Dobrý motiv pro vraždu

Dobrý motiv pro vraždu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2414/dobry-motiv-pro-vrazdu-2414.jpg 4 31 10

Simon Serrailler série

V duchu nejlepších tradic anglické detektivní školy. Do malého anglického městečka Laffertonu přijíždí z Londýna mladá policistka Freya Graffhamová, aby tu u Metropolitní policie našla úlevu od zklamání z nevydařeného manželství a z práce. Jedním z jejích prvních případů v novém působišti je pohřešování ošetřovatelky z pečovatelského domu. Její nadřízení ho ovšem nepovažují za natolik významný, aby stálo za to se jím zabývat. Jakmile se však ztratí další žena, muž a dokonce pes, rozeběhne se pátrání na plné obrátky a dosud nenápadná čtvrť na kopci začíná odkrývat svá tajemství. Seržantka Freya se šéfinspektorem Simonem Seraillem jsou pevně rozhodnutí přijít na stopu nevysvětlitelným událostem a nenechat kámen na kameni, dokud nezískají odpovědi.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Mladá fronta

The Various Haunts of Men , 2004

DovBeerUrsus
DovBeerUrsus
02.12.2023 1 z 5

V téhle knize má pachatel dobrý motiv pro vraždu. Jinak ale policajti moc nevyšetřují, spíš vedou společenský život, chodí po návštěvách, zpívají ve sboru, malují obrazy a řeší svůj osobní a citový život, ne moc úspěšně, protož pořád dokola a celkem otravným způsobem pro čtenáře. A pachatel se vlastně prozradí sám (pro což, na rozdíl od vražd, zas tak dobrý důvod nemá). Ale tohle je jen menší část příběhu, zbývající je o doktorech, pacientech, nemocích, včetně psychických, léčitelích, včetně tzv. duchovních, což je taky pořád dokola a taky dost velká nuda. Někomu, komu stačí povrchní dějové popisy a tuctové pocity postav, aby si myslel, jak pěkný ponor do duše čte, se to asi může líbit, mně ne.

mol378
mol378
13.11.2023 5 z 5

Velmi dobrá logická detektivka, a nejen to. Plastické postavy, jemné předivo vztahů, zajímavé prostředí, poklidně plynoucí, avšak napínavě vygradovaný příběh. Kniha funguje i samostatně, ale jelikož píšu recenzi až po dočtení celé série, doporučuji důrazně - čtěte jako první a dočkáte se těšení na věci příští.

hlenicka
hlenicka
06.02.2023 5 z 5

Tohle byla aspon pořádná detektívka! Nedejte se odradit počtem stran, ubývá to rychle,protože se chcete dozvědět víc a víc. Některých osob mi bylo v knize líto, bylo to popisováno až moc realisticky, což je dobre! Ale až mi to vhánělo slzy do očí a musela sem chvílemi i nadávat, co bych dělala já,kdyby .. kdybych byla tou osobou a tak podobně. Konec mě pak dostal a bylo to smutné. Achjo,bohužel, realita života. Dávám plný počet a určitě nepřemýšlejte a přečtěte si ji!

kap66
kap66
17.11.2019 5 z 5

Přepadla mě touha přečíst si detektivku, ve které by mi nevadilo být vyšetřovatelkou. Takovou obyčejnou, pracovitou, milou policistkou, které by nadřízení umožnili využít nadšení, instinkt a nápady v případu, který se zpočátku tváří jako shoda náhod, nic vážného, ale mně by to bylo podezřelé a šla bych za tím, s podporou kolegů, s nimiž bych si rozuměla a měla je ráda. Tahle knížka byla v tomto směru ta pravá: pomaloučku se rozvíjející vyšetřování, ale vůbec ne nudné, obyčejné a lidské postavy, ale nikoliv prosté, žádná zbrklost. Pustím se do dalších dílů s otázkou, zda něco z toho přestalo fungovat (proč propad do modrých čísel?) či je to způsobeno malým počtem čtenářů. Já jsem po prvním dílu jednoznačně autorčinou příznivkyní.

Dodatek k 2. dílu: v žádném případě nečtěte anotaci!

mi-380
mi-380
12.08.2019 4 z 5

Anglický venkov s nadprůměrným množstvím léčitelů a pohřešovaných bytostí. K tomu samozřejmě patří taková ta detektivní klasika: pozvolna se rozjíždějící pátrání, kvalitní charakteristika postav, jednoduché logické zakončení.
U autorů detektivek obdivuji jejich neustálou snahu o vymýšlení originálního řešení, i na konci tohoto vyšetřování se dočkáme pořádného překvapení. Ovšem v jiném stylu, než je obvyklé.
75 % (zatím 14 hodnotících s průměrem 90 %).

marlowe
marlowe
04.05.2019 5 z 5

Tohle bylo opravdu zajímavé a hodně výjimečné počteníčko. Čekal jsem obyčejnou detektivku (byť 90tiprocentní hodnocení naznačovalo, že až tak obyčejná asi nebude) – ale dostal jsem mnohem, mnohem víc. Pro mne jednoznačně jedna z nejlepších knih posledních měsíců!
Autorka před námi (v přímém přenosu) vytváří z nenápadných slov a postřehů tak zajímavý a netradičně vystavěný příběh, že chvílemi zůstává rozum stát: děj, plynoucí ospale pomalým tempem (slepé rameno řeky by vedle něho vypadalo jako horská bystřina), story, poslepovaná ze střípků, postavy a jejich soukromé osudy črtané s přehnanou pečlivostí detailistů…
Dvě procenta bych strhl za závěr, který si (s přihlédnutím ke všemu, co předcházelo), zasloužil více razance, ale i tak zůstáváme pořád na krásných 98%!
Doporučuji všem, kteří upřednostňují neuspěchanou drobnokresbu před ztřeštěnou akcí!

zdendula31
zdendula31
21.05.2018 5 z 5

Bezvadná kniha...čtivá,napínavá bez zbytečných dlouhých popisů postav atd.
Překvapivý konec.

Ala787
Ala787
26.02.2018

Dobře se četlo. Sice jsem se od začátku nezačetla, ale časem mě příběh zaujal.

Blasut
Blasut
23.02.2017 5 z 5

Ohromně mě to zaujalo, autorka umí skvěle vykrestlit nejrůznější postavy a jejich myšlení, že se do nich člověk úplně vcítí. Moc zajímavý děj, dlouho jsem si myslela, že vím kdo je pachatel, a na konci pak takový šok, prostě super.

rodak
rodak
13.06.2014 5 z 5

Krásná kniha tedy román moc hezky se četla zajímavé postavy Mám doma druhý díl už se moc těším

Susan Hill
britská, 1942
1995  70%Žena v černém
2012  63%Malá ručka
2008  86%Dobrý motiv pro vraždu
2004  68%Zamžené zrcadlo
1994  72%Paní de Winterová - Mrtvá a živá II

Kniha Dobrý motiv pro vraždu je v