Hoshi Hoshi komentáře u knih

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Krásná, čtivá kniha vyprávěná mladým kocourkem Modroočkem. Příběhy jsou krátké, tak akorát dlouhé na čtení před spaním. :) Moc se nám líbí ilustrace Heleny Zmatlíkové.

13.10.2020 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Příjemný návrat do dětských let. Krásný, čtivý, příjemný příběh o malém Honzíkovi, který osloví nejen dětské čtenáře :)

01.09.2020 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Jsem ráda, že jsem čtení takovou dobu odkládala, protože teď jsem si tento čtivý, pochmurný, tajemný a napínavý příběh o prokletí rodu baskervillském náramně užila.

18.07.2020 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Velmi milé, chytré, humorné pohádky od pana Wericha, které potěší v každém věku. K tomu není co jiného dodat :)

29.02.2020 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Uběhly čtyři roky. Čtyři roky, kdy jsem se poprvé setkala s touto autorkou, poprvé otevřela Skleněný trůn a poprvé se ponořila do příběhu s Aelin. Tolik jsem se těšila, až si přečtu závěrečný díl... Až nastane ten den a dočtu poslední stránku tohoto velkolepého příběhu. A když ten den nastal, cítím se smutně, že už to skončilo, že už je po všem.
Maas nám dala to, co jsme si ve skrytu duše přáli, ačkoliv ztráty jsou bolestivé, poslední díl je velmi čtivý, má spád a čtenář se ani chvilku nenudí.
Děkuji, že se CooBoo rozhodlo vydat tuto úchvatnou sérii a děkuji, že jsem neodolala a koupila si ten první díl. Navždy budete mít čestné místo v mé knihovně.

22.08.2019 5 z 5

První První Kiera Cass

Cítím se trochu smutně, když se dívám na právě dočtenou První, která leží po mé pravici. Lituji, že jsem četla tak rychle. Bohužel celý příběh mě nutil číst stále dál a dál. Je to nádherný příběh, který ze mě tahal emoce - v jednu chvíli jsem se s nimi smála, v druhou jsem sahala po kapesníku a utírala si slzy. Obálky jsou tak skvostné, že pokaždé, když otevřu skříň postesknu si, že mi tam ani jedny nevisí.
Velmi mě těší, že si celá série našla místo v mé knihovničce. :)

24.09.2015 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Tak tohle bylo pohlazení pro mou duši. Jednohubka na klidný večer a příjemný návrat do známého prostředí. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco víc o postavách, přečetla si pár stránek navíc ze života Ani a Thomase. :)

03.08.2021 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Na tuhle knihu jsem si brousila své čtenářské choutky už dlouho, ale stále jsem dávala přednost jiným. Letos jsem po ní znovu pokukovala a hele, ona se mi hodí do ČV, tak honem k ní!
Na svoji tloušťku se celá kniha čte jedním dechem a jako mnozí předchozí čtenáři i mým přítelem při čtení byl strýc google. A teď hurá na další díly.

04.03.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Ach, mé srdíčko plesá a stýská si, že kniha neměla o pár stránek víc. Jako všechny mě na první pohled zaujala obálka a prostě: "Tu musím mít!" a když jsem si přečetla anotaci..... Trochu mě mrzí, že některé kapitoly nebyly z pohledu nerudného pana Reeda a konec byl tak uspěchaný, ale co se dá dělat. Příběh je čtivý, oddechový, romantický a strašně rychle utekl. Už se těším, až se ke knize zase vrátím :)

06.03.2020 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli bych si měla přečíst knižní předlohu ke stejnojmennému filmu, zvědavost nakonec zvítězila a nelituji toho. Hra je velice čtivá, krátká, děj se snadno zapamatuje a je to i dobrá volba k maturitě. Ostatně asi jako většině se mi filmové zpracování líbí víc.

24.06.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Opravdu příjemný, poutavý, čtivý, rychle ubíhající příběh, který zaujme na první čtenou. Trochu si nadávám, že jsem přečtení Naslouchače tolik odkládala, avšak jsem opravdu nadšená. A teď hurá na druhý díl.

28.04.2019 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásný, odpočinkový, příjemný retelling Krásky a zvířete protkán jinými pohádkami, který nijak nepřekvapí, ale ani neurazí. Čtení jsem si užívala, cítila jsem pod chodidly sníh, na který Jeva našlapovala, slyšela hudbu lesa stejně, jako Laňčin dech a tlukot srdce Zvířete. Ráda se k příběhu budu vracet s pocitem, že si u něj mohu odpočinout. A ta obálka .... :3

18.03.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Krásný závěr celé série. Před přečtením této knihy, jsem se znovu pustila do Dcery a začala jsem Eadlyn více chápat. Bylo příjemné ji sledovat, jak se mění v královnu. Velmi mě těší, že si za svého muže vybrala mého favorita a dostála i slovu, které dala na začátku své Selekce.
Doufala jsem v jiný epilog, ale i tento mě dokázal svým způsobem potěšit.

Ačkoliv se dnes cítím trochu nevyspale, tato knižní série je mojí nejmilejší a doufám, že Kiera napíše ještě nějakou knihu a nemusí se točit jen kolem Selekce. :)

26.05.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jsem plná dojmů a nemohu se ubránit úsměvu a slzám.. Kniha je úžasná, lidská, smutná a ... Přečtěte si ji a budete vědět, jaká Zlodějka knih je. :)

22.09.2015 5 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Krásná, milá, jednoduchá, čtivá knížka pro všechny věkové kategorie. Dceří (15 měsíců) se nejvíce líbily fotografie na konci knihy, ačkoliv samotný příběh jí zatím nic moc neřekl, věřím, že až bude zase o malilinko starší, vrátíme se k Dášence znovu a znovu.

26.09.2020

Čtivé, tak akorát dlouhé/krátké pohádky na dobrou noc o dvou kmotrech, na kterých jsem vyrůstala. Vhodné pro každou věkovou kategorii. Těším se, až ten můj drak ještě trochu povyroste a přečteme si je znovu.

18.09.2020 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Ach, ty ubohý.. Četla jsem tě v deváté třídě, teď po 11 letech znovu a stále mě dokážeš svými myšlenkami rozesmát i rozesmutnit. Ráda se k Tobě vrátím, znovu prožít ty dny, protože tvé dopisy jsou čtivé, bohužel styl psaní není pro každého.

11.11.2019 5 z 5

O Smolíčkovi O Smolíčkovi Božena Němcová

Opět jedna z klasických pohádek, tentokrát o neposlušném Smolíčkovi a jelenovi se zlatými parohy. Vzpomínám si, že jsem jako malá toužila vidět jelena se zlatými parohy, ale bohužel :D

24.06.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Už je to pár let, kdy jsem Krysaře četla poprvé a už je to víc než pár let, kdy jsem shlédla muzikál od Daniela Landy. Musím se přiznat, že mě tehdy více okouzlil muzikál než knižní předloha. Po opětovném přečtení této útlé knížky stejně víc miluji muzikál. :)

24.06.2019 4 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Po letech jsem se rozhodla, že se znovu vrátím k Machovi a Šebestové a celou dobu mi při četbě v hlavě zněl hlas pana Nárožného :) Kdo by jej neznal. Krásné ilustrace, příjemná četba a úžasný návrat do dětství :)

27.11.2018 5 z 5