Holly.W Holly.W komentáře u knih

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Není úniku a Na dostřel byly skvělé. Byla jsem hodně zvědavá na Most sebevrahů, neodradilo mě ani nízké hodnocení. A byla to jízda!
Sledujeme vyprávění z pohledu dvou sester - Cambry, která měla údajně spáchat sebevraždu a Leny, která se snaží zjistit, jak to opravdu bylo.
Kniha má neskutečné tempo. Jeden zvrat střídá druhý. Čtenář potřebuje vědět jak to bylo a jak to skončí. Napínavé jako kšandy! Skvělé!

18.09.2023 5 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Miluju tuhle sérii! Každá ze sester je úplně jiná. Jejich předkové a rodiny jsou úplně jiné. Zároveň se čtenář podívá do různých zemí, pozná rozdílné kultury.
Tentokrát sledujeme příběh Tiggy a její babičky Lucíi. Příběh Tiggy začíná v zasněženém Skotsku, kde Tiggy žije na panství a stará se o divoká zvířata. Pozná zde sympatického majitele panství. Poté Tiggy zavítá i do Španělska, ze kterého pochází.
Sledujeme i životní příběh Lucíi, slavné tanečnice flamenca, i příběh její rodiny. Lucía začíná tančit jako dítě a postupně se vypracuje v nejslavnější tanečnici flamenca na světě. Líbilo se mi i jak autorka popsala těžký život španělských cikánů v době před i během druhé světvé války.
Příběhy obou žen byly fascinující, jako ostatně všechny příběhy této série. Nemám co bych vytkla. Prostě krásná kniha.

15.09.2023 5 z 5

Dívka, která přežila Dívka, která přežila Lisa Jackson

Před pár lety jsem detektivky od Lisy Jackson milovala. Potom mi ale začalo připadat, že jsou všechny její knihy na jedno brdo a o ničem.
V knihovně jsem nedávno narazila na Dívku, která přežila a řekla, jsem si, že zkusím, jestli je nějaká změna. Změna k horšímu bohužel.
Začalo to naprosto nesympatickou, psychicky labilní hlaní hrdinkou, která pije jak duha a není schopna se vyrovnat se svou minulostí.
Co mi šíleně lezlo na nervy bylo neustálé opakování té strašné události, která se stala před dvaceti lety. A když říkám neustále opakování, tak je to snad na každé druhé straně. To mi čtení dost otravovalo. Kniha mohla mít klidně o 200 stran míň, kdyby si tohle autorka odpustila.
Dva detektivové, kteří se rádoby snaží vést nějaké vyšetřování byli lehkce k smíchu.
Celkově to bylo nemastné, neslané, nenapínavé, prostě o ničem. Vyústění divné, vrah zvláštní, motiv ještě zvláštnější.
A to by nebyla Lisa Jackson, aby tam nezamotala nějaký ten milostný příběh.
Dojem z knihy a četby velice špatný. Po dalším díle z pery Lisy Jackson nesáhnu zase hodně dlouho.

05.09.2023 2 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

K převážně pochvalným recenzím se, bohužel, připojit nemohu.
Knihy Musím tě zradit, V šedých tónech, Sůl moře, mnou luboce zarezonovaly. Jsou k zamyšlení, o zajímavých historických událostech, jsou to knihy, které mají předat nějaké poselství.
Čekala jsem něco takového i od této knihy, ale bohužel. Je to kniha o holce, která holt měla v životě smůlu. Ale takových lidí je na světě spousta. Pořád jsem na NĚCO čekala, ale to NĚCO nepřišlo. Pořád jsem přemýšlela, jaká je vůbec pointa a smysl této knihy.
Nezaujala mě. Vůbec. A z mysli sejde velice brzy.

30.08.2023 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Z Praskliny jsem byla nadšená a na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá, bohužel, tady se takové nadšení už nekonalo. Autorka je skvělá vypravěčka, popis Shetland je působivý.
Příběh začal zajímavě, ale čím více jsem se blížila ke konci, tím více častěji jsem si říkala, že to snad nemyslí vážně. Dle názvu a anotace jsem od toho čekala něco úúúplně jiného.
Bylo to tak přitažené za vlasy, až hrůza. A těch zmrtvýchvstání tam bylo nějak moc.
No doufám, že další mé setkání s touto autorkou dopadne lépe.

28.08.2023 3 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Další překrásná kniha z této úchvatné série. Tentokrát sledujeme příběhy Cece a Kity z Austrálie. Příběhy obou jsou krásné a velice čtivé.
Líbí se mi, že příběh každé ze sester a jejích předků, je každý jiný.
Těším se na další díl.

16.08.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ještě teď mám husí kůži! Opravdu strhující čtení. Hanba školství, že se o takovýchto událostech na školách neučí, ale o jiných, nepodstatných kravinách ano. Toto je kus historie, ze které by se lidsto mělo poučit. A já neměla tušení, že se něco takového stalo.
Opět jsem si připomněla, jakých zvěrtev jsme my lidé schopni a jak bychom si měli vážit toho, že žijeme v dobách míru, blahobytu a hojnosti.
Z každé stránky této knihy čiší zoufalství, strach ze smrti, ale i odvaha a snaha přežít. I v dobách takové hrůzy se rodí přátelství a láska. I v takových chvílích se najdou odvážní a čestní lidé.
Skvělé postavy. Téměr všem jsem jim fandila. Téměř všem jsem jim přála dobrý konec.
Napětí, hlavně na konci, kdy člověk hltá každou stranu a není schopen se odtrhnout.
Perfektní kniha! Těším se na další od této spisovatelky!

09.08.2023 5 z 5

Dcery ohně Dcery ohně Barbara Erskine

Erskinová je skutečně paní spisovatelka. Brilantní vypravěčka. Její knihy čtenáře vtáhnou do děje a nepustí. A nejinak je to u této knihy. Opět se v knize prolíná současnost a minulost. Sledujeme příběh Vivienne (spisovatelky a profesorky) a první britské královny, která v Británii žila za dob římské invaze. Příběhy obou žen jsou nesmírně zajímavé a poutavé. V knize nechybí tajemno a mysticismus. Vše v knize, od postav až po prostředí, ve kterém se děj odehárává je opravdu precizně popsáno.
Důvod, proč jsem nedala nejvyšší známku je, že už toho bylo moc. Posledních 150 stran se některé situace opakovaly stále dokola. Bylo to už moc zdlouhavé. Přiliš mnoho zbytečných postav. Příliš mnoho posedlých postav. Kniha by si zasloužila méně stran a ne takovou, ke konci už zbytečnou rozvláčnost.

07.08.2023 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Slátanina. A neskutečná. Začnu od toho názvu - Hra na vraždu. To ve čtenáři vyvolá nějaké očekávání, má představu, o čem by to tak mohlo být a anotace to tak trošku potvrzuje. A ono je to nakonec úplně jinak, s nějakou hrou to má pramálo společného.
Parta postav, které zde vystupujou jsou hloupé, naivní bytosti, které jen poslouchají jak jeden jediný píská a navíc dělají jedno hloupé rozhodnutí za druhým.
A vrcholem všeho byla policejní vyšetřovatelka, která si v průběhu vyšetřování případu musí řešit svoje osobní citové trable.
Tahle kniha neměla nic. Nápad, napínavost, překvapivost, aspoň jednu dobrou postavu. Prostě nic.
A ten konec? Ani ten ve mě po tom úmorném čtení nedokázal vyvolat žádnou odezvu.
A ještě jedno si neodpustím. Může mi někdo vysvětlit jak taková kravina může mít nálepku světový bestseller???!!!!

31.07.2023 1 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Lucinda Riley

Začátek byl dobrý. Vypadalo to na knihu se zajímavou detektivní zápletkou a menším milostným příběhem. Čím dál jsem četla, tím se moje mínění zhoršovalo. Autorka si měla ujasnit, zda chce psát román, nebo detektivku. Těch citů tam bylo zbytečně moc. Postavu Zoe a jejích milostných trablů bych úplně vynechala, byla zbytečná. Některé pasáže knihy byly zamotané a zdlouhavé, chvílemi jsem se v ději ztrácela.
Linka s odhalením toho obrovského tajemství, které by mohlo zničit britskou monarchii byla zajímavá. A kdyby se kniha týkala jenom tohoto, byla by nesrovnatelně lepší.
A konec? Za ten strhávám další hvězdičku. Tak přitažený za vlasy až hrůza.
Lucinda Riley by měla zůstat u psaní románů. Její série Sedm sester, kterou mám rozečtenou je úžasná. Milostný dopis se holt nepovedl.

25.07.2023 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Další ohromně silný přiběh od této autorky. Další kus dějin této planety o kterém jsem neměla ani tušení, že se odehrál. Můj ještě větší údiv, jaké jsou lidé bestie.
Kniha mě hodně zasáhla, z každé strany čiší obrovská bolest, strach, zoufalství, ale i naděje a zoufalá snaha bojovat o svůj život.
Co mě zklamalo, byl konec. Podivně utnuté, pořádně neukončené. Kniha měla mít o 200 stran více. Vše pořádně popsat, dořešit. Hlavně příběh Liny a jejího bratra.
Ocenila bych těké lepší propracování postav. K žádné z nich jsem si nevytvořila speciální pouto. Chtělo by to prostě víc, víc se do nich vžít. Více o nich napsat. Více psychologie. Škoda

17.07.2023 4 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Nemůžu uvěřit, že tahle okouzlující série tak dlouho unikala mému vědomí!
Autorka píše opravdu skvěle, čtivě, zajímavě, nemám co bych vytkla.
Oba předchozí díly byly úžasné, ale sestra ve stínu byla ještě o malinko lepší. I proto, že hlavní hrdinka - málomluvná, zadumaná Star, která miluje knihy, vaření a přírodu mi tolik připomínala mě samotnou.
Příběh se tentokrát odehrává v Londýně a na okouzlujícím anglickém venkově. Příběh Star a jejího postupného nacházení sama sebe, svého smyslu žviota a poslání se prolíná se stejně zajímavým příběhem Flory. Jak jsou tyto dvě ženy spojeny se čtenář dozví, jak jinak, než v závěru knihy.
Překrásná. Těším se na další díl!

13.07.2023 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Bylo to dobré. Bylo to čtivé. Bylo to napínavé. Mělo to asi vše, co by měla dobrá detektivka mít. Přesto to mělo dost podstatnou vadu, a to že jsme vraha znali až příliš brzo.
U detektivek mám ráda, když jsem napjatá až do poslední strany a hádám kdo je vrah.

30.06.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

I když knížka není úplně můj šálek kávy, zaujalo mě obrovské množství pozitivních reakcí na tuto knihu napříč internetem a facebookem. A jednou v knihovně jsem na ni měla štěstí. Tak jsem si ji půjčila.
Kniha se zabývá událostmi v Rumunsku, které jsou vyprávěny z pohledu sedmnáctiletého chlapce. A musím přiznat, že se trošku stydím, protože jsem o tom, že se tohle v Rumunsku odehrálo vůbec netušila. A stydět by se měli i ve škole, protože tam jsme tohle neprobírali. A to je chyba. Protože lidé by o tom měli vědět, že se něco takového dělo a čeho všeho jsou lidé schopni. Je to poučení a varování, protože tohle, takovýto režim, by se klidně mohlo opakovat.
Možná si stěžujeme, jak je dnešní doba hrozná, ale ono by to mohlo být daleko horší. Hladovění, zrada na každém kroku, smrt, mučení, strach vyjádřit svůj názor.
Máme se vlastně dobře.
Skvělá kniha. A rozhodně ne moje poslední od této autorky.

22.06.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Asi se budu opakovat ale Tim Weaver je jedním z nejlepších spisovatelů thrillerů současnosti. A David Raker jedním z mých nejoblíbenějších knižních hrdinů.
Raker řeší zapeklitý případ, kdy ze dna rokle, z ohořelého vraku auta zmizí Cate a Aiden Gascoigneovi. David se vydává po několika málo stopách, které má, a pomalu, kousek po kousku odhaluje případ, který je rozsáhlejší a děsivější, než by se ze začátku mohlo zdát.
Napětí se stupňuje, překvapivých zvratů v ději přibývá a čtenáři jde po těle husí kůže. A ten konec! Já prostě musím vědět, co bylo dál!
Mrzí mě, že už jsem dočetla. Bylo to rychlé. A čekání na dalšího Davida Rakera bude dlouhé.

19.06.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Jedna z nejlepších knih od JoJo. Jsem úplně na měkko.
Vůbec jsem neměla ponětí, že se něco takového po konci války odehrálo a velice mě to zaujalo. Příběh je asi o to zajímavější, že není jenom o jedné hrdince, ale vystupuje jich tady hned několik. Není to jenom nějaký sladký, zamilovaný román, ale příběh, ze kterého plyne i poučení, a sice nedat na to co říkají ostatní, nedat na pomluvy, ale na každého člověka, který se ocitne v našem životě si udělat názor sám.
Konec mi vehnal slzy do očí. Tuto knihu budu mít v mysli asi dlouho.

09.06.2023 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Druhý díl je stejně úžasný jako ten první! Zatím opravdu překrásná série. Tentokrát se příběh odehrává dokonce ve třech časových rovinách. V současnosti sledujeme v pořadí druhou sestru Ally, která během krátké doby zažije hned dvě velké ztráty, vydává se do Norska, kde najde své kořeny a začne nový život.
Druhá dějová linka se odehrává v roce 1875 a týká se Anny, prosté dívky, která se díky svému nebeskému zpěvu stane slavnou zpěvačkou. Život se s ní ovšem nemazlí, hlavně co se týká lásky.
A třetí dějová linka se odehrává krátce před začátkem druhé světové lásky a i zde sledujeme uchvacující milostný příběh.
Celá kniha je prostě ohromná, čtivá, nelze ji dát z ruky. Už teď se těším na další díl!

18.05.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tahle se mi líbila více než minulý díl. Konečně se splnilo mé přání, Erika se tolik nebabrala ve své smutné minulosti, ani neměla neustálé spory se svými nadřízenými. Ocenila jsem i to, že v tomto díle se nikdo nesnažil zabít hlavní hrdinku. Příběh samotný svižně plynul, detektivní práce postupovala krok za krokem kupředu. Vyústění příběhu překvapivé.

12.05.2023 4 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Erskinovou a její knihy miluji. Ještě se mi nestalo, že by mě nějaká její kniha zklamala. Bohužel, u Šepotů v písku se to stalo.
Začínalo to dobře, tajemný příběh z Egypta, sympatická hlavní hrdinka. Můj dojem z knihy se ale stranu za stranou zhoršoval. Mnohé situace mi přišly stále stejné, opakující se. Milostný příběh Anniny praprababičky jen těžko uvěřitelný.
Erskinová píše daleko daleko lépe. Tohle byla asi její slabší chvilka.

09.05.2023 3 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Dala jsem tomu šanci. 120 stran. Ale potom už jsem dál nemohla a knihu odložila. Vyprávění z pohledu několika postav, které se jen přehrabovali ve svém životě a životě svých společníků "kamarádů" na pobytu..... proč???? Jaká byla pointa tohoto přehrabování???
A vyprávění z pohledu správcové chaty, které se odehrávala o 3 dny později (když byla nalezena mrtvola), než vyprávní ostatních, mi v ději udělalo guláš už úplně.
Takže děkuji pěkně ale ne, nebudu strácet čas s takovýma slátaninama bez smyslu.

02.05.2023 1 z 5