hlenicka Online hlenicka komentáře u knih

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Hrozně to ve mě evokovalo Darcy Coates, jako bych četla něco od ní! Opravdu se mi to líbilo,takový starodávný horor, při čtení se mi to přehrávalo v hlavě jako film,uplně jsem to videla před sebou. Kdo má rád takovéhle typy knih, můžu určitě doporučit!

19.09.2023 5 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Nemůžu nic vytknout,napínavé od první do poslední stránky. Klasický thrilller s krimi zápletkou,kde jeden z kruhu přátel je vrah.. Tipnete si který z nich to byl?

11.09.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Peter Vinston a jeho další případ! Motte a jeho nevtíravý satirický vtip okořeněný kriminální zápletkou, skoro jako Hercule Poirot, to je ve výsledku dokonale napsaná detektivka,kde se 430 stran přečte během chvilky! Kéž by psal každý měsíc takový tlustý příběh!

06.09.2023 5 z 5

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

Nemůžu hodnotit jinak než opět plným počtem. Methos a jeho dokonale vypracované příběhy,které sám zažil u soudů,je dokonalost. Nejsou tu žádné pasáže,které by odbíhaly od tématu,nebo co do něj nepatří. Prostě jde k věci a to mám ráda!

30.08.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Jak se tu už psalo,taková lepší detektivka,podobná témata už určitě byla zpracována,četlo se to dobře,nijak se neodbíhalo od tématu,žádné zbytečné natahování děje. Ale * méně za ten konec. 40 stran se řešilo,kdo co jak proč,přišlo mi to až moc vyumělkované. Skoda toho,ale jinak super.

25.08.2023 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Psychothriller ze soudní síně! Kdo už četl nějakou od Methose, neváhejte a běžte do další! Čtivé,napínavé,žádné nudné myšlenky, nic,co by nesouviselo s hlavním dějem, všechno to k sobě sedí a výborně to hraje!

22.08.2023 5 z 5

Křehkost Křehkost Betsy Reavley

Knížka se četla jedním dechem,ale ten konec mě šíleně zklamal! A jen kvůli němu odebírám jednu hvězdu, protože celá knížka byla až realistická,ale ten konec to utnul. Skoda.

14.08.2023 4 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Taková jiná Darcy, jakou ji neznám. Pro mě to byla smutná romantika,bylo mi Leight hrozně líto,co se jí stalo ( není to spoiler ). Ten začátek se mi zdál ale utahaný,hodně stejných věcí,které by se daly rozhodně zkrátit o polovinu,ale líbila se mi hodně a těším se na novou!

12.08.2023 4 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Jak se tady hojně píše, takova klasická vyvražďovačka tipů Tajemství loňského léta... Taková hezky čtená hororova pohádka :-)

11.08.2023 4 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Lone Theils

Dokonalý příběh, napětí,že by se dalo krájet a nic u čtení nevnímate,... Snad jen to,jaké je kolem vás ticho. Autorka dokáže všechno popsat jednoduše, slova se neopakují,nic nerozepisuje,co není důležité,prostě správný thriller,jak na být! Doporučuji všemi deseti a k tomu i její předchozí počiny.

07.08.2023 5 z 5

Spálený zimou Spálený zimou Pete Zacharias

Jako určitě bych neřekla,že to je thriller,ze kterého mně tuhla krev v žilách. To rozhodně ne! Takové normální,napínavé krimi. Nic víc,nic míň.

05.08.2023 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Jako vždy jednodušše skvělé! Výborná detektivka, která se čte jedním dechem, není třeba extra dlouhých popisů všeho kolem. Gibney to umí a ona to ví!

04.08.2023 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Mne se to líbilo!Kdo zná Ďatlovovu výpravu, bude mu jasné,o co v knize jde, ale jen na povrchu, tohle má ale zajímavé a celkem uspokojivé ukončení. Dobře se to četlo a celou dobu mi byla ted v létě při čtení ukrutná zima!

01.08.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Uff! Typická Fielding, uplný psycho! Žena jako hlavní hrdinka tohohle drsného,řekla bych skutečného,příběhu. Bohužel tohle se děje ve světe v různých rodinách, moc ani nemusela vymýšlet dějovou linku,třeba to měla od známých,kdo ví.
Výborně napsané drama, neopakující se slova,žádné nudné myšlenky,chození kolem horké kaše, každá věta měla co do sebe. Tady prostě čtete všechno.

30.07.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

A mne se to tak dobře četlo! Ano,příběh je to hodně smyšlený a spíše nepravděpodobný, ale je to pořád příběh v knize,nikdo neříká,že se musel stát,ok. Podle mě by si zasloužil víc hvězdiček. Určitě si přečtu od autorky další,pokud nějaké vyjdou.

28.07.2023 5 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Krayová je moje hrdinka! Tak skvěle napsané čtivo,u kterého držíte a ani se nehnete,moc nenajdete. Už třetí kniha od autora a všechny super!

26.07.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Hvězdu odebírám za to,že to snad bylo horší ještě než v Klekanici : takový nezáživný a hlavně pro děj nedůležité pocity,myšlenky a co teda fakt už je otravný, je, jak autorka pořád každého oslovuje zdrobnělinou! At se na mě nikdo nezlobí, ale Emička, Lenička,Lukášek a Jiřík,jako sorry, ale tohle se do detektivky fakt nehodí! Můj názor. Doufám,že to v další knízce už nebude,nebo to přestanu číst. Ano,četlo se to celkem dobře,ale ta kaše,kterou jste z toho museli vybrat,abyste se dostali k tomu hlavnímu ději,vám vezme půl knízky,což je jako dost. Mrzí mě to,no.

25.07.2023 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Jednu * seberu za ( pro mě ) až zbytečně moc detailní popisování myšlenek,pocitů,že to clověk musel až odkrajovat od hlavního děje a málem se v tom ztrácel. Taková jednohubka na jedno odpoledne,ale jako krimi a už vůbec thriller mi to nepřislo. Spíš psychologické drama a některé myšlenky mi přišly,že nebyly domyšlené do konce. Ale na prvotinu skvělé!

23.07.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Kristýna Trpková je taková česká Gibney, hrozně dobře se čte,neopakují se slova,dokáže výborně vykreslit postavu,vzhled,napětí,místo... Jediné,co jsem nemusela číst,byly různé odstavce,nebo i stránky,kde byly popsané pocity hrdinů. To mně k ději nic neříkalo,proto jsem to vynechávala a díky tomu jsem mela behem 4 hodin přečtenou.

23.07.2023 5 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Tady se nedá nic vytknout! Začátek se jeví jako normální vražda v sebeobraně,normální příběh a vy čekáte,co jako z toho bude... To budete teda koukat!!

22.07.2023 5 z 5