hlenicka hlenicka komentáře u knih

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Lackberg je jedna z mých oblíbenkyn,proto jsem po ní hned chnapla. Nedejte se odradit tlouštkou, 550stran není pro každého,ale děj odsýpá rychle,vše je vysvětleno,tak se nemusíte bát,že nebudete rozumet treba nejakým figlům v magii :)
Jediné,co mě na knize stvalo bylo,jak to bylo na mě až moc rozepsané. Me treba fakt nezajímalo,kdo sekal trávu,kdo mel rozepnutý knoflík anebo že mela cervený svetr uplne nejaka pro nás čtenáře nezajímavá postava. Pro mě to bylo až moc informací,které nebyly třeba vědět. Chápu,nekdo si počte rád a hltá informace, které mu k rozuzlení zápletky nepomohou,ale pro mě to bylo jen navíc se tím prokousávat, tak se přiznám,že jsem nejaké odstavce či strany jen projela :D
Obě dve hlavní postavy mi byly sympatické,ikdyž byly malinko nenormální, myšleno s vtipem,oki.
Pokud přemýšlíte, zda číst či ne, za mě palec hore a běžte do ní!

27.09.2022 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Nemám co vytknout! Poznanski je sázka na jistotu,že se nudit člověk rozhodně nebude a čte tak rychle,že ani neví,kde je. Kniha byla napínavá,spolu s hlavní hrdinkou pátráte po identitě vraha její kamarádky. Jak říkám,napínavé a dokonalé rozuzlení!

11.09.2022 5 z 5

Slepec Slepec Christine Brand

Nathanielovi jsem držela taaak palce! jeho příběh byl opravdu ujetý a nedivím se,že mu nechtěl nikdo věřit. Ruku na srdce,co byste delali Vy?
Kniha se četla rychle, velice čtivý styl,neopakovaly se myšlenky,ani slova. To se mi líbilo. Za mě to bylo jen hodně rozepsané, jak byla Carole v té místnosti. To jsem moc nemusela,ale jinak super knížka,můžu jen doporučit.

29.08.2022 4 z 5

Největší strach Největší strach Alex Finlay

Knížka to nebyla špatná,četlo se to dobře. Ale chvílema mi to přišlo takové zmatené,nedokončené myšlenky, a ten konec mi připadnul uplně zamotaný, špatně vysvětlený a hodně utnutý. Za mě škoda,mohlo to být lepší.

28.08.2022 3 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Krásná a zároven smutná knížka! A já jsem těm obema dvojčatům tak fandila. Od začátku přemýšlíte,které že to dvojče má být mrtvé. Hm,ja jsem přeskakovala od Rose k Bel. Pořád jsem si říkala,proč je ta knížka tak dlouha, 400 stran,mohlo to mít o stovku méně, nevadilo by to k něčemu,bylo to až hodně rozepisované a opakované,ale i tak me to bavilo. Opravdu to byla krasná knížka a pořádně napínavá!

24.08.2022 5 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Výborná! Ze začátku jsem se teda obávala,že to bude nejslabší z celé serie,ale pak se to po pulce překulilo a už to mělo náboj a musela jsem to dočíst najeden zátah.

16.08.2022 5 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Celou dobu jsem chtela knižku odložit a to hlavně kvůli hlavní postavě. Jak ta mně pila krev! Ja prostě opovrhuju lidima,co se sebou nechají vláčet jako s kusem hadru. Jak si nechala nadávat od svého muže,že je tlustá, skaredá,nic neumí atd. Jako tohle číst a celých 200 stran?! Celou dobu se nic nedělo,po celý příběh jedna a ta samá písnička. A to její minulá kniha byla vyborná!

16.08.2022 2 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

WOW! Jedním slovem : šílený! Mne bylo nakonci normálně do breku. Jak je to popsané,co se stalo. Uplně jsem si to dokázala představit,co se v té osobě odehrávalo,když viděla,co videla. Nechci spoilerovat. Ale jeste taky šílené je,že takové věci se rozhodně dějí a je mi uplně špatně,když v nějakém hořícím domě je malé dítě. Knížka mě opravdu vzala,jak je výborná,zárověn tak i smutná,protože realitě to je tak blízko ...

07.08.2022 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

to byl nářez! Aby kniha začínala jakoby koncem,to jsem snad ještě nečetla. První stranky jsem vůbec nechápala,co to je. Holka vypovídá u FBI,ze byla x let držena v Zahradě,kde je veznil Zahradník... Popravdě, byla jsem zmatená,vůbec jsem nevedela,kdo je kdo,kde je kdo. Ale každým dalším otočením se začínal odvíjet drsný a smutný příběh,kde vládnul psychopat,který věznil po dvě desítky mladých holek,kterým na záda tetoval motýlí křídla. Za mě některé pasáže nechutné,ten Avery,syn, byl uplně šílený! A hlavní hrdinka měla můj obdiv. Psycho příběh,který ale stojí za přečtení.

30.07.2022 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

Tahle me dokonale bavila! Je to první díl z trilogie,jsem zvedava na další. Už u téhle je nastavena latka vysoko.. Hodne me bavila Kylie i Lili s Iverem. Ale nejvíc mi byla sympatická právě detektivka Kylie.Ten konec sem mela tak nejak pomotaný s těmi jmény,kdo je kdo,kdo byl kdo.. ajajaj,ale pochopila, dost dobrý thriller a hodnotím všemi deseti!

27.07.2022 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Dokonalé! Tenhle díl se mi válel v knihovne asi rok,možná i déle řekla bych. Už dřív mi byl doporučován,at si ho přečtu,že budu pak chtít hned další díly. Nebyl cas,nebo spíš chut. Onehdy ho přečetla segra a hned mi psala,že ho musím taky číst. Ok. Bože, to bylo fakt dokonalý!Hned sme koupily dva další díly! Od 1.po poslední stránku napínavý a opravdu až na konečně poslední straně se dozvíme celou pravdu. Mě to tak nejak napadlo v polovině knihy,že to tak možná bude,jen jsem nevedela,KDO bude onen vrah. Nebudu spoilerovat. Prostě luxusní kniha,kterou musíte mít!

23.07.2022 5 z 5

Amissa: Zmizelé Amissa: Zmizelé Frank Kodiak (p)

Od Kodiaka jsem prečetla hodne knih, tak můžu srovnávat. Bohužel za mě se mu zrovna tahle moc nepovedla. Nevím, připadne mi to takový mišmaš,příběh a zápletka mi připomínala jinou knihu, či knihy,je možné,že i film. Takových motivů bylo zfilmováno už hodně. Proto mě tahle kniha od něj nejak extra víc nenadchla. Má hodně dobré knihy,které jsou skoroby horory a ty byly výborné. Nevadí, je to můj oblíbenec a určitě na něj nezanevřu.

05.07.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Ze de la motte píše výborně, o tom jsem věděla z knihy Game,ale tohle bylo vynikající! Styl Ag. Christie?! Tu jsem musela mít! Krimi zápletka s příchutí komedie, dva hlavní detektivové se nemuseli,ale bez sebe by neudělali ani ránu. Peterovi jsem držela pěsti, aby se z jeho mdlob nevyklubala horší nemoc a doufala jsem,už kvůli Christine,aby do toho Poppe nebyl namočený. Ale jak už to tak bývá, na rozuzlení celého příběhu a kdo vraždil, se musíme pročíst až na konec :) Vzhůru knihomilové,tahle kniha Vám nesmí chybět!

05.07.2022 5 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Přečteno jedním dechem. Doufám, že autorka napíše další knižku.
Zde se setkáváme s hlavní hrdinkou, detektivem Anjelikou. Ta se vydává po pár letech,kdy chytili seriového vraha Petera Oliviera, opět na stopu dalšímu vrahovi, který se velmi podobá tomu předešlému. Ale jak je možné, že zná tolik podrobností, když pravý vrah sedí ve vězení?! Unik informaci?! A jak?!
Za mě topka! Na to,že to má 400 stran, neopakovala se slova,pasáže, věty. Co strana, to nový děj. Pustte se do ní!

28.06.2022 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

z 10ti plnych 10, z 20ti plných 20. Výborná! Stranka za strankou,oči bloudily, srdce vynechávalo,mozek pracoval na plný obrátky a mezitím jsem přemýšlela,jak to s těma sektama je. Rozhodně je na tom hodně pravdy. O ,,fifi" jsem pak už taky měla strach ke konci..
Tohle byl další díl nové Marsons a nezklamal. 350 stran uběhlo,že člověk ani nevedel jak a jako dezert bych si dala hned další knižku, co autorka napíše. Kim je moje oblíbenkyně,zároven s ní Bryant, Stace a Penn. Pasáže se neopakují,slova,věty, myšlenky už vůbec ne. Angela to prostě umí a není co vytknout!

26.06.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

A mám dočteno. A nevím,čím začít. Tak asi tím,že Trpková je fakt dost mladá a začíná dobře. Ale doufám,že to psaní ještě vypiluje a bude z ní nová česká Marsons. Třeba..
Ke knize,líbila se mi asi víc než Vesnice. U vesnice nám čtenárům nedala vůbec šanci na to,abychom si tipli,kdo bude vrahem. Nebyli tam žádní podezřelí,které by nám víc popsala. Tady už jsme meli na výběr a člověk mohl zároven S Linhartovou a Benešem pátrat po vrahovi 19leté Anny. Za mě to pořád není uplný krimi. V tehle knize to tak ještě nebylo hrozny,nedavala tu takový prostor romantickému-dramatu jako ve vesnici,o Linhartové a jejich vztahu. Pak třeba za mě popisuje šílene až dlouze a nudně věci,které by mohla vynechat. Třeba me dokonale vytáčelo,jak Beneš pořád jedl a co bude jíst a davala popis,proč se to má míst a blabla. Nebo popisuje každou postavu,od prstů na noze az po vlasy. Ano,aby si mohl čtenář představit o kom je řeč,ale tohle mi připadne až extra. U takové Lapeny,Marsons,nebo Carterovi,tohle vůbec není a nevadí to nikomu. Prostě zbytečně obsáhlé popisy, které nic neřeknou. Za me to proste není důležity a jen sem preskakovala stranky,abych se dostala k podstatě příbehu. Asi by mela knizka pak o dost stran méně,ale to by vůbec nevadilo. Já prostě ráda čtu přímo k věci a ne o nečem,co se do příbehu nehodí. Můj názor. Ale dávám hvezdy kvůli tomu,že je autorka mladá a tohle byla její prvotin. Tleskám, paní spisovatelko a budu Vás podporovat i koupí dalších knih!

19.06.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Tady nevím,jak to napsat. Od autorky je to moje první kniha,sice je to 2.díl, ale nijak to nenavazuje na první Stvůru,což je prvotina.
Ale ted k Vesnici. Knižka me bavila,mela jsem ji za tři dny přečtenou, výborny styl psaní,neopakovala se slova,ani myšlenky apod. Zajímavý dej,ALE ..! Nebudu spoilerovat,ale neskutečně mě vytočil konec! Ale uplně do ruda! Sto lidí,sto chutí,jasný,je to jakoby ze života,může se stát cokoliv,ale tohle me neskutečně namýchlo. Proto jsem zvedava na Stvůru. Jinak, jak jsem psala,četlo se to rychle,vše navazovalo,Trpkova se s tím nijak nepárala, šla vždy rovnou na věc,což se mi líbilo,že nás nijak nenapínala,ale co mi vadilo,tak třeba půl strany nebo i celá o popisování citů k někomu. To jsem prostě přeskakovala. Tohle byla spíš kriminálka s drama-romantickou příchutí. Taková čtvrtina se odvíjela v osobní rovině hlavní hrdinky. Nebo hrdinů, Beneš a Linhartová. Za mě žádné napětí,neokusovala si nehty. Nijak treba nebyly popsány osoby,které by mohly být podezřelé. Byly tu dvě,o které se detektivové zajímali. To bylo vše. Takže si člověk nemohl udelat nejaky velký obrazek,kdo to může být. Autorka se spíš věnovala tem dvema hlavním hrdinům, že jí mastné jídlo a co delají o víkendu,ale nic o lidech z vesnice,kdo by mohl být pachatelem. To mi tam dost chybělo. Ale treba se dočkám ve Stvůre.

14.06.2022 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tohle je za mě asi nejvetsi zklamaní od autorky. Zatím jsem cetla 4 duchariny a tahle byla za me nejhorší. Děj uplně na nule. Teprve neco zajímavého se začalo dít asi 100stran pred koncem,ALE zadné napětí,strach,horor už vůbec. Jakože tech 100 str.pred koncem tam jen napsala,že videla nejaké stvorení,ale pak zase nic. A grádovat to začalo pár stran před koncem knihy. Za mě veliká škoda,předchozí knihy mě bavily hrozně moc a proto jsem si koupila všechny 4 :) Inu nevadí,i mistr tesař se někdy utne. Od autorky si rozhodně zase něco přečtu,toho se nebojím.

13.06.2022 2 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Joo, nová Lapena. V pátek mi dorazila a v nedeli jsem ji dočetla.. Jako každá jiná knížka od autorky, kniha se četla v podstatě sama. Slova minuly jedny za druhým,vpíjely se do očí a mozek pracoval na plné obrátky. Kdo je vrahem .. Dan, Jenny anebo Catherine..anebo Tetička,bratrova sestra?! A co takhle Irena, jejich chůva! Nee, to bude Lisa anebo Ted .. HA! Tak co,kdo jste uhodnul vraha? Přiznám se,že 100stran před koncem jsem si byla na 100% jistá,že vím,kdo to je a jen se smála nad svou chytrostí,že sem na to kápla :) Knížka super,fráze se neopakovaly, stále se odvíjelo neco nové,jen me teda prudilo, jak všichni si byli jistí tím,že syn je vrahem na 1000%! Ano,dobře, už mi to pak lezlo krkem,jak nám to autorka podsouvala,dá se říct, pak už na každé straně. Nemusíte být geniální,abyste si spočítali dvě a dvě. Ale nemuselo to být na každé až vlastně do poslední stranky. Nebojte, není to žádný spoiler. Za mě ruku nahoru,za přečtení stojí určitě. Ale neřekla bych,že je to kniha roku. To za mě ne.

06.06.2022 4 z 5

Tvá vina Tvá vina Claire McGowan

Pecka! A čí to byla vlastne vina?! Všech zúčastnených a kamaradů. Celkem me mrzel ten konec, ale nebudu spoilerovat.
Třetí kniha za sebo,co me vzala a mela jsem ji za dva dny prečtenou. Hlavní hrdince jsem držela pesti, i když mne připadla jakoby od univerzity nevnímala svet kolem sebe. Jak nekdo nemůže vedet,co delal její muž?? To se ptám. Její nejlepší kámoška Karen mne pila krev. tehotná Jodi mi byla s Billem nejsympatičtejší,nojo :)
Napínavé od začátku do konce, dej se netáhl,kazda strana mela spád,ale pak už me začal lézt na nervy ten malý Beník,aby mel neco na jídlo.. Ten mne pil krev popravde :D
Ale jinak výborné psychodrama!

21.04.2022 5 z 5