Pozorovatel ptáků

Ptáci a jejich pozorovatelé sice působí neškodně, ale dokáží napáchat pěknou neplechu. V září je na policejní stanici ve Skanör klid – alespoň do chvíle, než se ve vřesovišti najde tělo zámožného pozorovatele ptáků. Těsně poté následuje další vražda, a policie má najednou plné ruce práce s rozmotáváním obou zapeklitých případů. Obyvatelé jsou v šoku. Ptačí bingo, střílení hliněných holubů, dánský nudista, probouzející se láska a hyperaktivní důchodci, to všechno zažijeme ve městě Falsterbo během dvou šílených týdnů. Stejně jako v Beach Hut se policisté Marten a Lisa s prokurátorem Fredrikem snaží do chaotického případu vnést trochu světla, zatímco Egon, Ragnar a ostatní z falsterbovské party se jim pletou pod nohy. Pozorovatel ptáků je druhý díl série o pestrém obyvatelstvu Falsterba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445679/pozorovatel-ptaku-MLs-445679.jpg 4.48

Vraždy ve Falsterbo 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Omega

Fågelskådaren, 2016

Kniha Pozorovatel ptáků

alzbeta4340

Pozorovatel ptáků je označený jako kriminální komedie. Upřímně, já tam moc kriminálky nenašla. Spíš jsem byla zahlcená životem místních lidiček. Nějakou chvíli tento styl funguje, kniha je to ale docela dlouhá a na konci už mi přeci jen chyběla větší akce. Případ se vyřešil tak nějak mimoděk.
3,5 hvězdičky

jana79

Stejně jako Plážová chatka nezklamala. Je dobré, že na sebe nenavazuji jen obsazením a prostředím, takže se nemusí číst Plážová chatka a Pozorovatel ptáků nutně po sobě. Naopak obyvatelé ostrova velice příjemně doplňují příběh a vtipně zasahují do případu. Je to velice příjemná, vtipná kniha. Je sice tlustší, ale děj hezky ubíhá a do posledku jsem netušila, kdo je vrah. Za mě můžu doporučit mě se líbila moc.

LuckaPr

Zajímavá a hlavně vtipná knížka :) je to krásně napsané, nemohla jsem se odtrhnout od čtení :) do poslední chvíle jsem nepoznala, kdo je vrah, doporučuji :)