Holly.W Holly.W komentáře u knih

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Nejsem si jistá, jestli toto měl být román, nebo thriller.
Děj plyne tak pomaloučku, polehoučku, nejsou tam žádné překvapivé momenty, je to celé docela předvídatelné.
Hlavní hrdinka Riley mi byla nesympatická. Naivní a manipulovatelná.
Trošku zajímavější byla Lisina linka.
Nicméně já jsem pořád čekala na něco a ono to něco nepřišlo.
Prostě kniha uplynula, byla bez nějakého překvapení a velmi předvídatelná. Přečetla jsem, ale žádný požitek jsem z toho neměla a myslím, že na knihu velice brzo zapomenu.

13.06.2024 3 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Asi jedna z nejlepších knih od Lucindy. I když ona má všechny knihy krásné.
Opět se jeden příběh odehrává v minulosti a jeden v přítomnosti. A oba jsou moc hezké. Vyprávě ní o Anahitě je zajímavější o to, že se část odehrává v Indii, a také mě toto vyprávění zaujalo o trošičku více než příběh z přítomnosti. A přichystejte si kapesníčky. Jak už čtenářky Lucindy vědí, tak jeden z těch příběhů zpravidla končí smutně. A Půlnoční růže není vyjímkou.

10.06.2024 5 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Tim Weaver

Asi se budu opakovat, ale pro mě je Tim Weaver jedním z nejlepších spisovatelů detektivek současnosti. Raker jedním z mých nejoblíbenějších knižních hrdinů. Na každou novou knihu se těším jako malé dítě.
Neubráním se srovnání s dalšími detektivkami, které vydavatelství chrlí každoročně po stovkách. Máme tady desítky autorů. Nálepky Bestseller, ale málokdy je to pravda. Já čtu hodně a máloco mě dokáže opravdu nadchnout, vtáhnout do děje, překvapit. Protože mám dojem, že se to všechno podobá.
Ale Weaver je mistr svého řemesla. Ze začátku máte pocit, že je tam toho moc - moc postav, moc dějových linek, které spolu zdánlivě nesouvisí. Ale ono se to postupně všechno hezky spojí a začne dávat smysl. Je to do detailu promyšlené a propracované.
Raker se dostává ke složitému případu, jehož hlavní aktérka zmizela před několika desetiletími. Začíná od nuly, postupné sbírání drobečků chleba, výslechy, až se nakonec, jako vždy, dopátrá pravdy. Setkáváme se s děsivým, chladnokrevným vrahem, který se neštítí ničeho.
A do toho ještě trneme, jak to dopadne s Healym.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, běhal mi mráz po zádech, bylo tam napětí, překvapivé momenty, zkrátka všechno, co má dobrá detektivka mít. Já jsem nadšená a mrzí me, že už je konec. Protože čekání na další díl bude asi zase dlouhé.

04.06.2024 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Lacey jsem si docela oblíbila. Ono se to četlo docela dobře. Ale už minulý díl se mi zdál trošičku přitažený za vlasy. A tento ještě mnohem víc. Téma imigrantů bych do toho vůbec nemíchala, to bylo už až moc. A pachatel? Tak ten to korunoval - úplně přitažené za vlasy a velice těžko uvěřitelné.

30.05.2024 3 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

(SPOILER) Lucindu Riley mám moc ráda. Píše nádherné knihy. Její sérii sedm sester zbožňuji. I Italská dívka se moc povedla. Oceňuji, že se nejedná pouze o romantický pohádkový příběh. Ale i když zde hraje hlavní roli obrovská celoživotní láska, příběh je ze života. A ano, život je těžký, nepředvídatelný, bolestný, je v něm hodně starosti a trápení, ale i radosti.
Sledujeme osud Rosanny, který je obdařena překrásným hlasem a stane se z ní velká operní hvězda. Od svých 11 let miluje operního zpěváka Roberta Rossiniho, kterého si nakonec vezme. Robert mi k srdci nepřirostl vůbec. A jak Rosanna zjistí, i velká láska může být toxická. Zprvu jsem si říkala, jak je Rosanna manipulovatelná a zaslepená, ale její konečné rozhodnutí, co se týká Roberta mě uspokojilo.
Čtenář sleduje i osud Rosanniny sestry, která za svoji jedinou chybu platí celý život až do krutého konce... hodně smutné.
Co se týká Rosannina bratra, měla jsem celou knihu strach, že se jeho příběh nevyvine tak jak bych si přála, ale nakonec jsem se dočkala hezkého konce.
Ke konci mě uspokojilo i to, že se Rosanna nakonec vrátila ke své slibné kariéře a nenechala si ji od Roberta zničit.
Takže kniha je opravdu překrásná, čtivá, probouzí ve čtenáři spoustu emocí a nemohla jsem se odtrhnout až do úplného konce. Bravo.

22.05.2024 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Série s Erikou Fosterovou se mi líbí, tak jsem si řekla, že zkusím i něco jiného od tohoto autora.
Nadšení se nekonalo. Nová hrdinka je v celku sympatická, nicméně její partner mi k ní nesedí.
Vraha známe prakticky od začátku, což mi taky moc nesedělo, u detektivek mám raději, když můžu hádat, kdo je pachatel.
Knížka mi přijde zbytečně natahovaná, kdyby autor použil menší rozsah stran, byl by děj svižnejší a určitě i napínavější. Ke konci už jsem se i na ten konec těšila.
Celé vyvrcholení je neslané, nemastné, nepřekvapivé.
Evidentně je další pokračování, ale někdy platí, že méně je více a už mi přijde, že nápady, myšlenky, situace, se v Bryndzových knihách začínají opakovat.
Uvidím, jestli dám příležitost dalšímu dílu z této série.

17.05.2024 3 z 5

Zahrada slibů a lží Zahrada slibů a lží Paula Brackston

Hezké, odpočinkové počteníčko. Už mám za sebou předchozí dva díly, které se mi velmi líbily, tak jsem si nemohla nechat ujít ani tento.
Srovnání s Cizinkou není úplně na místě, protože Cizinka jde do hloubky a je detailně propracovaná. Série starožitností je taková milá, předvídatelná pohádka.
Ale čte se to dobře, děj příjemně ubýhá, postavy jsou sympatické, děj zajímavý. Není moc co bych vytkla. A samozřejmě že bude další díl, jak je dost zřejmě naznačeno na konci. Těším se.

10.05.2024 4 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Neeee, proboha po 80 stranách odkládám. Detailní popis porodu a mě se navalilo tak, že jsem myslela, že budu muset na záchod. Jestli je v tomhle duchu celá knížka, tak děkuji, nechci.
A pokud mě to v něčem ještě více utvrdilo (pokud to ještě jde) tak v tom, že děti nechci!

06.05.2024 odpad!

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

(SPOILER) V poslední době mám špatnou ruku při výběru knih. Už delší dobu mě nedokázalo nic nadchnout, pořádně vtáhnout do děje. A nedokázala to ani tato kniha. Přečetla jsem 120 stran a pak jsem to vzdala, nebudu ztrácet čas.
U od prvních stran jsem si říkala, ajaj, hlavní hrdinka je příliš fixovaná, nebo možná až zamilovaná do své matky, a to mi přišlo fakt divné.
Matka a vzpomínky na ni, na to jak byla úžasná a bezchybná je snad v každé větě. A ejhle, potom se v knize objeví, její živá třicetiletá verze. Dovedu si to představit spíš jako zajímavý milostný příběh, ale tohle fakt ne-e.
Hlavní hrdinka mi byla nesympatická od první stránky a chudák její manžel.
Jediné za co můžu dát tu jednu hvězdu jsou působivé popisy Positana, tam bych se ráda jednou podívala.

06.05.2024 1 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Kniha vyprávěná z pohledu matky unesené dcery a z pohledu únosce.
Celý děj plyne líným, poklidným tempem, není tam vůbec nic vzrušujícího, napínavého, žádný překvapivý moment, prostě čtenář otáčí stránku za stránkou, občas zívne, občas mu myšlenky ulétnou jinam, protože ono se zas tak nic moc zásadního stejně nestane.
Konec je neslaný, nemastný, utnutý, a že bychom se alespoň tady dočkali nějakého překvapení? Kdepaaak.
Pasáže vyprávěné z pohledu únoskyně jsou tak na spaní - nuda, nuda.
Byla jsem ráda, když jsem dočetla.
Ani to trápení a strach o zmizelé dítě jsem rodině moc nevěřila.

02.05.2024 2 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Průměr. Nedokázala jsem se úplně ponořit do čtení, kniha mě nedokázala úplně vtáhnout. Místy mi to připadalo až moc přitažené za vlasy. Nejzajímavější a hodně překvapivé bylo asi vyústění příběhu.

30.04.2024 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Šifra a Inferno mě nadchly, z Andělů a démonů a Počátku jsem byla na rozpacích. Byla jsem zvěděvá na Ztracený symbol a jsem zase na rozpacích. Kniha se čte relativně dobře, nechybí zajímavá zápletka, napětí a nějaké to velké tajemství, které se má odhalit. Přesto jsou některé pasáže zbytečně zdlouhavé a konec se neskutečně vlekl.
To veliké tajemství Dávných mistérií je odhlaleno na konci knihy a musím říct, že pro mě to bylo zklamání, čekala jsem něco víc, nějakou bombu. Nestalo se.
Co bych vyzdvihla bylo téma noetiky, to mě zaujalo hodně.

22.04.2024 3 z 5

Kočky by kupovaly myši Kočky by kupovaly myši Hans-Ulrich Grimm

Tak toto by měla být povinná četba pro všechny majitele čtyřnohých mazlíčků a nejen pro ně. K této knížce jsem se dostala, když jsem se rozhodovala, jestli svého pejska převedu z granulí na BARF. A musím říct, že po přečtení této knihy bych mu nedala už ani granulku. Ano, knížka je staršího data vydání a mohl být od té doby posun k lepšímu, ale řekla bych, že to není moc pravděpodobné.
Možná v granulích už nejsou kaly z odpadních vod, ale určitě tam asi nebude moc dobrého. Když se nad tím člověk zamyslí a podívá se na pytel s granulemi, který mu leží doma, tak se sám sebe musí ptát, co v tom asi tak je, že to má datum spotřeby až více než za rok.... asi nic dobrého. Nehledě na časté zažívácí potíže mého pejska. A je čím dál více nemocných pejsků, čím dál více rakoviny, mají nemoci jako člověk. Čím to je?
Při čtení jsem si říkala, že se ze mě snad stane vegetarián. Jak se lidé chovají k chovným zvířatům (kuřata, prasata, krávy) a čím je krmí, to je příšerné.
Kniha rozhodně stojí za přečtení.

18.04.2024 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Předchozí dva díly mi přišly o něco lepší. Dlouhé pasáže vyprávěné z pohledu Berneyho a vyšetřovatelky Dany - ocenila bych více pasáží s Lacey, kterou jsem si velice oblíbila.
Jinak detektivka je to docela zajímavá, není moc co vytknout, měla jsem hned několik adeptů na vraha. Přesto mi to, kdo byl pachatelem přišlo lehce přitažené za vlasy. Jsem zvědavá na další díl.

10.04.2024 3 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

(SPOILER) Krásná, čtivá, dojemná. Po delší době knížka, u jejíž četby jsem nevnímala okolní svět, alespoň do určité chvíle.
Jak jsme u této autorky zvyklí, tak děj se odehrává v minulosti a současnosti. Dějová linka odehrávající se v minulosti - konkrétně před druhou světovou válkou a po ní, v Anglii a v Thajsku mě uchvátila. Zvlášť pasáže z Thajska mě nadchly. Autorka je skvělá vypravěčka. Olivie mi ale bylo upřímně líto.
Děj odehrávající se v přítomosti byl také hezký, ovšem až do okamžiku zmrtvýchvstání manžela, toto autorka nedomyslela, přehnala a knize to nic nepřineslo, naopak = jedna hvězda dolů. A taky tam vůbec nebylo vysvětleno, kdože byla ta druhá neidentifikovaná ohořelá postava.
Jinak celkový dojem z knihy, když si odmyslím návrat mrtvého manžela, je ale příjemný.

05.04.2024 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Trošičku něco jiného než přechozí díly, tentokrát nám to autor podává i z pohledu pachatelů. Hodnotím kladně, kniha se mi líbila. Měla všechno co od dobré detektivky očekávám - rychle odsípající děj, napětí, a sympatické vyšetřovatele.

02.04.2024 4 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

V knížce se střídá vyprávění Colbyho a Beverly. Colby je mladý farmář, který je na dovolené na Floridě, kde po večerech zpívá v místním baru. Nečekaně tady potká lásku.
Beverly je mladá žena, která je na útěku před manželem.
Když jsem četla pasáže o Beverly, připadalo mi, že podobné téma už tady od Sparkse bylo.
Ke konci se vše spojí a čtenář pochopí, co mají tyto dvě postavy společné.
Mě se knížka líbila, hodnotím kladně. Tady by se určitě hodilo pokračování.

25.03.2024 4 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Taková průměrná detektivka. Neurazí ani nenadchne. Četla jsem lepší, ale četla jsem i horší. Ke konci to nabralo spád a bylo to napínavé, nechyběly překvapivé momenty. Konec mě lehce sklamal kvůli Rybalkovi.
Nejzajímavější pro mě byly poznatky o havárii, o tom co se dělo během i po ní, jak to je v Černobylu teď - příroda, černý obchod, který v zóně v současnosti kvete. Nemám náhodou radioaktivní auto a kolik takových lidí v Evropě může být? Zajímavé

20.03.2024 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha se mi líbila. Byla napínavá, plná překvapivých momentů. A konec překvapí též. Takže dobrý, hodnotím pozitivně, nenudila jsem se ani jedinou stránku.

13.03.2024 4 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Moc milá knížka plná velice povedených povídek. Každá povídka má nějaké poselství. Některé jsou vtipné, některé jsou zamilované, některé jsou smutné. Jsou ze života. Čtení jsem si užívala.

11.03.2024 5 z 5