Dášeňka přehled

Dášeňka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37398/bmid_dasenka-7h1-37398.jpg 5 2833 2833

Dášeňka byla nejdříve takové úplně malé bílé nic, ale pila, spala, hrála si, kousala, zvědavost jí nedala, aby nezkoumala okolí, a tak se z roztomilého štěněte postupně vyklubala slečna Dášeňka. Tohle všechno reportážním stylem zapsal, ve fotografiích a ilustracích zaznamenal a doplnil vtipnými komentáři a psími pohádkami speciálně pro Dášeňku už v roce 1933 Karel Čapek. Zde se nadčasovost potvrdila oblibou u stále nových čtenářských generací.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dášeňka. Přihlašte se a napište ho.

ivetka859
29.03.2024 5 z 5

To vám bylo takové hezounké. Čapkův jazyk je takový mile vypravěčský, že to hladí po duši, a téma skoro dětské pohádky, jakou je Dášenka, k tomu pasuje.
Knížka je to kraťounká, každá kapitola na stránku - krůček po krůčku se prokousáváme Dášenky kojeneckým věkem. A druhou část knížky tvoří pohádky pro Dášenku a třetí část fotky a ikonické obrázky.
Tahle knížka nám musí přibýt do knihovny (četla jsem PDF), je to kouzelný počin.

Aleshgang
27.03.2024 5 z 5

Chtěl jsem zkusit knížku která se dá přečíst za jeden den, a vybral jsem si Dášeňku. Myslel jsem že to bude trochu více dětské (bylo ale ne jak jsem čekal), ale bylo tam třeba slovo handicap, které jsem v této knize opravdu nečekal. Ale jak už je u mého oblíbeného Čapka zvykem, práce s jazykem byla opravdu bravurní. Opravdu mě to velice nadchlo. Pokud jste od Karla Čapka nečetli nic, přečtěte si aspoň Dášeňku, je to krátká knížka ale rozhodně stojí za to. Ale nevím jestli některé pojmy děti pochopí. Každopádně jim to můžete přečíst, ať poznají aspoň jedno dílo jednoho z nejlepších spisovatelů u nás.

Macope
03.03.2024 5 z 5

Výborná klasika, která se i přes archaický jazyk líbila i mým malým dětem. Největší úspěch měly vtipně okomentované fotografie.

Knižní novinky (48. týden)

28.11.2021

Kniha Dášeňka v seznamech