hlenicka hlenicka komentáře u knih

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Nevím,jak to napsat,ale přislo mě,jakoby se všechno odehrálo snad ve třech dnech. Ze to bylo tak psané,že neubíhal zadný čas, všechno,co se dělo minuta za minutou,bylo napsané,že neubíhaly žádné dny. A ten koneec,to sem byla tak zmatená,že vlastně vůbec nevím,jak to skončilo! Nevím,kdo byl kdo,kdo to udělal,proč,kdo přežil, bylo to tak divně a blbě napsané,že mě to opravdu naštvalo! Jinak dávám autorovi šanci,ted Čtu Našeptávač :)

25.06.2023 3 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Zase další pecka od Motteho! Líbila se mi víc než zima, předchozí 3.dil. příběh je poutavý,vtáhne do děje, od začátku do konce si člověk mysli,že ví všechno ...

17.06.2023 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Už několikátá kniha o autora. Ted čtu Jarní obět,už jsem prečetla léto a podzim. Zimní ohen me bohužel nijak moc nenadchnul jako předchozí díly. Chyběla mi tam nějaká štává jako napětí,víc akce. Takové nemastné,neslané. Ale autora mám ráda,tak dávám 4*.

07.06.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Jako u Bryndzy se nedá napsat nic jiného než ZASE TO BYLA BOMBA! Já se snažila číst tak pomalu,aby kniha zůstala co nejdýl a stejně sem za pár dnů mělo hotovo. Dokonalý styl vyprávění, který vás vtáhne dřív,než vůbec začnete. On vždycky popisuje každou postavu,která se vůbec jen v ději mihne,tak má člověk o každém představu. Prostě jednička na trhu a už se dívám po jeho další,co vyjde '-)))

01.06.2023 5 z 5

Na hraně Na hraně Danielle Girard

To bylo opravu na Hraně! Druhý díl ze serie byl snad ještě napínavejší než Bílá tma. Styl psaní vás drží a nutí otáčet stranku za strankou,kratší kapitoly jsou super a teším se na další knihu!

27.05.2023 5 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Ta mě hodně bavila! Takové zamotané,kde se člověk chvíli ztrácel. Ale všechno se vyjasnilo,člověk chytl správně klubko a zajímavý konec.

20.05.2023 5 z 5

Nejistá oběť Nejistá oběť Claire McGowan

Jak se mne ten začátek nelíbil, tak to začalo být až moc dobrý,že mě zklamalo,že už byl konec.Dobře propletený a vyprávěný příběh!

15.05.2023 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Jediný,co mě dycky štve,je, jak popisuje celý stránky i těch jeho dcerách. Jak ječí,skáčou, lezou,pořád dokola,na každé straně. My čtenáři si to rádi přečteme 2x a dokážeme si to oak domýšlet. Nebo aspoň já. Ale číst to pořád dokola? Rozuzlení bylo takový divný,proč to dělala ona osoba a jak je k tomu přinutila. Takové až moc divné. Ale ok,dávám stejně plný počet,četlo se to jedna radost,ale předešlé byly lepší,co se týká děje.

08.05.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

To bylo tak dobrý! Už jen ten název a obálka mě upozorňovala na to,že že to bude jízda,a taky že byla! Kratší kapitoly, vyprávěné 2 příběhy z dvou pohledů sester. Sice mě trochu zaskočil ten konec, ale dejme tomu.. takové drama,thriller ne.

04.05.2023 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Nebyla špatná. Ca. 40 stran před koncem se čtenář dozví,kdo je oním pachatelem,ale vůbec to neubírá na napinavosti děje. Dobře se to četlo,kratší kapitoly taky super,jen mi přišlo,že autorka vždycky něco začala rozepisovat, ale už to dál nerozvedla, proto sem pak dumala,jestli to bylo pro dej důležité,či nikoliv. Škoda. Ale i tak dobrý krimi.

28.04.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Ach ach,to byla romantika,ale strašidelná! Přes písmenka jsem se zamilovala do obou postav,Sophie a Josepha. Nebylo tu nouze o horor a lásku,napětí a oddech. Kniha je už delší,ale kapitoly jsou krátké a sem tam se tu mihne i nějaká ta černě nakreslená kresba,která dodává čtenáři,že je v příběhu s nimi a může si udělat obrázek,jak jejich hrdinové vypadají. Palce jsem držela všem! Krásný příběh, další Coates určitě nevynechám.

20.04.2023 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Zase výborně sepsané zajímavé otázky pana Moravce a odpovědí p. Beneše. Už mám přečtené 3 a těším se na další zajímavé osobnosti!

14.04.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Dávám 5*, ale předchozí díly mi přisly rafinovanější, napínavější,víc propracovanější. Tady jakobyste od začátku věděli,jak to skončí. Zádná extra zápletka, ze začátku se tam prolínalo dost postav a jmen,že vám z toho šla hlava kolem a obraceli jste zpět,abyste pochopili,kdo to je. Já nevím, jsem celkem zklamaná. Snad to příště bude zase lepší.

10.04.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Poslední Marsons a slza v oku... Asi jako každá knížka od autorky se četla svižně, napínavá od první do poslední strany a neskončili jste,dokud jste nevedeli,kdo je vrah. Ale! V téhle mi chybělo napětí a víc do thrilleru. Přirovnala bych to k normální krimi,nic víc ani mín. Za mě asi nejslabší ze všech třinácti, už asi nevěděla,o čem psát, ale i tak dobrý příběh. Kdo jste fanoušky, at vám určitě nechybí v knihovně.

09.04.2023 5 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Kdo si nezamiluje a nezná Jane Rizzoli, jakoby ani nebyl. Její thrillery jsou napínavé od začátku do úplného konce. Neřeší se jen vraždy a hledání vrahů,ale také se hodně věnujeme života uvnitř rodiny hlavních postav.

27.03.2023 5 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Ze začátku jsem už myslela, že to nebude můj šálek kávy. Čím jsem ale četla dál a začala se nořit do děje,začala jsem si to užívat.
Rozuzlení a konec byl za mě dost zamotany jako klubko,které se ne a ne rozplést,ale pochopila jsem. Bohužel, do psycho thrilleru to má hodně daleko a rozhodně mi vlasy hrůzou nestávaly. Postav bylo akorát, aniž by byl člověk zmatený. A že ta dějová linie šla od konce na začátek,jak to tehdy začínalo,bylo zajímavý, ale za mě o ničem.

03.03.2023 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

2.dil v sérii Ročních období byl o 100% čtivější a zpracovanejsi než jednička.
Annu, hlavní postava, jsem si hned oblíbila a i její dcerku a psa Mila. Co se stalo před 27 lety a co to má společného s novým případem?
Psáno tím stylem,že neodložíte dřív, než dočtete poslední kapitolu. Postavy a místa tak popsané,že se ocitnete v knize také. Těším se na další zimní příběh!

28.02.2023 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Tohle můj šálek kávy nebyl. Ať mám knihy od Motteho ráda a kupuju si je,tohle nevyšlo. Hrozně roztahane, zbytečně kdeco popsané,ale proč je Veronica takový má*or, se dozvídáme pár stran přes koncem. Nechápu proč,nemělo to stejně nic dělat s dějem.
Sice se to četlo rychle, tím jeho stylem,ale za mě nuda a konec to zazdil vyřešením ve 3 větách. Teď čtu Podzimní případ,tak jsem zvědavá.

26.02.2023 3 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Už první kniha Hospodyně byla návyková,proto její druhou jsem musela mít. Nezklamala. Kniha vypravena v 1.osobe, s Kat jsem tak nějak soucítila,pořád jsem si říkala, proč to dělá,že to já bych nikdy neudělala,že se podřizovala atd. Ale víme někdo,jak by se v podobné situaci zachoval? I když tedy musím vytknout, že tohle mi spíš připadlo až moc za hranicí skutečnosti. To,co dělala druhá hlavní postava,bylo přes čáru. Tomu už jsem nevěřila. Určitě ale stojí za přečtení!

22.02.2023 5 z 5

Očistec Očistec Tina Frennstedt

Jejda, to byl zážitek. Jak se pomalu rozplétal tenhle příběh, moc dobře napsané, popsán detailně,jak došly na jakou stopu. Klobouk dolů před inspektorkou! Super krimi

22.02.2023 5 z 5