hlenicka hlenicka komentáře u knih

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Ooo můj bože!!! Tak tady bych dala 1000*, kdyby to bylo možný! Za takovou malinkou knížečkou se ukrývá dokonalý příběh Pravé matky s velkým P! To bylo užasný, ja to mela za den přečtený, v břichu mně kručelo, žizen sem mela, pes chtel chudák ven čůrat,ale já četla a četla, až sem to dočetla. První stránky si říkáte, ha, autorka me chce přelstít,nevěřím jí. Pak si říkáte,je fakt hlavní hrdinka padlá na hlavu a vodí nás za nos?! Dále mi byl nepříjemný ten její exmanžel, který jí vůbec neveřil. Zamilovala sem se do Bena,jejího šéfa :) K téhle knize sem si udelala nejaký vztah. Napínavá,čtivá,neopakující se fráze, příběh se vyvíjel celou dobu až do poslední strany. Krásná knížka,dekuju za ni!

18.04.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

To byla duchařina! Taková jednohubka s jedním rozezleným duchem na den. Od autorky jsem predtim cetla Korist, která se mi taktéž libila a jedním dechem byla přečtená. Tenhle jakoby horor byl dobrý,pekný, sice me moc ,,nepostrašil,, ,ale jsou o dost horší hororový knižky. Takhle, ono je težký napsat do stran pribeh, abyste se fakt lekli. Jedna taková existuje, nebo teda dve, od B. Wood Sedm démonů, to byl můj první horor na papiře a fakt sem byla po .. strachy, a druhy TO od Kinga, to sem byla jeste pár dní strachy mimo. Tohle se cetlo dobře, ona umí vyprávět, neopakovali se tam slova,dej sel stále kupředu a dobré vyustení. Budu se tesit,až si od Coates neco dalšího přečtu, určite se nebráním :)

17.04.2022 4 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Takhle mne lhát nekdo celý život, nevím,jak bych se cítila a co bych pak dotyčnému udelala.. Hlavní hrdinka má můj obdiv,jak to zvládala. Když si od začátku myslíte, jak vsechno víte a jak jste sečtělí, HA!, uvidite,že nejste! A když si myslíte pár desítek pred koncem, že víte,jak to skončí, nevíte nic. Super napínavá zápletka, se zákeřným vyustěním. Jo, nevěřte ničemu a nikomu...

14.04.2022 5 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Ach,tohle byla pecka! První jsem prečetla jedno malé prasatko, ale tenhle 1.dil ten byl dokonalý! Autor se ne*ere,pardon,s kdejakym popisováním do extremu,ale on to popisuje jednodusse,ale tak brutalne,že to stačí uplne. Jediným,co bych vytkla je,že vlastne vůbec není řešeno,proč náš vrah vraždil tak,jak to delal,jako proč a proč si vyhlížel ty obeti,jak z žen tak z chlapů, PROČ to delal?! Jak si je vyhlídal? Z tohohle hlediska nebylo řečeno nic. Jako neco málo asi jo,ale nebylo to vysvetleno. Ale to mi vůbec nevadí, celkový pohled na knihu je 100 ze 100 a tesim se na další pecky!

10.04.2022 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Jak jsem nemohla tuhle knižku přečíst už dřív?! Mam ted v poslední době stestí na úžasný knihy! Tahle byla zase výborna,od začatku do konce. Popravde rečeno, hlavní hrdinky mi ani líto nebylo,tak nejak mi připadlo, že si to delala a udelala sama,to manželství a hlavne,co si s ní delal její muž. Nechala si vsechno od nej padat na hlavu a tak to dopadlo. Ony jsou vlastně hlavní hrdinky dvě, Charlotta mi byla sympatičtejší. A když si 50 stran pred koncem myslíte,že je konec a vsechno víte, neco se stane a nevíte nic :D Super kniha, plný počet a od autorky si rozhodně přečtu další!

08.04.2022 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Dokonalá obet je jednodušše dokonalá kniha! Napínavá je ještě i po poslední straně,opravdu. Neverite? Tak si ji přečtete. Celou dobu se hlavni hrdinka žene za tajemnou osobou,která je opravdu tak nejak fantomas. Zjeví se a zase se jako mlha vypaří. Nikdo nic neví,ale obětí přibývá. Proč?! No nevim jak vy,kdo to četl,ale já už chci další epizody! Prý je to trilogie, chci další! :)

05.04.2022 5 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Tak tohle ne,to mi nesedlo. Ctivé, to je jediné plus,co asi napíšu. Knižka mela jen 280 stran, z toho asi 250 jen domnenek a myšlenky,proč ty deti byly takové a kde je Flora atd. Ne,nuda za mě. Nula bodů za akci, nula za napětí a minus 5 bodů za opakování tech stejných otázek hlavní hrdinky po celou knihu!

29.03.2022 2 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Miniera miluju a nejvíc ty jeho tlusté bichle! Bohužel, tentokrat me moc nenadchla. Hodne do knihy vkladal udalosti mimo hlavní děj,který by ubral na knize ca.100 stran. Bylo to tentokrat za mě moc roztáhlé, a mam za to,že nejakou podobnou se stejným scénářem ,jsem už cetla. Servaz je pořád borec,ale tentokrát slabý dej, minimum napětí. Alespon za mě. Ale nelituju toho,že jsem si novinku přečetla, fanousek jsem pořád :)

27.03.2022 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Ted jsem váhala,jestli dát 5 nebo 4 hvezdy.. Tahle knížka není vůbec špatná! Autorovi se musí nechat, že jeho vyprávění je excelentní,drží vás u stránek a nechce pustit. Ale kde je děj?! Tohle melo být psycho,jako važne?! V celé knižce až do konce není nic,co by se i bližšímu thrilleru blížilo, celou knižku nám hrdina nechce odkrýt,proč se vlastně vrátil do místa svého detství,kde se stalo pro něj neco hrozného a proto o tom odmítá mluvit. A my celou dobu čekáme,co z něj vyleze. A žádní duchové ani zombíci to nejsou. Už u křídáka jsem to mela podobně, 0 bodů na horor ani psycho. Prostě nic. Ale ten vypravěčský styl,ten me dostal.

21.03.2022 4 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Tohle byla dobrá knížka, dá se říct,že napínavý to bylo celou dobu, s hlavní postavou jsem opravdu sympatizovala a jemu ruskému ,pomocníkovi, Zajícovi jsem fandila. Připomínal mi trochu toho rusáka ze stranger things,kdo zná :) Zádný extra horor ani psycho nečekejte, ale taková oddychovka ok.

15.03.2022 4 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Výborná! Teda začátek sem nějak listovala, už už sem myslela, že to vzdam, připomínalo mi to jen takový romanticko-drama příběh. Ale pak najednou ulom, zničehonic a už sem hltala každou stranu! Chvíli jsem byla zblbla, kdo je kdo, ale víc neřeknu, to už bych prozradila pointu. A do poslední chvíle sem si trhala vlasy :)

09.03.2022 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Já jsem se na tuhle knížku tak těšila! Už podle názvu ve mě evokovala Agathu Christie, moji nejmilejší spisovatelku.
Už v začátku knihy me nesmírně štvalo, že se něco dělo, ale každá postava, když se zeptala, bylo jí sděleno, že je to na dlouho, že teď nechce odpovídat, že je lepší, když to neví... Atd. Nic nebylo vysvětleno a táhlo se to vlastně celý děj knihy. Čekali ste a čekali.. A nakonci stejně nebylo řečeno, kdo je oním vrahem. Vlastně, jo, bylo, ale ne tak úplně. Hrozně mě to zklamalo. Jak čekání na Godota, achjo.

09.03.2022 2 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

To byla teda čunárna :D Taková malá knížečka, 250stran a plná pěkných prasátek. Plný počet, čtivé, jedno slovo přes druhé, chvíli jsem i soucítila s hlavním padouchem, kterého teda známe od 1.stranky,ale pak jsem si řekla, a ty jo, takhle kdyby každý vraždil každýho,kdo mu nepofoukal bebííí, to by nás na světe moc nezůstalo... takže takhle ne. Myslel si,jak je drsný a na konci za to zaplatil, doslova. Dobře mu tak. Jen me mrzí,že sem začala až 2.dílem. Jelikož se tu napsalo snad vše, co se stalo v prvním dílu a kdo byl vrah. Skoda,ale nevadí,až zapomenu,přečtu si i ten první :)

27.02.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

ach to bylo pohlazení po duši! Nádherná knižka! Sice na prvních stranách jsem se zalekla hlavní hrdinky, byl to asperger? Ale pak jsem se rozjela a nemohla skončit,za 3dny prečteno a doporučim ji vsemi 20ti prsty,co mám :) Jakoby žádné napětí,proč otáčíte strankami, žádné krimi,ale nádherný dramaromán o dvou sestrách. Ale přesto si myslím, že takovou hodnou sestru by nechtěl asi nikdo :) Krásné počtení!

24.02.2022 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Ne, tohle fakt ne. Kdyby autorka sepsala vse nutné, co se dalo číst a melo nejaky informace k příbehu, dalo by to asi 50 stran knihy. Takhle jsem jen otačela stranu za stranou aniž bych se neco dozvedela. Na 4 stranach popisovala jen pocity a nic. Omlouvám se vsem,komu se kniha líbila,ja mam svůj názor a za me jedno velké mínus. Dalši od autorky,jestli neco napíše, si určite nekoupim,leda, kdybych dostala darem :) Jediné,co se dalo číst, bylo asi od strany 260. Tam se daly veci do pohybu,ale divného :/ Musím si vylepšít chut. Ceká me Jedno malé prasátko, Hodná sestra anebo Neznámy otec :) už se tesim :)

18.02.2022 2 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Knizka to byla dobrá, zajímavý děj, ale postradala jsem napeti,jakože bylo to čtivé, otáčeli jste jednu za druhou ( ja mela za 3 dny prečteno),ale zadné krimi,žádná spád,proste to napětí chybelo. Od autorky mám přečtené vsechny,co vyšly. Ona má výbornou ruku k psaní,ví,jak zaujat, ale tohle bylo málo :( škoda. Tak třeba příste, Tereso :)

15.02.2022 3 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Knížka to byla výborná, o tom žádná. Během 3 týdnů jsem prečetla celou serii, 3 díly, mezitím i nejakou jinou knihu,ale tohle byla topka. Jen za mě, se mně asi líbil nejvíc díl 2., Pohřbení. Tohle bylo takové až moc scifi jakoby,že bych neuverila tomu deji,že by se neco takového mohlo stát v reálu. Ony teda vsechny 3 díly nemají ve skutečném svete co delat :) ale tohle bylo až moc. Ale výborný styl psaní, napetí až do konce, 10 bodů z 10ti :)

05.02.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knizka byla napínavá od začátku a chytl me ihned její styl vyprávení. Jen me mrzí, že jsem to celkem predpovedela sama, kdo bude oním pachatelem. Už před půlkou jsem tak nejak tušila a bylo to čím dal tím víc jasné. Sise jsem pořád tak nejak doufala, že se pletu, že autorka určite neco vymyslí,ale nestalo se.. Tak treba ze me bude poirot :D

23.01.2022 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Výborný thriller. Četl se rychle, že jste otáčeli stránky, ani nevěděli, či jste.. Ale za ta mě tam bylo málo napětí, nekousali ste si nehty a netrhali vlasy.. Ano, byl napínavý až do konce, ale něco tomu chybělo.. Ale doporučuji všemi deseti!

21.01.2022 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

ale jo, dobrý knizka, mela jsem ji za dva dny.

16.01.2022 4 z 5