hlenicka hlenicka komentáře u knih

Jezdec Jezdec Christina Olséni

Super knížka! Martena jsem si oblíbila už v predchozím díle. Nechápu,kdo tady dava 1* a píše bída. Důvod?? Má to smysl,má to patu. Je to krimikomedie,ne thriller! Skoda,že nevyšlo dílů víc,miluju to.. hrozně dobře a rychle se to četlo. Skoro vsechny postavy si člověk zamiluje,jinak to nejde. Já jen vřele doporučím!

24.01.2024 5 z 5

Rozpolcený Rozpolcený Rob Ashman

Mne se to líbilo! Nechápu tu jednu nebo dvě hvězdičky tady. Cetlo se to jedním dechem. Ano,nepřišlo mi to jako chladný thriller,spíš takové krimi,ale tak nízké hodnocení nechápu. Spíš je mi to líto. Jak jsme od autora zvyklí,hlavní záporáky známe už ze začátku,ale to ničemu neubírá. Pokud jste fanoušci,vřele doporučuji.

13.01.2024 4 z 5

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Jednu * odebírám jen a jen kvůli vyústění příběhu,který skončil jak skončil. To mně přislo hrozně moc škoda,protože si myslím,že kvůli tomu,co se stalo,by rozhodně nikdo neudělal to,co udělala osoba v příběhu. Doslova až přitažené za vlasy. Ale jinak se kniha hrozně moc dobře četla,vtáhla mě do děje,za dva dny jsem ji měla přečtenou. Určitě si přečtu i další,když nějaká od autorky vyjde.

12.01.2024 4 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

Výborný krimi román,který člověka nepustí dokud ho nemá přečtený do poslední stránky. Mladá autorka,která to s perem rozhodně umí a bude ještě hodně známá. Držím ji pěsti a těším se,až k nám do čech dorazí knihy i v češtině!

11.01.2024 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Tuhle serii mám asi radši než od Marsons,ikdyž tady jsou vztahy více napjatější,ne všechno je u Gibney bohužel zalité sluncem a růžové. Lottie má momentálně v životě dost problémů,ale to se neprojevuje v práci,čemuž tleskám! Děj rychle odsýpá,nejsou tu žádné nudné popisky nebo příběhy dalších neznámých. Prostě jen to,co je k hlavnímu ději. A tak to má být! Ze začátku se mi taky jména a osoby pletly,ale pak už to šlo. Pokaždé,když něco čtu ze serie,uplně před sebou vidím živý film,jako by to bylo natočené. Palec hore a už aby tu byl další díl!

08.01.2024 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Bohužel,tohle mě moc nenadchlo. Tentokrát nás strašili zombíci v potopené lodi,místo strašidelného domu,jak bývá od autorky zvykem. Kdyby byla kniha o polovinu kratši,myslím,že by byla i napínavější. Přiznám se,že jsem někde přeskakovala odstavce,jak se to pořád opakovalo. Docetla jsem,ale 2x si ji nepřečtu.

01.01.2024 3 z 5

Vrah je v každém z nás 2 Vrah je v každém z nás 2 Lucie Bechynková

Bravo! První díl super,druhý díl super, třetí díl... že by? :)) Pan Stoček umí barvitě vyprávět,má hodně slušnou paměť,člověk si představuje a před sebou vidí ten příběh, který v knize čtenář má. Alespon já jsem to tak měla. Skoda jen, že ten rozhovor na konci,byl tak kraťoulinký,ty já mám nejradši a ještě obrazová příloha malá... Snad se dočkáme ještě dalšího dílu!

25.12.2023 5 z 5

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

Skvělá Hindráková! S ničím se nepáře,píše tak,jak to je. Není to tak syrově drsné,jak by to asi ve skutečnosti vypadalo,tady je to vyprávěné trochu snadněji se ,,štastným" koncem. Více rozepsaných příběhů,které se nakonec propojí.

22.12.2023 4 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Darcy to umí lépe. Nebudu psát zklamání,to ne,ale kniha me moc nebavila. Dá se říct, 200prvních stran zabíralo popisování jen pocitů,citů a pohledu hlavní postavy. Dalších 200 stran popisky mrtvých zombíků. Nic jiného se v knize nedělo. 3*,ač mě to mrzí,víc nedám.

03.12.2023 2 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Výborné čtivo! Originální děj, zápletka a ukončení.. a tím se nám čtenářům otvírají dveře na další příběh...

28.11.2023 5 z 5

Mareš, Beneš, kapitán z Kyjova... tyhle byly dokonalý a pan doktor Dvořák je další dokonalost psaná perem pana Moravce! Všechny ty příhody,smutné i s hezčím koncem,se tak krásně čtou,až mi bylo líto dočtenou knihu odložit. Ale mám ji s podpisem a bude mít své právoplatné místo v mém pokoji. Díky!

24.11.2023 5 z 5

Zrádná paměť Zrádná paměť Lisa Gray

Takovýchhle knih prosím VÍC! Uvěřitelný děj,který má spád,zajímavou zápletku, zapamatovatelné osoby a dobře se čtecí celá kniha,to je prostě dokonalý!

18.11.2023 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Jedním slovem - ŠÍLENÉ! V dnešní době se dočíst, že se kdesi na téhle zeměkouli v jedné zemi a v ,,koncentračním" táboře dějí zvěrstva,které by nebyly vhodné ani pro zvířata,je prostě hnus. Trhalo mi srdce vůbec to číst a ač nechtěně, všechno jsem si přehrávala v mozku,jak to tam musí vypadat. Je mi hodně hodně HODNĚ smutno,jak je dnešní svět zvrácené místo k žití.

12.11.2023 5 z 5

Biografie mám hrozně ráda a tahle nebyla výjimkou. Ale popravdě, hrozně mě štvala i sama hlavní postava,jak neměla vlastní názor a nechala si všechno líbit. Vím,že její matka z ní udělala obět už v hodně nízkém věku,to je hrozný! A ještě pak horší bylo číst,jak ji pořád Jennette obhajovala. Bylo mi z toho hodně ouzko. Holka nemá vůbec vyhráno a podle mě si to ponese po celý život až do konce.

12.11.2023 4 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Výborný! Tímhle jsem si spravila chuť po novém Bryndzovi. Tady se nedá nic vytknout! Originální děj,spád,pointa a vyřešení! Těším se na další počtení od autora. A jsem ráda,že si vzal ponaučení a už nerozebírá ty svoje tři holky,jak se v předchozích dílech v půlce knize škádlily,křičely,zlobily a nadávaly. Sice tu pořád o nich psáno je,ale v mezích. Za to jsem ráda. Žádné odbíhání od děje,nic zbytečně vypsaného,jednodušše řečeno PECKA!

07.11.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Za mě bohužel nejslabší knízka od Bryndzy. Na 5.straně umírá manžel ( není to spoiler, je to psáno i v anotaci ). A nebudu lhát když napíšu, že do strany 105 se nic neděje. Autor v poklidu popisuje zamračené nebe v Chorvatsku, na deseti stranach popisuje,jak déšt bičuje pobřeží a je zima a šedo. Po straně 150 se to dává konečně do pohybu,ale ... Zase se nic nedeje snad do strany 200 a tak to jde pořád dál. No pak se teda odehraje hlavní děj,ale kdyby tam nebyl podepsany Bryndza budu hodně dlouho tápat,od koho knízka je. Tohle nebyl on. Hodně mě to zklamalo.

04.11.2023 3 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Přidávám se k ostatním,přeskakovala jsem skoro celé stránky,abych se dokousala k ději! Asi tak z těch 400 stran by se dala rozhodně více jak půlka ubrat a ničemu by to neuškodilo.

11.10.2023 3 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Tak to byl teda DOKONALÝ TAH! Výborně! Já nemůžu vůbec nic vytknout! Hlavně mě mrzí,že jsem ji doma měla hrozně dlouho a až ted jsem si ji přečetla. Autorka umí dokonale popsat situaci,ve které se hlavní postavy nachází,nezdržuje to,jako jiní tím,co si oblečou na sebe a jak osoba vypadá, prostě jde k věci a tím se to čte jedních dechem!

07.10.2023 5 z 5

Pozorovatel ptáků Pozorovatel ptáků Christina Olséni

Dokonalé! Něco na způsob detektivek Anders de la Motteho! Hledání vraha je podáno vtipně, žádná nedůležitá kaše kolem příběhu. Těším se na další díly!

02.10.2023 5 z 5

Ochránci Ochránci John Grisham

Tady není co dodat,dechberoucí,napínavý,dramaticky,ale i usměvný : to je příběh Ochránci. Několik případů dohromady,ale nepletou se žádná jména,autor popisuje jen to důležité, co je třeba k ději,žádná nudná kaše kolem,jak to dnes bývá u hodně knížek.

27.09.2023 5 z 5