Pozorovatel ptáků

Ptáci a jejich pozorovatelé sice působí neškodně, ale dokáží napáchat pěknou neplechu. V září je na policejní stanici ve Skanör klid – alespoň do chvíle, než se ve vřesovišti najde tělo zámožného pozorovatele ptáků. Těsně poté následuje další vražda, a policie má najednou plné ruce práce s rozmotáváním obou zapeklitých případů. Obyvatelé jsou v šoku. Ptačí bingo, střílení hliněných holubů, dánský nudista, probouzející se láska a hyperaktivní důchodci, to všechno zažijeme ve městě Falsterbo během dvou šílených týdnů. Stejně jako v Beach Hut se policisté Marten a Lisa s prokurátorem Fredrikem snaží do chaotického případu vnést trochu světla, zatímco Egon, Ragnar a ostatní z falsterbovské party se jim pletou pod nohy. Pozorovatel ptáků je druhý díl série o pestrém obyvatelstvu Falsterba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445679/big_pozorovatel-ptaku-MLs-445679.jpg 4.126

Vraždy ve Falsterbo 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Omega

Fågelskådaren, 2016

Kniha Pozorovatel ptáků

haki34

viděla jsem červená čísla, a jelikož jsem pozorovatelem ptáků, řekla jsem si - zkusím..první díl jsem samozřejmě nečetla. No. Takové vraždy v Midsommeru po seversku..kniha má v nadpisu "kriminální komedie", mně ale zas moc nebavila. Předpokládám že komickým prvkem měl být Marten, mně jeho chování přišlo trochu trapné a hlavně neuvěřitelné..jakože fungovat nefunguje, a my mu za to ještě zatleskáme, poplácáme ho po rameni a zasmějěme se...Lisa zas byla příliš obyčejná a možná mě i štvala svojí "dokonalostí" - štíhlá, v skvělé kondici, zlehka běhající desítky kilometrů v rámci rande. To určitě...právě teď si říkáte, že zřejmě nejsem cílová skupina. Ano, k tomuto bodu jsem taky dospěla. Nepobavili mě ani hypervitální senioři, ani vtípky ohledem holí, kyčlí a podobně...rozluštění vraždy bylo celkem nasnadě a naservírované a vyřešené úplnou náhodou. O ptácích tam toho zas tak moc není, ale veřejnost snad pochopí, kdo jsou ti lidi, pobíhající kolem rybníků s dalekohledy ;)
P.S. jediné, co mě snad trochu pobavilo, byly Sůvy/Koroptev..je pravda, že žen mezi birdery a ptáčkaři je fakt málo ;)
jako oddechovka ke kávě dobré, ale jestli se chcete klepat napětím, volte jinou přihrádku. A... první díl shánět nebudu.

kramver

Byla jsem zvědavá, jak se kniha povedla. Obecně nemám moc důvěru v knihy, kde autorem není jeden člověk ale rovnou dva. Popravdě i knihy od Lars Kepler mi tak připadají spíš jako scénář psaný na zakázku a nijak mě nenadchly. Pozorovatel ptáků připomíná Vraždy v Midsomeru říznutý Slečnou Marlplovou. Jenom se nenacházíme v Anglii, ale ve Švédsku a detektiv není zrovna nejostřejší tužka v penálu. Je to milé čtení, které pobaví a rozhodně jsem se nenudila. Stáří může být i plné vzrušujících zážitků a jelikož mi ještě není 80, doufám, že je to možné i v reálném životě a ne jen v humoristické detektivce. Po další knížce ze série už nesáhnu, ale tuhle jsem si příjemně užila.

kopeceli

Bezvadná kniha, ohromně jsem se bavila. Pěstování rostlin, zvlášť když jsou ozdobou policejní stanice a střílení na hliněné holuby jsou top! Knihu vřele doporučuji.

Staráknížka

Docela jsem se pobavila, jen se mi trochu pletla jména. Policista všeuměl a tak trochu popleta je fakt príma postava . Jít střílet na hliněné holuby a sestřelit vzácného ptáka - tahle scénka nemá chybu. Hledám další díl.

pavla67
18.11.2021

Libila se mi,uz dlouho jsem se nezasmala u knizky,uz se tesim na dalsi dil Jezdec

lucakuca
15.11.2021

Důchodci válí! Jsou nezdolní! Jsou všude! Užívají života! Mládí se může vrátit do plínek! A jak říká Egon: "Nikdy jsem nebyl v lepší formě než teď v třiaosmdesáti."
Pohodovka o jednom městečku.

alzbeta4340
09.03.2021

Pozorovatel ptáků je označený jako kriminální komedie. Upřímně, já tam moc kriminálky nenašla. Spíš jsem byla zahlcená životem místních lidiček. Nějakou chvíli tento styl funguje, kniha je to ale docela dlouhá a na konci už mi přeci jen chyběla větší akce. Případ se vyřešil tak nějak mimoděk.
3,5 hvězdičky

jana79
06.02.2021

Stejně jako Plážová chatka nezklamala. Je dobré, že na sebe nenavazuji jen obsazením a prostředím, takže se nemusí číst Plážová chatka a Pozorovatel ptáků nutně po sobě. Naopak obyvatelé ostrova velice příjemně doplňují příběh a vtipně zasahují do případu. Je to velice příjemná, vtipná kniha. Je sice tlustší, ale děj hezky ubíhá a do posledku jsem netušila, kdo je vrah. Za mě můžu doporučit mě se líbila moc.