Rozpolcený

Rozpolcený https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520773/bmid_rozpolceny-dvN-520773.jpg 4 45 14

Na blackpoolské pláži je vyplaveno zmučené tělo s prostřelenou hlavou. V uličce je nalezen muž s podříznutým hrdlem. Na nemocničním lůžku je zavražděna žena. Co je spojuje? ... Soukromý život inspektorky Rosalind Krayové je plný chaosu, protože se snaží rozplést zamotaný případ a vrchní inspektor Dan Bagley jí chce z práce udělat peklo. ... Billy Ellwood je jako chameleon. Co ho donutilo před osmnácti lety zmizet? A jaký byl jeho slib? ... Strhující závěrečný případ inspektorky Krayové – který však lze číst i jako samostatný krimipříběh – opět potěší čtenáře Angely Marsonsové či Patricie Gibneyové.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Jaded

astra3
29.03.2024 5 z 5

Mně se to líbilo. Zamotané a občas drsné.

Olous1
29.03.2024 2 z 5

Za mě velké zklamání. Série byla perfektně rozjetá,ale poslední díl byl chaos. Nebo jsem byla hodně natěšená.60%.

monishek
14.03.2024 3 z 5

Ja tuhle serii zboznuju. Vsechny dily napinave a vyborne ctive. Ale tenhle posledni nebyl podle mych predstav. Zacatek, jak jiz zminuji ostatni, tak byl takovy zmatecny a celkove ani namet me moc neoslovil. Cely pribeh vlastne me nicim neposadil na zadek. Nastesti to nema moc stranek, precist se to dalo, ale nenadchlo me to. Neurazi, tak hodnoceni necham na prumeru. Bohuzel zklamani oproti predchozim dilum. Cekala jsem vic, ani zaver neni prilis zajimavy.

jitka1585
09.03.2024 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšila,ale zklamala mě.Byl to chaos...

Ajuszka
28.02.2024 5 z 5

4 případ Rosalind Krayové

Tuhle sérii mám hodně ráda,připomíná mi sérii s Kim Stoneovou.
V téhle knize se toho hodně stane i v osobním životě Roz.
Avšak celý příběh se točí kolem obchodování s lidmi,korupce a hlavně pomstě.
Na můj vkus byl závěr dost brutální a nechutný a to už mám něco načteno

Nymfadora.T.
18.02.2024 4 z 5

Souhlasím s ostatními, trvalo mi delší dobu začíst se a orientovat se v postavách.
Ale pak se to rozjelo a škoda ,že je konec. I když, proč by nemohla série pokračovat...

alzbeta4340
10.02.2024 5 z 5

Ze začátku to bylo hodně chaotické a takhle to trvalo trochu déle než mělo. Pak se začaly dějové linky spojovat a hned byl případ jasnější. Není to škoda s touto sérií končit? Já bych se s Rose ještě někdy ráda čtenářsky potkala. 4,5 hvězdičky

danielosbourne
07.02.2024 4 z 5

Začátek byl zamotaný a takový matoucí, ale od poloviny se to všechno začalo dávat dohromady a nabralo to na obrátkách. Je trochu škoda, že je tohle závěrečný díl série, protože autor mohl klidně pokračovat. Ten Rozin konec mi přišel takový neuspokojující. Jinak série jako celek určitě stojí za přečtení. :)
Doufám ,že se od autora dočkáme ještě dalších knih, byť z jiné série.

JustWomen
04.02.2024 4 z 5

Překvapivě dobré čtení, postupně vše nepochopitelné do sebe zapadalo a postavy byly taky super, Billiho jsem si oblíbila nejvíc a tak doufám, že se ještě někdy objeví. Doporučuji.

marekB78
21.01.2024 4 z 5

Nestavím se k té knize úplně negativně. Začátek mi přišel takový "rozpolcený", ale postupně jsem se v ději zorientoval a konec byl super. Dostal jsem se k této knize v knihovně, aniž bych věděl, že je to už 4. díl série. Určitě si zkusím sehnat i ty předcházející :)

hlenicka
13.01.2024 4 z 5

Mne se to líbilo! Nechápu tu jednu nebo dvě hvězdičky tady. Cetlo se to jedním dechem. Ano,nepřišlo mi to jako chladný thriller,spíš takové krimi,ale tak nízké hodnocení nechápu. Spíš je mi to líto. Jak jsme od autora zvyklí,hlavní záporáky známe už ze začátku,ale to ničemu neubírá. Pokud jste fanoušci,vřele doporučuji.

em75
29.12.2023 2 z 5

Jak to napsat. Mám z tohoto dílu "rozpolcený" pocit. Asi první 2/3 jsem se pořádně ztrácela, nějak mi to nebrala hlava. Škoda, že jsem to začala chápat tak pozdě. Pak to mělo spád. Ale celkově jsem spíše zklamaná, protože jsem se na tento díl dost těšila. Tak jak píše ve svém komentáři Hella.

Hella
27.12.2023 3 z 5

Že já se nepoučím? Už by mi mělo být dávno jasné, že čím větší těšení a očekávání, tak tím spíše pak následuje zklamání. A Rozpolcený je toho naprostým důkazem. S bídou 3*, a to ještě spíše až za ten konec, protože první dvě třetiny jsem si připadala vcelku dezorientovaně, s tolika identitami a prolínáním hrdinů.

Majuš333
16.11.2023 5 z 5

'Až na to, že příležitostně někoho zabiju, se považuju za dobrého člověka. Za férového člověka. Za člověka s principy.'

Bolo to opäť výborné! Na Roz som sa veľmi tešila a Bagley sa opäť predviedol v celej svojej idiotskej kráse :) Len mi je ľúto, že 'Rozpolcený' je záverečná časť tejto série, Roz mi bude naozaj chýbať :(

"Díky, že jsi přišla," řekl Tavener.
"Nestává se každý den, aby tvůj žák povýšil." Krayová opět pozvedla sklenku.
"Chybíš mi," přiznal.
"Blbost."
"Ne, vážně. Bez tebe to není stejné. Nikdo mi nevyhrožuje, že mě zmlátí, ani mi neříká, abych vodprejsknul."
"Najdeš si někoho jiného, koho budeš otravovat."

Rob Ashman
britská