, zajímaví příběh. Originální hlavní hrdinka, skvělá zapletka. Nemám co vytknout. Jsem zvědavá na druhý díl.

26.05.2023 5 z 5