Hospodyně přehled

Hospodyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501223/bmid_hospodyne-aMY-501223.jpg 4 342 342

Jodi Bishopová je úspěšnou realitní makléřkou a živitelkou rodiny. Harrison – její manžel – na ni kvůli tomu žárlí. Kdysi měl své velké sny, ale teď je jen průměrným spisovatelem. Jodi už nebaví neustálá snaha sladit chod rodiny, práci a potřeby vlastních rodičů. Její matka má totiž Parkinsonovu chorobu a zatím se o ni zvládá starat Vic – Jodiin otec. Taky však není nejmladší a neustálá péče jej vyčerpává. Uvítal by pomoc. Jodi se proto rozhodne najmout pro své rodiče hospodyni. Je to ale správné rozhodnutí? Kdo je vlastně ta žena, která najednou nosí matčiny šperky? O co jí jde? A jak daleko je kvůli tomu ochotna zajít?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Housekeeper , 2022

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hospodyně. Přihlašte se a napište ho.

asam
předevčírem 5 z 5

Autorka opět zabodovala. Zajímavý příběh. a i když tak nějak tušíte "kdo, jak a co " s chutí čtete dál. Doporučuji---knížka na dovolenou

Mabie
06.06.2024 5 z 5

Hlavní hrdinka Jodi je odjakživa poslušná (a přesto nemilovaná a přehlížená) dcera, která tak trochu nepatří do okruhu svých nejbližších. Celoživotně poznamená tím, že jedinou milovanou v rodině je její sestra, se od útlého dětství snaží získat pochvalu, aby tak "za zásluhy" získala lásku svých rodičů. Trauma dětství si přenáší i do dospělosti svým vzorcem chování, kdy v konfliktech vždy ustupuje a nechává se využívat.
Kniha je plná charakterových kreatur: bezcitný tatínek, vydírající maminka, sebestředná sestra, manžel hajzlík. Třešničkou na tomto dortu je hospodyně - manipulátorka světového formátu, kterou musí člověk občas obdivovat, i když její povaha je děsivě zrůdná.
Děj je většinou předvídatelný, ke konci trochu překombinovaný, ale i tak to bylo výborné čtení.

Hella
03.06.2024 4 z 5

Výborný příběh a i když tak nějak tušíte, o čem - a o co - se zde bude hrát, čtete s napětím od první do poslední stránky.
Na DK aktuálně 87%.

všechny komentáře

Související novinky (11)

Pláňata, Nespoutaná Aljaška a další knižní novinky (40. týden)

01.10.2023

10 nejprodávanějších knih (34. týden)

31.08.2023

10 nejprodávanějších knih (33. týden)

23.08.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Hospodyně v seznamech

ve Čtenářské výzvě76x