Holly.W Holly.W komentáře u knih

Zimní slib Zimní slib Rosie Goodwin

Taková hezoučká pohádečka, která skončí jak jinak, než obrovským happy endem. Ale četlo se to dobře. Opal je sice, dle popisů, mimořádně krásná, ale mě přišla i mimořádně naivní, tvárná a neschopná se komukoliv vzepřít, za velikou část problémů v životě si v podstatě mohla sama. Takže ne, Opal jsem si neoblíbila. O Charliem bych byla uvítala více stran, hlavně o jeho pobytu v Austrálii i životě v Anglii, poté co se vrátil.
Sečteno a podtženo, kniha se četla dobře, ale nemělo to potřebnou hloubku a u mě velice velice brzy upadne v zapomění. Protože takových už tady bylo.

28.04.2023 3 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Velice, velice hezká kniha o cestování časem, tuhle tematiku v knihách já mám moc ráda! Ještě o něco lepší než první díl. Sympatická hlavní hrdinka a vlastně skoro všechny postavy, které v knize vystupují. Dozvídáme se více o Xanthině talentu cestování časem, a že takový dar má více lidí, ne jen hlavní hrdinka. Opět se setkáváme se Samuelem, kterého tentokrát Xanthe musí zachránit před nebezpečím od jednoho mocného muže.
Kniha celkově je moc dobře propracovaná - postavy, prostředí, děj. Nemám co bych knize vytkla. Čte se moc dobře. Děj je chytlavý. A ten konec.... člověk prostě musí vědět, co bude dál.

24.04.2023 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Čím víc jsem se blížila ke konci, tím horší mínění o této knize jsem měla. Až moc postav - jestli šlo autorce o to, aby ve čtenáři rozdmíchala emoce, tak tento příběh měla nechat v nejbližším okruhu rodiny. Jestli se autorka snažila o jakési odlehčení v tom smyslu, že jsme sledovali vyprávění z pohledu x postav, tak se jí to nepodařilo. Dohadování sester Pipper bylo zbytečné a moje mysl odplouvala a nebyla schopna se soustředit. Nick byl protivně hysterický a vzteklý.
Tato kniha nebyla schopna ve mě vykřesat nic, žádnou emocionální odezvu. Když to srovnám s Přáním od Nicholase Sparkse, který též píše o těžké nemoci, tak u Přání jsem byla jako na emocionální horské dráze, bulela jsem jako želva a knihu mám v mysli ještě teď. To u dobré matky nehrozí, bude zapomenuta už zítra. Příběh nejde bohužel do hloubky, ale klouže po povrchu. Čekala bych mnohem mnohem větší ponoření se do mysli a psychiky Jess, i její matky.
A rozhodnutí matky Jess? Tak to bych čekala do podrbona rozebrané, všechny její pocity, odhalení celého jejího nitra a to se, bohužel nestalo.

19.04.2023 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Jako ono to nebylo úplně špatné, ale když to srovnám s Carterem (nemůžu se tomu ubránit), jehož novinku Genesis jsem nedávno četla, tak Brandza Carterovi nesahá ani po kotníky.
Erika je celkem sympatická ženská, ale v některých pasážích mi už lezla na nervy. A to její vzpírání se rozkazům nadřízených už začíná být otravné a ohrané a jestli to tak bude i v dalších dílech, tak to potěš.
Hloupost některých policistů v této knize je do nebe volající a čtenář nad tím může jenom kroutit hlavou.
A vadilo mi, že autor brzo, až moc brzo prozradil, kdo je vlastně pachatel.

12.04.2023 3 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

(SPOILER) Tento poklad mi zůstával dlouho skrytý a jsem moc ráda, že jsem ho objevila, protože mám moc ráda knihy, kde se prolíná minulost a přítomnost.
V současnosti sledujeme příběh Maii, která po smrti milovaného adoptivního otce odcestuje do Brazílie, kde hledá informace o své biologické rodině. Během pátrání postupně odhaluje příběh svojí prababičky Izabely, která se jako mladičká a zasnoubená dívka dostává do Paříže, kde se vášnivě zamiluje do sochaře Laurenta. Sledujeme příběh jejich lásky z Paříže zpět do Ria, kde je Izabela nucena provdat se do sňatku bez lásky.
Kniha se mi moc líbila, obě hlavní aktérky byly velice sympatické mladé ženy, obě s nelehkým životním údělem. Líbilo se mi prosředí Brazílie. A lehké tajemno, kterým je kniha opředená to jenom okořenilo.
Rozhodně budu pokračovat i s příběhy dalších sester.

04.04.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Konečně jsem se dočkala! A čekání to bylo nekonečně dlouhé. Ale stálo to za to, protože tohle byla jízda! Můj nejoblíbenější knižní hrdina je zpět! Carter je bez debaty nejlepší v tomto žánru a o koňskou délku před ostatními spisovateli detektivek a thrillerů.
Skvělé popisy postav, míst činu, prostě všeho. Psychologický vhled do mysli pachatele, pozůstalých i obětí. Čtěnář si může všechno živě představovat.
Je poznat, že Carter s tímto vším má zkušenosti ze svého bývalého zaměstnání, že pracoval a studoval ty nejhorší zločince na této planetě a s takovým zlem se denodenně setkával.
Detektivní práce detektivů Huntera a Garcii od píky, postupné sbírání drobečků, až se čtenář dozví, kdo je vrah a co za tím vším stojí.
Nalpínavé jako kšandy od začátku až do infarktového konce.
A brutální popis míst činu a obětí je jenom třešničkou na dortu.
Jsem nadšená a unešená! Protože tohle byl zatím můj největší čtenářský zážitek roku, který jen těžko něco překoná.
Prosím prosím, ať čekání na další knihu není tak dlouhé. Budeš mi chybět detektive Roberte Huntere a budu se těšit brzy na počtenou!

27.03.2023 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

První díl mi přišel o něco lepší. Lovec začal dobře, ale čím víc se blížil konec, tím víc mi to přišlo přitažené za vlasy a zmatečné. Hlavní hrdina tuto sérii hodně zvedá. Co tomuto dílu taky dodalo šťávu je sbližování Timothiho a agentky Thistleové. Co knihu totálně zabilo, byl ten konec. Tak debilní a useklý konec jsem snad ještě nezažila. No každopádně na 100 % víme, že bude pokračování.

21.03.2023 3 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

Uf. Emocionálně hodně náročné čtení. Ale začnu hodnotit od začátku. Kniha je vyprávěna z pohledu dvou nejlepších kamarádek Milly a Anny. Milly se zoufale snaží otěhotnět a když dozví svou diagnózu, nabídne jí Anna, že jí poskytne své vyjíčko k umělému oplodnění.
Milly mi byla asi tři čtvrtě knihy nesmírně nesympatická - ufňukaná kvůli tomu, že se nemohla smířit s tím, že je adoptovaná a také svou urputností odnosit a porodit své dítě.
Anna jsem si naopak oblíbila. Byla obětavá, soucitná a empatická, s bolestivou minulostí.
Milly se díky Anně a bratrovi jejího manžela nakonec podaří otěhotnět a má dceru Alici.
Od chvíle, kdy se čtenář dozví zdrcující diagnózu Alice je to už jenom kolotoč beznaděje, bolesti a smutku, kterými občas prosvitnou chviličky štěstí.
Navzdory tomu, že to bylo čtení hodně náročné na psychiku (hlavně ten konec) mě kniha pohltila a musela jsem vědět, jak to dopadne.

16.03.2023 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první setkání s Erikou a dopadlo nad očekávání dobře! Erika je sympatická hlavní hrdinka a skvělá a pečlivá vyšetřovatelka, která nic nenechá náhodě. Kniha mě vtáhla už od prvních stran. Sledujeme pečlivou detektivní práci, kdy vyšetřovatelé odkrývají jednu stopu za druhou a skládají dohromady obrázek pachatele. Musím říct, že kdo je vrah jsem neuhodla. Kniha se mi velice líbila a v sérii určitě budu pokračovat.

14.03.2023 5 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Sledujeme osudy Melisandy, která nyní žije jako manželka milovaného muže - obchodníka s vínem a mají spolu malou dcerku. Jejich štěstí však nemá dlouhé trvání. Melisandino tajemství je odhaleno, její nepřátelé jsou všude a ona opět musí utíkat a bojovat o život nejen svůj, ale i své rodiny.
Pokračování se mi moc líbilo. Kniha měla spád, děj hezky ubíhal. Jediné co, tak jsem se trochu ztrácela ve velikém množství postav.
Budu se těšit na další díl, pokud bude.

07.03.2023 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Přemýšlím co k tomu napsat. Místy to bylo celkem dobré. Místy zase zamotané, neuvěřitelné a nepřehledné. Chyběl tomu spád, napětí, překvapení. Ani postavy mi nijak nepřirostly k srdci, v průběhu jsem se v postavách začala ztrácet. Dějová linka s Jacobem byla na celé knize asi to nejlepší. Autor by možná udělal lépe, kdyby celá kniha byla o Jacobovi.
Hodnotím to jako lehce podprůměrný thriller. Něco tomu prostě chybělo a něco zase přebývalo. Celkový dojem je nic moc. Nevím jestli budu s dalšími díly vůbec pokračovat.

24.02.2023 3 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Začátek mě moc nechytil, měla jsem problém se zorientovat v postavách, jejich jménech, krycích jménech a přezdívkách. Ale jakmile se pětice hrdinů ocitla v Paříži tak už jsem se nemohla odtrhnout. Každý z hrdinů byl něčím zajímavý, každého z nich jsem si oblíbila. Okupovaná Paříž za druhé světové války, kde na hlavní hrdiny číhá nebezpečí doslova na každém kroku, nečekaní přátelé, které členové Vážky nachází v lidech, do kterých by to nikdy neřekli. Napětí se stupňovalo do poslední strany. Vše bylo vyřčeno a vysvětleno. Překrásná kniha! Jsem nadšená.

20.02.2023 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Po šedesáti stranách jsem musela odložit. Nebylo nic čím by mě kniha zaujala a vtáhla do děje.

20.02.2023 odpad!

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Tohle bylo dobrý. Zase něco trošičku jiného, než ty spousty thrillerů, jimiž jsou narvaná knihkupectví. Pro mě je tato kniha příjemné překvapení. Sympatický, i když ne úplně normální hlavní hrdina. Děj je svižný, rychle ubíhá, je plný překvapivých momentů a čtenář se ani na chvilinku nenudí. Určitě v četbě této série budu pokračovat!

10.02.2023 4 z 5

Poslední léto Poslední léto Judith Kinghorn

Docela příjemné překvapení. I když začátek se dost vlekl. Ale stojí za to dát knize šanci. Hlavní hrdinka Clarissa, sedmnáctiletá dívka se zamiluje do Toma, osud jim však nepřeje, protože Tom musí do války. Navíc - ona je bohatá a on je chudý. Jejich cesty se však neustále kříží. A tak sledujeme jejich ne příliš šťastné životy a ubíhající léta.
Kniha celkem, až na prvních 100 stran, svižně ubíhá a čte se dobře. Konec byl pro mne uspokojivý.
Jediné, co se mi nelíbilo, byla hlavní hrdinka. Hodná ovečka, která skáče jak ostatní pískají a nevzmůže se na sebemenší odpor, čímž si svůj život dost komplikuje.

07.02.2023 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Nesedlo mi to. Kniha se jaksi nemůže rozhodnout, jestli to je červená knihovna, nebo thriller. Kdyby to byl čistě thriller, tak by chtělo vzít více do hloubky únos a věznění Sarah a téma samotného sériového vraha. A možná by to pak byla mnohem lepší kniha než tohle přetahování, jestli to má směřovat na jednu nebo na druhou stranu. Uvítala bych, kdyby si autorka odpustila i tu vnitřní rozervanost hlavní hrdinky jestli si má nebo nemá něco začít s Colem. A to zapletení detektiva a jeho dcery do celého příběhu už bylo prostě moc. Tato kniha mi vůbec nestojí za jedinou další myšlenku natož za zapamatování. Četla jsem tisíckrát lepší thrillery.

02.02.2023 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hlavní hrdinka Kya, která vyrůstá v bažině na pobřeží Severní Karolíny, je opuštěna celou svojí rodinou, musí žít od malička sama, musí se vyrovnávat s nepřízní osudu, osamnělostí a odsudky druhých lidí. Kya dospěje v krásnou a chytrou mladou ženu, do které se zamilují dva muži. Je souzena za vraždu s překvapivým vyústěním, které se čtenář dozvídá až v samotném závěru.
Tato kniha je oslava života a přírody. Nádhera Severo-Karolínské přírody na nás dýchá snad z každé strany.
V knize je spousta témat k zamyšlení. Jak člověk může žít v souladu s přírodou a vlastně mu nic nemusí chybět. Jak by si každičký člověk na této planetě měl vážit přírody a zvířat a občas se zastavit a tuto nádheru pozorovat. Jak není vůbec důležité, kolik člověk vystuduje škol a kolik má titulů. A co je snad nejdůležitější, a s čím se setkáváme každý den i my zde, v této republice - člověk by se měl zdržet soudit druhé lidi. Jenom proto, že je někdo odlišný neznamená, že je špatný, nebo zlý. Nikdy nemůžeme soudit někoho, jehož život nežijeme.
V knize je všechno dořešeno, všechno vysvětleno.
Jsem nadšená. A musím se brzo podívat i na film.

26.01.2023 5 z 5

Jedna dobrá vec Jedna dobrá vec Alexandra Potter

Pokaždé když vyjde novinka od Alexandry Potter, tak ji musím mít. Její příběhy jsou krásné, dojemné, vtipné, k zamyšlení, prostě ze života. Hlavní hrdinka této knihy - Olivia se po bolestném rozvodu stěhuje na anglický venkov, aby zde začala znovu. Koupí polorozpadlý domek u hřbitova ve vesničce, kterou zná ze svého dětství. Adoptuje starého a nemocného pejska Harryho, kterého někdo opustil a vyhodil. A právě díky Harrymu a procházkám s ním se seznamuje se starým a osamnělým Valentinem a bojácným chlapcem Stanleym. Olivia se také seznámí s Mayou - nerudnou teenagerkou a znovu se setká i se svou dávnou platonickou láskou. Příběh plyne, Oliviin život se pomalinku zlepšuje, a nejen jí, ale i dalším lidem ve vesnici, a to díky ní. V knize je plno drobností a nenápadných větiček, u kterých si člověk někdy řekne "to je pravda", nebo "to znám", nebo "jako bych četla o sobě". Prostě taková moudra k zamyšlení. Je to příběh, který se může stát každému z nás. Každý z nás někdy může skončit na dně a díky jedná malé úžasné věci se od toho dna zase odrazí.... A ano, i jako pejskařka, která má taky jednoho doma dávám tak vysoké hodnocení :)

23.01.2023 5 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Donato Carrisi je skutečně mistrem svého řemesla. Každá jeho další kniha posouvá laťku o něco výš. Tantokrát tady máme mimořádně zajímavou virtuální realitu, do které je Mila nucena se ponořit. A nového, děsivého našeptávače. Ten nápad s videohrou je vskutku skvělý a neotřelý, vše je popsáno do detailu. Noříme se také hlouběji do nitra hlavní hrdinky. Kniha je opět plná zvratů a nečekaných momentů, od začátku až do konce napínavá jak malé gatě. Autor si pohrává se čtenářem jako kočka s myší. Konec mě dostal, vyděsil, bála jsem se jak to dopadne a autor mě zase překvapil. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

16.01.2023 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Poslední dvě knihy, které jsem od Picoultové četla mě nadchly. Proto jsem se těšila i na tuto,a to i proto, že se měla týkat vlků - těch nádherných zvířat. Co můžu z této knihy hodnotit jako vysoce nadprůměrné a pro mě velice obohacující jsou právě poznatky o vlcích.
Máme tady morální dilema k zamyšlení. A to sice člověk v komatu, bez zdánlivě možného návratu k normálnímu stavu a k nabytí vědomí. Věřím, že když blízcí lidé člověka v komatu, toto dilema prožívají, tak se rozhodují v řádu měsíců nebo let a ne dnů jako se tady rozhodovali Lukovi děti.
Kniha je vyprávěna z pohledu mnoha postav, dle mého názoru zbytečně, stačilo by vyprávění z pohledu rodiny - Georgie, Cary, Edwarda a Luka.
Vyprávění z pohledu Luka bylo pro mě nejpoutavější. Jeho výzkum, vztah k vlkům a jeho soužití s nimi v divočině jsou úžasně napsané. Z příběhu vyplynulo, že Luk se cítil lépe ve společnosti vlčí než té lidské, což naprosto chápu.
Málokdy se mi u některé knihy stane, abych vůči některé postavě pociťovala tak silné antipatie, tady to byl Edward, a to od samého začátku. Cara se mi zprotivila na konci. Konec mě zklamal, čekala jsem něco jiného, nějaké překvapení, zvrat, něco šokujícího. Bohužel, nic takového nepřišlo, proto to nízké hodnocení.
Tohle nebyla Picoultová v nejlepší formě. Jediné pozitivní, co si z knihy odnáším byli vlci.

11.01.2023 3 z 5