Dvanáct srdcí

Váží jen tři sta gramů, přesto se bez něj lidské tělo neobejde. Lékaři říkají, že je to jen krevní pumpa – proč nás tedy bolí, když se máme něco naučit, a proč nás naopak hřeje, když se cítíme šťastní? Pokud někdy nerozumíte svému srdci, jeho bolestem, touhám a pokynům, tohle je 250 stran právě pro Vás. Příběh inspirovaný skutečnými lidskými osudy přenáší čtenáře do krajních situací, v jakých se ocitá jedenáct osob ve svých přátelských i partnerských vztazích. Všechny, zdá se, nemají řešení. Všechny ho nalézají. Dvanáct srdcí unikátním pohledem Chlapce, který hledá cestu životem, ukazuje, jak budovat mosty ve vztazích i jejich pilíře, a vysvětluje, proč ve vztazích nikdy není jen jeden vítěz a jen jeden poražený, ale vždycky jen dva vítězové, nebo dva poražení. Kniha volně navazuje na 250 zákonů lásky, trojnásobný bestseller roku 2015....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295236/dvanact-srdci-FQr-295236.jpg 4.390
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Zdraví
Vydáno:, First Class Publishing a. s.

parxel

Při čtení této knihy jsem měl pocit, jako když se dívám do plynoucí řeky. Čtení jsem si užil a příjemě jsem si u této knihy odpočinul.

Nicméně obsahově mne kniha moc neoslovila. Zkrátka nezažil jsem u ní ten pocit, že mě přináší něco zásadně nového, podnětného nebo inspirujícího. Z tohoto důdodu dávám tři hvězdy.

LadyKet

Shrnula bych to asi takhle: Kniha obsahuje poučení, která jsou ve výsledku velmi jednoduchá a jasná, a když by se člověk zamyslel, tak na ně přijde sám. Ale rozhodně nemůžu knížce upřít to, že když si člověk prochází nějakou osobní krizí, co se týče vztahů, tak mu dokáže pomoci! Styl, kterým je to napsané, velmi připomíná Malého prince, ale v tom dobrém slova smyslu.

Pavli06

Knihu jsem četla, když jsem potřebovala překonat překážky v životě a opravdu mě hodně naplnila a pomohla pochopit mnoho věcí. Chlapec se stává chlapem, a tak to bývá i v životě. Ti kteří moc překážek v životě neměli, ať nečtou, nepochopí. Ti kteří si zažili své a potřebují pomoci jít dál, tak doporučuji!

ditul

Kniha plná krásných mouder. Mezi každým příběhem jednoho srdce jsem si dala pauzu cca půl dne a proložila ho knihou jiného žánru. Dělala jsem to tak i u autorovy první knihy, příběh se mi pak líp vstřebá.. ;)

Zewotanus

Zatím nejlepší autorova kniha, škoda že jsem ji četl jako poslední a tím zjistil některé věci už dopředu.

Nik97

Neuvěřitelně skvělá čtivá kniha (y)

shabby
10.10.2017

Neoslovila mě..nedočetla jsem ji. Asi jsem přečetla spousty knih na toto téma a v polovině mě začala nudit...

Nokondisi
16.08.2017

Co slovo to perla..mluví mi z duše.

ajsigirl
01.06.2017

Jak uchopit tuto knihu a její komentář. Jak uchopit něco tak křehkého a krásně psaného. Slova mi nestačí, abych přiblížila pocity, které při čtení cítíte. Je to, jako by jste se posadili do obřího kina a pozorovali příběh mladíka, který se z hocha stává mužem. Nejprve Vás zlehka zavede do života, kde nerozumí ženám a hraje si s nimi, jako by snad neměly city. Odjíždí na ostrov za cílem popřemýšlet o svém životě, který teď vede. Sám se začne sbližovat s přírodou, moře a pláž mu přináší porozumění, klid a noční hvězdy mu pomáhají najít sebe samého. Třídit myšlenky co dělá špatně, a jaký smysl jeho život má. Potkává pár domorodců, kteří jej obohatí o své příběhy nešťastných lásek. Chlapec při poslouchání čím dál více rozumí, co se ostatní snaží sdělit, cítí jejich smutek a chápe situace, které mu kdysi jako by unikaly. Ponořuje se do světa lásky, duše a pochopení a sám poté dává rozuzlení a rady, tamním lidem. Krásna knihy spočívá, že cítíte, jako by Vám byla psaná na míru. Každý si v ní najde svůj příběh, nebo situaci ve které byl. Ikdyž jsem tomu nevěřila, je to první kniha po 10 letech, která mi pomohla odpustit nevěře, najít svou cestu a vážit si sama sebe. Vážit si druhé polovičky, která si nezaslouží pykat za chyby druhých. Věřit sobě i druhým, ikdyž jsme se nejednou spálili.

vea2416
12.05.2017

Rozhodně lepší než jednička, nádherně napsané a chytlo mě to za srdce.Tuto knížku by si měl přečíst každý. Doporučuji!

Amber
03.03.2017

Kdo říká, že je kniha plná nesmyslů? Malý chlapci a dívky! Ti, co na sebe nechtějí brát žádnou zodpovědnost za nic a nikoho. Snad ani sami za sebe... Protože jinak by v knize viděli to, co jsme v ní našli my. Že na vztahu se musí pracovat. Na vzájemné důvěře, na komunikaci, tolerovat jeden druhého, jeho názory přání i sny. Nechtít se nad něj povyšovat a nenechat se ponižovat...Žít v harmonii a souladu s druhými... Ale bez vynaloženého úsilí, to nikdy nepůjde. Nic nepadá z nebe samo a zadarmo. Bez toho chtít žít jednoduše, tedy to co si myslíš říkat, a to co říkáš i dělat, to nikdy fungovat nebude...tak nikdy nedokážeš partnerovi, že ti na něm záleží. Slova jsou stále jen slova a ty vyprávějí pohádky, činy ovšem pohádky uskutečňují. V čem chcete žít Vy TEĎ?

Nestorkea
01.03.2017

Nelíbila se mi, už úvodní příběh mi byl proti srsti. Bohužel, ačkoliv autorův web je dobrý, v knižní podobě mě velmi zklamal. Zkoušela jsem se knihou prokousat, ale nešlo to.

Klarcoolka
17.02.2017

Chvílemi pro mě byla knížka trošku zmatená a hledala jsem souvislosti. Nicméně jako celek mě potěšila. Bohužel jsem od ní očekávala víc, protože první kniha 250 zákonů lásky od P.Casanovy byla prostě pecka.

kob
12.02.2017

Nemyslím, že by knížka přinesla něco nového, ke všemu si místy protiřečí. Úplně mi vzala chuť číst cokoliv, co by se podobným způsobem pokoušelo analyzovat vztahy a všem radit.

mandukacek
05.02.2017

Výborná kniha, trochu podobná prvnímu dílu! Ale jinak nemám co bych vytkla! Za mě super!!!

strippedd
17.01.2017

Dostala jsem ji jako dárkem od kamaráda. Přebal mě vyděsil. Obsah ohromil. Bylo to jako povidat si s kamarádkou. Bokem mám spoustu výpisků a to je pro mě známka, že to stálo za to. Přidávám se k už zmiňovanému, že by si to měl přečíst každý, kdo chce aspoň trochu porozumět svému srdci.

alcaaja
31.12.2016

tohle není kniha na přečteni a odloženi ale kniha kterou lze čist stále do kola. Co stranka to citat nebo myšlenka ktera vás donuti k zamyšleni. Knihu jsem dostala jako darek k vanocum a mohu říci že je to něco co by měl si přečist každy. Za me DOKONALOST a to nepřehanim

VitMrazek
14.12.2016

Brutální kýč plný truismů a klišé. Jednoduchá řešení na složité problémy. Nejhlubší dno "motivační literatury". To, jak jsou představovány duševní pochody lidí, je směšné a dost nešikovné, ovšem zabalené do kýčovitého pozlátka.

Dost by mě zajímalo, jestli je to cynický kalkul na hloupé lidi nebo jestli je to opravdu myšleno vážně.

natalie8531
14.12.2016

Moje nová Bible.

RockMartina
10.11.2016

Pohlazení po duši...Jen mi zůstává rozum stát nad tím, že něco podobného dokáže napsat muž. Nejspíš hodně empatický muž, od kterého by se ostatní mohli učit :) A těmi ostatními nemyslím nutně jen mužské pokolení ;)

simon_a
28.09.2016

Kazdy, ale fakt kazdy se v knizce najde. Citaty, ktete jsou propojene primo do zivota vas chytne. Pro nekoho feministicky nazev, kazdopadne tomu tak neni!

Niannie
21.09.2016

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla!

Co věta, to nové moudro..spojuje všechna známá i neznámá chytrá tvrzení/citáty apod. a vysvětluje na jednoduchých příkladech lidské chování.

Úžasně napsané!

lukas1966
22.08.2016

Doporucuji vsem, kteri se chteji stat lepsimi partnery.

Byl jsem presne jak ten chlapec v knize, jak kdyby to psal o me. Bohuzel presne jak ten chalpec jsem to nechal zajit az moc daleko, ted jsem schopen se alespon omluvit a priznat si svoje chybne jednani. Nechci rici, ze me kniha zmenila, ale rozhodne tou zmenou prochazim. Poprve jsem ji precetl ani ne za tyden, hned jsem zacal cist znovu, jedno srdce na den, necham to ulezet a prectu ji znovu, jelikoz ted podruhe mi i tak ukazala jeste vic.

luc-b
10.07.2016

Luxusní knížka!
Vše je napsané formou příběhu, u kterého máte pocit, že to autor napsal přímo pro vás. V knize je neskutečná energie a moudrost. Určitě nestačí přečíst jednou. Bylo by skvělé, kdyby se lidé uvědomovali a chovali se podle toho, o čem všem se tam píše. Přitom Dvanáct srdcí není vyloženě odborná kniha - tedy nehraje si na to, ale s přehledem by mnoho vztahových "odborných" publikací strčila do kapsy!
Líbila se mi více než první kniha autora - 250 zákonů lásky.

Petr Casanova

Petr Casanova