ipkkk ipkkk komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Takové pohodové čtení na dovolenou, docela jsem se bavila :)

03.10.2019 4 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Dočetla jsem stěží asi do půlky, bohužel mě to moc nezaujalo. Příbeh se nudně vleče, navíc chaoticky přeskakuje z jednoho příběhu na druhý, do toho dopisy, které jsou psané takovým písmem(fontem), že přečtu jen každé třetí slovo. Navíc mi to celé přijde jako klišé.

20.08.2019 2 z 5

Temné matky a jejich dcery Temné matky a jejich dcery Lucie Jandová

V knize je za sebou několik skutečných příběhů, které vypráví poznamenané dcery špatnou výchovou matek. Třeba matka alkoholička, citově chladná matka nebo agresivní atd. Některých mi bylo hrozně líto, jak se k malým dětem někdo může takhle hnusně chovat. Myslím, že kniha je poučná hlavně pro ty, kteří to v dětství neměli s rodiči jednoduché a snáz si uvědomí, že je potřeba se s ním vyrovnat a taky že nejsou jediní.

03.06.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Začátek mě zas tak moc nebavil, ale postupně se to rozjelo a začalo to všechno dávat smysl a zapadat do sebe. Zajímavej příběh lidských osudů, někdy velmi smutných a krutých, nespravedlosti v životě , ale i naděje.

03.06.2019 3 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Četla jsem jako první knihu z této série knih a nějak jsem se pořád nemohla začíst, asi v půlce jsem pak odpožila.

03.06.2019 1 z 5

Hledání ztraceného času I. – Svět Swannových Hledání ztraceného času I. – Svět Swannových Marcel Proust

Kdyby tu byl i palec dolů, tak jich asi hodně dostanu, ale mě se kniha vůbec nelíbila. Nekonečná souvětí běžně i přes půlku stránky, květnatá mluva, nudný a zdlouhavý popis nedůležitých věcí a já se tím prostě nemohla prokousat.

08.04.2019 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, konec je hodně napínavej a děsivej.

07.04.2019 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Bohužel jsem nedokázala dočíst. Její nározy mi byly až nesympatické a nesouhlasím s nimi. Třeba že si rodiče vybíráme sami, rakovinu vyléčíme pozitivním myšlením... Nelíbí se mi ani techniky, které tam popisuje, např. měli bychom se vykřičet a nafackovat polštáři. Nějak si ani nedokážu předtavit jak to dělám nebo proč bych to vůbec měla dělat.

07.04.2019 1 z 5

Pěstujeme bylinky v bytě Pěstujeme bylinky v bytě Stephanie Hauschild

Ocenuji recepty s bylinkami, ale stejně mi tam něco chybělo.

07.04.2019 3 z 5

Kaktusy a jiné sukulenty Kaktusy a jiné sukulenty Elisabeth Manke

Nelíbí se mi uspořádání, kdy na 2 stránkách je několik kaktusů a k tomu rozházených několik fotek, raději bych aby byl jeden druh na 1 stranu přehledněji. Klidně bych ocenila více rad pro pěstování, přesazování, hnojení atd.

07.04.2019 2 z 5

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Bohužel se mi četla nějak těžce. Nezaujal mě příbeh chlapce, je to takové hodně dětské povídání a pro mě nudné a do jeho příběhu jsem se vůbec nezačetla. Nakonec jsem dočetla stěží jen do půlky. Líbily se mi ale části, kde byly obecné rady pro vztah.

07.04.2019 2 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Knihu jsem dostala už minulé vánoce. Napřed jsem se jí stěží pokoušela číst jednou, pak byla odložena. Podruhé jsem již s velkou námahou dočetla do konce a to jen kvůli tomu, že to byl dárek. Velmi chaotické přeskakování různých dějů, míst, velké množství postav, o kterých, ale skoro nic nevíme. Do knihy jsem se nedokázala začíst ani po 300 stránkách, bohužel. Plytký, předvídatelný děj, nesympatická hlavní postava a na konci rádoby romantické klišé. Navíc mi přišlo jako by každá stránka byla stejná jak předchozí, klidně by se to dalo shrnout do povídky na pár stran a mohlo by to vypovídat víc a být napínavější. Myslím, že výpadek proudu je zajímavý námět na katastrofickou knihu, ale toto je ukázka, jak se to nemá dělat.

20.02.2019 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Docela napínavé, nenáročné čtení, hezká obálka.

08.01.2019 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Pro mě jedna z nejhloupějších knih, co jsem četla. Děj mi přišel předvídatelný, ačkoli chování Margo jsem nechápala a byla mi velmi nesympatická, taková rozmazlená namyšlená pubertačka, která na sebe za každu cenu potřebuje upozornit.

24.11.2018 odpad!

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Bohužel kniha mě nebavila od začátku do konce. Musela jsem se nutit do čtení, proto nechápu tak vysoké hodnocení.

24.11.2018 2 z 5

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

Mě kniha bavila hodně. Mám pár kamarádů, kteří si prošli psychiatrickou léčebnou a popisují to docela podobně jako autorka, takže po přečtení jsem je tedy začala aspon trochu chápat. Knihu jsem přečetla jedním dechem snad za 2 dny. Je pozoruhodný, jak člověk může dopadnou, když se celý život snaží zavděčit všem okolo, dělá věci proto, aby měli rodiče radost a ne kvůli sobě. Zajímavá mi přijde i myšlenka se (zdravou) životní šedí, setkala jsem se s tím u lidí, kteří trpí depresemi, že všechno berou velmi černobíle. Je tam na jedné straně i zmínka o ''třetím oku'', což mohla autorka rozvést klidně víc.

24.11.2018 5 z 5

Vaše bludy Vaše bludy Wayne W. Dyer

S 90% věcí v knize souhlasím a jsou velmi rozumné. Jen jsem měla v některých kapitolách pocit, jako by se člověk měl stát lehce bezcitným, aby ho náhodou něco moc neranilo - jako příklad tam byla uvedena i smrt blízké osoby, to mi přišlo trochu mimo.

16.06.2018 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu jsem přečetla asi za den. Prostě se nedalo odtrhnout. Zasáhla mě obrovským způsobem a když jsem jí dočetla, tak jsem jen s otevřenou pusou koukala do prázdna a měla jsem pocit jako by mi někdo zapíchl nůž do srdce. Málokterá kniha vzbudí tolik emocí, navíc tak nenásilným a poutavým stylem, jak je to napsané.

08.06.2018 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Dočetla jsem to, ale zábavná jízda to nebyla.

08.06.2018 1 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Kniha se mi líbila od začátku, ale s každou další stránkou mi přišla hloupější a nudnější. Pořád jsem se nemohla zbavit pocitu, že to prostě napsal chlap, kterej si jen myslí, co si žena myslí, ale ženská sexualita mi nepřijde taková jakou jí v knize popisuje. Nějak jsem vůbec nechápala, jak žena, která nikdy nedosáhla orgasmu při sexu, tak najednou jde jen tak po ulici, vzpomene si na to jak byla panna a v tu ránu má orgasmus, to mi přišlo hodně mimo. Nebo když jí nějakej cizí chlap nahou práská bičíkem, chudák holka svázaná na posteli a bum najednou je z toho taky orgasmus. Trochu jsem si říkala, že tohle mohl napsat fakt jenom chlap :D. No a ten přeslazenej happyend to zabil úplně. Kdyby tam nebyl, dala bych o hvězdu navíc.

08.06.2018 2 z 5