hlenicka hlenicka komentáře u knih

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Sice mi ten konec přišel takový zašmodrchany,že sem nevěděla,která bije a co to ti studenti mluvili,ale bez spoileru tedy... Super další díl, Adam je můj oblíbenec a pokaždé mu držím palce, tady sem už ale mačkala už víc :-) sice sem pak tak nějak tušila o co jde a kdo to je,ale to nevadilo v ději,který byl napínavý od začátku do konce.

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Ještě aby to nebylo dokonale vtipné a zajímavé povídání, když to je Kyjovak :-) Tam sem chodila do školy.. ale ke knize : pokud milujete lítání letadlem, chtěli byste se dozvědět,jestli mají piloti rádi po přistání tleskání a kde je nejlepší sedět, když by došlo na nejhorší, přečtete si ji. Okořeněná životem,jak se studuje na pilota vůbec a kolik to tak stojí... Mně se líbila už jako vyprávění s Marešem!

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Silný čtení. Při otáčení stránek jsem měla za to,že je to jen nějaká další scifi,co by kdyby ... NE! Ona je to true Story a to až moc true! To pomyšlení na to,že v 21 století,kdy se lidi přecpavaji jídlem,které nesni a vyhodi ven jen tak to popelnice, ač by to mohli mít i další den lidé umírají hladem ve státě,o kterém málo lidí ví,jak se v něm vůbec žije. Že hladomor a veřejné popravy jsou tam denním chlebem a když chce jet někdo vlakem,potřebuje mít dovolení a stejně tak potřebuje razítko i ten,kdyz chce na WC?! Jako vážně. Pokud máte silný žaludek a nervy ze železa,zkuste ji, musím ji doporučit,ač je to fakt až k nedoporučeni

21.02.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Tak tohle čtení na dva večery, četlo se to samo, on to prostě umí! Jediné,co mě fakt vadilo a po pár stranách už fakt hodně,bylo,jak na každé straně bylo popisované, co dělají ty jeho tři dcery. Sorry,ale číst po 150té,že mu mimino leze po ruce na hlavu,ostatní dvě vřískaji jak na pole a běhají sem tam, jí kila čokolády,zase vřískaji,lezou mu po zádech a dítě mu padá z rukou?! Ne! Tohle sem opravdu přeskakovala, kdyby to tam nebylo, o 50stran méně v knize :-D už máme objednanou novinku,co má vyjít a těším se! 2.dil už byl co se týče lezení děti lepší. O dost ! Doporučuju!

20.02.2023 5 z 5

Dobrý motiv pro vraždu Dobrý motiv pro vraždu Susan Hill

Tohle byla aspon pořádná detektívka! Nedejte se odradit počtem stran, ubývá to rychle,protože se chcete dozvědět víc a víc. Některých osob mi bylo v knize líto, bylo to popisováno až moc realisticky, což je dobre! Ale až mi to vhánělo slzy do očí a musela sem chvílemi i nadávat, co bych dělala já,kdyby .. kdybych byla tou osobou a tak podobně. Konec mě pak dostal a bylo to smutné. Achjo,bohužel, realita života. Dávám plný počet a určitě nepřemýšlejte a přečtěte si ji!

06.02.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Gibney beru jako dvojce od Marsons. Nevím proč, ale vždycky, když čtu od jedné z nich knížku,vzpomenu si na tu druhou. Tohle se čte samo, jako vždy napínavé od první do poslední chvíle. Jen přece ale malý rozdíl najdu : tady mám jen dvě oblíbene postavy a to Lottie a Boyda. Moc jich není. Příběh surový a dost akční, trochu sem na konci byla zmatená, co se vlastně komu stalo a kdo co udělal,ale super.

08.01.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tohle bylo jedno velké fuj. Ne na styl psaní,ale na děj. Mne bylo při čtení dokonale zle. Jak popisovali ty mrtvoly. Pak samice a samci... Z toho mne bylo fakt špatně. Až jsem si to dokázala představit,jak to bylo psané naživo. Ještě dneska je mne zle. Bylo to vyprávěno výborně,o tom žádná a konec byl drsný,až mě zamrazilo. Určitě můžu doporučit,ale kdo máte strach z budoucnosti,co by kdyby,nebo komu bývá špatne a kdo nemá rád maso, určitě ruce pryč od knihy!

29.12.2022 4 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Fielding je záruka jistoty,že nevyberete špatně. Má dokonale popsanou psychologii postav, kde oslavuje ženské hrdinky. Tuhle jsem dostala na vánoce a za 24 hodin jsem mela dočteno. Miluju to! Tak úžasně propracované do puntíku,každá postava v knížce měla jak plusy tak mínusy a určitě si každý z vás vybral svého oblíbence. Nemůžu nic vytknout.

29.12.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

To byl asi nejpovedenější, nejstrašidelnější a nejnapínavější díl z celé téhle serie strašidelných domů od Coates. Mohlo to možná být kratší,kdyby se neopakovaly slova a děj,co se tam každou noc dělo,než to pořádně vygradovalo,ale stálo to za to,celých 290 stran. Sice mě ta Mara štvala jak mravenec na zádech,jak má na všechno odpověd a nic ji nedokáže rozhodit. Tak tvrdá nebyla,jak si myslela. Parádní díl a těším se na další!

22.12.2022 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

HNUS! Jedním slovem odporný! Já se tak nutila,abych ty stránky vůbec otáčela,ale chtěla jsem vědět,jak ti odporní lidi skončí. Jak se tohle může stát, proč nikdo nezakročil?! A nejsmutnější bylo,že ty děcka byly tak zmatený,že ani nechtely pomoc,ikdyž by se jim nabízela. Fakt smutný. Můžete si více najít na internetu, ten její obličej z ní jen zle hledí. Nemám hezkých slov na tu matku,fakt ne. Tak radši zhrnu knížku,kdo nemáte silný žaludek,nečtěte to.

22.12.2022 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Tohle byl gól. Ledový gól. Nebudu přehánět,že jsem mela po celou dobu čtení ledové ruce,jak jsem si zkoušela představovat,jak se cítila hlavní hrdinka a další horalové na hoře a celkově. Když popisovala, jak foukal ledový vítr,který štípal do tváří, její rty byly rozpraskané a necítila prsty na rukou, fakt jsem se cítila jako ona! Kniha byla psána svižně, bylo vsechno dokonale popsáno,jak se kde uchytit, výbava atd. Za mě super,ikdyz jako thriller mi to moc nepřipadalo,nebylo to za mě až nervydrasající,to vůbec,ale ten příběh kolem přírody a hor,uzasný!

19.12.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Příběh byl super,ostatně jako vždy, Bryndza prostě nezklame. Jen co už jsem psala u předešlých knih,podle mě je naprosto zbytečný popisovat úplně každou postavu od hlavy k patě, že má stříbrné boty s podpatkem,v nich zelené ponožky, tepláky a pod nimi zelené kalhotky, pak růzový nátelník s popiskem,modrý svetr s vystřihem, zlaté naušnice, hnědé vlasy atd.
Člověk neví,co je důležité a co ne,na co si má dát pozor,když je tu popsaných 50 lidí,co mají vsechno na sobe. Čtenář se v tom topí,neví,čeho si všimnout a stejně zapomene,kdo měl jaký tričko a šálu. Je to škoda,protože já osobně tyhle odstavce přeskakuju.

17.12.2022 5 z 5

Hádka Hádka Victoria Jenkins

Nebylo to špatné, to ne,ale asi prvních 160 stran bylo takových nezáživných, o ničem, hrozně na dlouho rozepsané. Než se něco začalo dít, byli jste hodně za půlkou. A pak zničehonic BUM, něco,co nikdo nečekal a už to jelo rychlostí blesku do poslední strany. Pokud jste fanoušky Jenkins,určitě si ji přečtěte. Ikdyž její minulá nebyla žádný zázrak, tuhle hodnotím lépe. Ale škoda,že fakt až tech posledních 60 stran za to stálo. Mohlo to být lepší.

12.12.2022 3 z 5

Tohle byla bomba čtení! Já sem milovník krimi od malička a jakmile jede nějaká dobrá v TV, hned si sedam do křesla.
Kniha je vyprávěna formou rozhovoru. Vtáhne vás to do děje tak rychle, že ani nevíte a je půlnoc ne-li další den ráno.
Mareš si nebere servítky a popisuje drsnou realitu vražd a vrahů, bohužel, tak to chodí.
Ja sem knihu zhltla za pár dnů a brala bych další díl. Dozvíte se rozhodne zajímavé věci, příběhy jsou vtipné, ale i smutné se smutným koncem.

08.11.2022 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Frost opět nezklamal. Co stránka, to napětí. Lombard je všem v patách, ale kdo je tenhle tajemný prelud... Víc se mi líbil noční pták, ale tohle mělo taky spád a nutí vás to číst, dokud nejste u konce.
Jediné, co bych vytkla je, jak autorka pokaždé dokonale popisuje místo, kde se kdo ať už nachází, nebo kdo kam jede. Já fakt San Francisco neznam, proto mi to nic neříká a už presakuju řádky, protože jsem leda tak zmatená z názvu ulic a míst. Konec mě trochu taky zklamal. Ale výborný thriller, který stojí za přečtení!

06.10.2022 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Frosta uplne miluju! Tak sympatická postava se nevidí všude a myslím,že kdejaký čtenář si ho zamiluje. Každá strana je nabitá akcí,pořád se něco děje,nemáte ani čas,něco zpracovat a už se zase něco děje a vy držíte pěsti, seš vám síly stačí,aby to dobře dopadlo. Není to obycejný thriller a krimi,kde se podíváte k policii dovnitř kanceláře,jak vypadá vyšetřování. Sledujeme mladého detektiva Eastona Frosta,který vyšetřuje tak nějak sám ( v patách mu je jen jeho séfka a sem tam policie). Pokud chcete knihu,kde se to akcí jen hemží a nemáte čas vydechnout na žádné straně knihy, volte tuhle!

02.10.2022 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Výborný psychologický thriller o tom,kam až láska matky může zajít... 420 stran, zbytečně dlouhý. Kdyby to autorka zkrátila o polovinu,nikomu by tím neublížila. Prvních 100 stran a posledních 100 mělo spád. 200str. uvnitr toho všeho bylo jen opakování slov,myšlenek.. Hlavní postava mě začala už dokonale štvát,jak furt do sebe lila víno,víno,víno. Jak to pořád dokola omílala spisovatelka. Stejné věty,to bylo tak šileně nudný! Ale zvládla jsem a sem za to ráda. Konec už jel rychle a fakt se mi líbila.

28.09.2022 4 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Lackberg je jedna z mých oblíbenkyn,proto jsem po ní hned chnapla. Nedejte se odradit tlouštkou, 550stran není pro každého,ale děj odsýpá rychle,vše je vysvětleno,tak se nemusíte bát,že nebudete rozumet treba nejakým figlům v magii :)
Jediné,co mě na knize stvalo bylo,jak to bylo na mě až moc rozepsané. Me treba fakt nezajímalo,kdo sekal trávu,kdo mel rozepnutý knoflík anebo že mela cervený svetr uplne nejaka pro nás čtenáře nezajímavá postava. Pro mě to bylo až moc informací,které nebyly třeba vědět. Chápu,nekdo si počte rád a hltá informace, které mu k rozuzlení zápletky nepomohou,ale pro mě to bylo jen navíc se tím prokousávat, tak se přiznám,že jsem nejaké odstavce či strany jen projela :D
Obě dve hlavní postavy mi byly sympatické,ikdyž byly malinko nenormální, myšleno s vtipem,oki.
Pokud přemýšlíte, zda číst či ne, za mě palec hore a běžte do ní!

27.09.2022 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Nemám co vytknout! Poznanski je sázka na jistotu,že se nudit člověk rozhodně nebude a čte tak rychle,že ani neví,kde je. Kniha byla napínavá,spolu s hlavní hrdinkou pátráte po identitě vraha její kamarádky. Jak říkám,napínavé a dokonalé rozuzlení!

11.09.2022 5 z 5

Slepec Slepec Christine Brand

Nathanielovi jsem držela taaak palce! jeho příběh byl opravdu ujetý a nedivím se,že mu nechtěl nikdo věřit. Ruku na srdce,co byste delali Vy?
Kniha se četla rychle, velice čtivý styl,neopakovaly se myšlenky,ani slova. To se mi líbilo. Za mě to bylo jen hodně rozepsané, jak byla Carole v té místnosti. To jsem moc nemusela,ale jinak super knížka,můžu jen doporučit.

29.08.2022 4 z 5