Poslední sbohem

David Raker série

< 13. díl >

Tim Weaver

přehled

PŘED ČTYŘICETI LETY SE PO NÍ SLEHLA ZEM. TEĎ SE VRÁTILA. JE TO VŠAK SKUTEČNĚ ONA? Rebece byly tři roky, když se její matka Fiona jednoho dne nenápadně vytratila ze dveří a už se nikdy neukázala. Rodina o ní neslyšela skoro čtyřicet let. Po bratrově pohřbu však Rebeka obdrží nepodepsané kondolenční přání. Neví, jestli ho poslala její matka… ale něco jí říká, že ano. Rebeka se rozhodne zjistit, co se před lety s Fionou stalo, proč tak náhle opustila své děti a proč se s nimi už nikdy nepokusila spojit. Obrátí se proto na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera. Ten souhlasí, že jí pomůže, přestože je to pro něj v mnoha ohledech neobvyklý případ. Čím víc ale rozplétá vlákna celé hádanky, tím detailněji se před ním skládá příběh plný tajemství, bolesti, ztráty a smrti. A netvor, který ho začal psát, ještě zdaleka neřekl poslední slovo. Démoni Fioniny minulosti jsou až příliš živí, a aby toho nebylo málo, musí se David popasovat s kostlivci z vlastní skříně. Takovými, kteří by ho mohli poslat za mříže… nebo rovnou do hrobu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: 2024 , Mystery Press
Originální název: The Last Goodbye, 2023
více info...

Co říkají o knize uživatelé?

Příběh je plný složitých zápletek a postav. Čtenáři oceňují autorovu kreativitu a napětí. Mnozí se shodují, že kniha je čtivá a poutavá, i když občas přetéká informacemi. Závěr překvapí a vyvolá emoce, což zanechává silný dojem. Více v komentářích.

Komu by se kniha Poslední sbohem mohla líbit?

  • Fanoušci napínavých detektivních příběhů
  • Čtenáři, kteří mají rádi složité zápletky
  • Milovníci autorovy předchozí tvorby
  • Ti, kdo hledají emocionální a překvapivé konce

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední sbohem. Přidejte ho zde. Přihlašte se a napište ho.


Nový komentář

ArwenAragorn
21.02.2026

81%

David uvažuje:
Zavolal ti, aby tě sem nalákal. Věděl, že přijdeš. Pokud to ale takhle plánoval, kde je?
Proč ti tohle všechno ukázal?
Své zločiny, svá tajemství.
Proč tě ještě nezastavil?
______________________________________________________________________________
Tentokrát má David vypátrat, co se stalo s Tomem a jeho synem Leem v zábavním parku, když nevyšli ven z Domu hrůzy, vypátrat Fionu, matku Rebeky, která odešla z domu od manžela a svých tří dětí v roce 1985 a od té doby o ní nikdo neví a ještě spoustu dalšího. Pátráním se dostane až k vrahovi, který za sebou zanechal desítky obětí. Ty před smrtí zastřelením brutálně mučil. A musí vypátrat jeho parťáka.
Skvělý thriller, hodně napínavý, rafinovaný, akční, se zvraty a velkou spoustou překvapení na konci.
Je tady i linka s Healym, který je z důvodů, co se mu stalo v předešlém díle, ve vězení. Když se spoluvězni dozví, že je bývalý policista, může buď zradit Davida nebo ho očekává možná i smrt.
Moc ráda doporučím.

všech 88 komentářů

Související novinky - Poslední sbohem (3)

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2024)

02.09.2024


10 nejprodávanějších eknih (květen)

11.06.2024


Proradná kráska, Poslední sbohem a další knižní novinky (19. týden)

05.05.2024


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Poslední sbohem v seznamech

(aktualizováno 1x za hodinu)

v Právě čtených11x
v Přečtených621x
ve Čtenářské výzvě34x
v Doporučených23x
v Mé knihovně232x
v Chystám se číst221x
v Chci si koupit54x
v dalších seznamech5x

Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:

Zavřít

Vypněte si reklamy na Databázi

Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:

Chci vypnout reklamy

Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium