hlenicka hlenicka komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Frosta uplne miluju! Tak sympatická postava se nevidí všude a myslím,že kdejaký čtenář si ho zamiluje. Každá strana je nabitá akcí,pořád se něco děje,nemáte ani čas,něco zpracovat a už se zase něco děje a vy držíte pěsti, seš vám síly stačí,aby to dobře dopadlo. Není to obycejný thriller a krimi,kde se podíváte k policii dovnitř kanceláře,jak vypadá vyšetřování. Sledujeme mladého detektiva Eastona Frosta,který vyšetřuje tak nějak sám ( v patách mu je jen jeho séfka a sem tam policie). Pokud chcete knihu,kde se to akcí jen hemží a nemáte čas vydechnout na žádné straně knihy, volte tuhle!

02.10.2022 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Asi mě tu ted všichni ukamenuji,ale názor napsat chci.
Tohle bylo strašný! Do 80.strany se popisovaly nudné rozhovory mezi sourozenci,uplně o ničem, na 114 str. se na 6 stranach rozepisovalo,kdo skočí do díry pro psa. Na šesti stranach! Asi posledních 20 stran se dalo číst tak,že jste přeskakovali asi každou třetí stranu,že jste přečetli pár vět celkem. Kdybych to měla zkrátit,na těch 20 stranách by se dal napsat celý děj,od úvodu po ukončení.
Budu hodně přemýšlet,jestli půjdu do další knížky od autorky. Tohle se fakt nepovedlo.

11.04.2024 2 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

z 10ti plnych 10, z 20ti plných 20. Výborná! Stranka za strankou,oči bloudily, srdce vynechávalo,mozek pracoval na plný obrátky a mezitím jsem přemýšlela,jak to s těma sektama je. Rozhodně je na tom hodně pravdy. O ,,fifi" jsem pak už taky měla strach ke konci..
Tohle byl další díl nové Marsons a nezklamal. 350 stran uběhlo,že člověk ani nevedel jak a jako dezert bych si dala hned další knižku, co autorka napíše. Kim je moje oblíbenkyně,zároven s ní Bryant, Stace a Penn. Pasáže se neopakují,slova,věty, myšlenky už vůbec ne. Angela to prostě umí a není co vytknout!

26.06.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

za 2 dny dočteno. to byl luxus tohleto číst. Miluju marsons! Od začátku do konce napínavý. V téhlete knize se dovídáme o inspektorce Stone,jak vlastně ke svému týmu přišla. Pozor spoiler : máme šanci si přečíst neco více k dawsonovi, který nás pak v jedné knih opustí...
ale jakmile víte více info ke Stacey a Bryantovi, nejde je nemilovat!

22.12.2021 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Ach dokonalost! To tak hladilo po duši číst zase jednou super kriminální thriller,kde je zápletka vytvořena do posledního detailu. Tady se nedá nic vytknout. Ale chápu,že na takovou knihu je potřeba hodně času,proto nevychází tak často. Stejně se těším a doufám,že vyjde co nejdřív nová!

24.02.2024 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Výborné čtivo! Originální děj, zápletka a ukončení.. a tím se nám čtenářům otvírají dveře na další příběh...

28.11.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Za mě bohužel nejslabší knízka od Bryndzy. Na 5.straně umírá manžel ( není to spoiler, je to psáno i v anotaci ). A nebudu lhát když napíšu, že do strany 105 se nic neděje. Autor v poklidu popisuje zamračené nebe v Chorvatsku, na deseti stranach popisuje,jak déšt bičuje pobřeží a je zima a šedo. Po straně 150 se to dává konečně do pohybu,ale ... Zase se nic nedeje snad do strany 200 a tak to jde pořád dál. No pak se teda odehraje hlavní děj,ale kdyby tam nebyl podepsany Bryndza budu hodně dlouho tápat,od koho knízka je. Tohle nebyl on. Hodně mě to zklamalo.

04.11.2023 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Silný čtení. Při otáčení stránek jsem měla za to,že je to jen nějaká další scifi,co by kdyby ... NE! Ona je to true Story a to až moc true! To pomyšlení na to,že v 21 století,kdy se lidi přecpavaji jídlem,které nesni a vyhodi ven jen tak to popelnice, ač by to mohli mít i další den lidé umírají hladem ve státě,o kterém málo lidí ví,jak se v něm vůbec žije. Že hladomor a veřejné popravy jsou tam denním chlebem a když chce jet někdo vlakem,potřebuje mít dovolení a stejně tak potřebuje razítko i ten,kdyz chce na WC?! Jako vážně. Pokud máte silný žaludek a nervy ze železa,zkuste ji, musím ji doporučit,ač je to fakt až k nedoporučeni

21.02.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

A mne se to tak dobře četlo! Ano,příběh je to hodně smyšlený a spíše nepravděpodobný, ale je to pořád příběh v knize,nikdo neříká,že se musel stát,ok. Podle mě by si zasloužil víc hvězdiček. Určitě si přečtu od autorky další,pokud nějaké vyjdou.

28.07.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Kristýna Trpková je taková česká Gibney, hrozně dobře se čte,neopakují se slova,dokáže výborně vykreslit postavu,vzhled,napětí,místo... Jediné,co jsem nemusela číst,byly různé odstavce,nebo i stránky,kde byly popsané pocity hrdinů. To mně k ději nic neříkalo,proto jsem to vynechávala a díky tomu jsem mela behem 4 hodin přečtenou.

23.07.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Jako u Bryndzy se nedá napsat nic jiného než ZASE TO BYLA BOMBA! Já se snažila číst tak pomalu,aby kniha zůstala co nejdýl a stejně sem za pár dnů mělo hotovo. Dokonalý styl vyprávění, který vás vtáhne dřív,než vůbec začnete. On vždycky popisuje každou postavu,která se vůbec jen v ději mihne,tak má člověk o každém představu. Prostě jednička na trhu a už se dívám po jeho další,co vyjde '-)))

01.06.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Ještě aby to nebylo dokonale vtipné a zajímavé povídání, když to je Kyjovak :-) Tam sem chodila do školy.. ale ke knize : pokud milujete lítání letadlem, chtěli byste se dozvědět,jestli mají piloti rádi po přistání tleskání a kde je nejlepší sedět, když by došlo na nejhorší, přečtete si ji. Okořeněná životem,jak se studuje na pilota vůbec a kolik to tak stojí... Mně se líbila už jako vyprávění s Marešem!

21.02.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Příběh byl super,ostatně jako vždy, Bryndza prostě nezklame. Jen co už jsem psala u předešlých knih,podle mě je naprosto zbytečný popisovat úplně každou postavu od hlavy k patě, že má stříbrné boty s podpatkem,v nich zelené ponožky, tepláky a pod nimi zelené kalhotky, pak růzový nátelník s popiskem,modrý svetr s vystřihem, zlaté naušnice, hnědé vlasy atd.
Člověk neví,co je důležité a co ne,na co si má dát pozor,když je tu popsaných 50 lidí,co mají vsechno na sobe. Čtenář se v tom topí,neví,čeho si všimnout a stejně zapomene,kdo měl jaký tričko a šálu. Je to škoda,protože já osobně tyhle odstavce přeskakuju.

17.12.2022 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Dokonalé! Tenhle díl se mi válel v knihovne asi rok,možná i déle řekla bych. Už dřív mi byl doporučován,at si ho přečtu,že budu pak chtít hned další díly. Nebyl cas,nebo spíš chut. Onehdy ho přečetla segra a hned mi psala,že ho musím taky číst. Ok. Bože, to bylo fakt dokonalý!Hned sme koupily dva další díly! Od 1.po poslední stránku napínavý a opravdu až na konečně poslední straně se dozvíme celou pravdu. Mě to tak nejak napadlo v polovině knihy,že to tak možná bude,jen jsem nevedela,KDO bude onen vrah. Nebudu spoilerovat. Prostě luxusní kniha,kterou musíte mít!

23.07.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

ach to bylo pohlazení po duši! Nádherná knižka! Sice na prvních stranách jsem se zalekla hlavní hrdinky, byl to asperger? Ale pak jsem se rozjela a nemohla skončit,za 3dny prečteno a doporučim ji vsemi 20ti prsty,co mám :) Jakoby žádné napětí,proč otáčíte strankami, žádné krimi,ale nádherný dramaromán o dvou sestrách. Ale přesto si myslím, že takovou hodnou sestru by nechtěl asi nikdo :) Krásné počtení!

24.02.2022 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

I ta slza mně během čtení ukápla ( čtenář ví ). Milovníci hororů a hlavně těch krvavějších,drastičtějších,sadistických, si přijdou na chut v nové knize Miniera. Na konci knihy jsou vypsány vesměs všechny horory,které kdy vznikly,to mě hodně překvapilo! Super! A opět,výborně vypracovaný příběh,napínavý,osoby jsem viděla před sebou,jak se všechno dělo. Doufám,že vyjde další,na Miniera se těším vždycky!

08.02.2024 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Peter Vinston a jeho další případ! Motte a jeho nevtíravý satirický vtip okořeněný kriminální zápletkou, skoro jako Hercule Poirot, to je ve výsledku dokonale napsaná detektivka,kde se 430 stran přečte během chvilky! Kéž by psal každý měsíc takový tlustý příběh!

06.09.2023 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

2.dil v sérii Ročních období byl o 100% čtivější a zpracovanejsi než jednička.
Annu, hlavní postava, jsem si hned oblíbila a i její dcerku a psa Mila. Co se stalo před 27 lety a co to má společného s novým případem?
Psáno tím stylem,že neodložíte dřív, než dočtete poslední kapitolu. Postavy a místa tak popsané,že se ocitnete v knize také. Těším se na další zimní příběh!

28.02.2023 5 z 5

Tohle byla bomba čtení! Já sem milovník krimi od malička a jakmile jede nějaká dobrá v TV, hned si sedam do křesla.
Kniha je vyprávěna formou rozhovoru. Vtáhne vás to do děje tak rychle, že ani nevíte a je půlnoc ne-li další den ráno.
Mareš si nebere servítky a popisuje drsnou realitu vražd a vrahů, bohužel, tak to chodí.
Ja sem knihu zhltla za pár dnů a brala bych další díl. Dozvíte se rozhodne zajímavé věci, příběhy jsou vtipné, ale i smutné se smutným koncem.

08.11.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Lackberg je jedna z mých oblíbenkyn,proto jsem po ní hned chnapla. Nedejte se odradit tlouštkou, 550stran není pro každého,ale děj odsýpá rychle,vše je vysvětleno,tak se nemusíte bát,že nebudete rozumet treba nejakým figlům v magii :)
Jediné,co mě na knize stvalo bylo,jak to bylo na mě až moc rozepsané. Me treba fakt nezajímalo,kdo sekal trávu,kdo mel rozepnutý knoflík anebo že mela cervený svetr uplne nejaka pro nás čtenáře nezajímavá postava. Pro mě to bylo až moc informací,které nebyly třeba vědět. Chápu,nekdo si počte rád a hltá informace, které mu k rozuzlení zápletky nepomohou,ale pro mě to bylo jen navíc se tím prokousávat, tak se přiznám,že jsem nejaké odstavce či strany jen projela :D
Obě dve hlavní postavy mi byly sympatické,ikdyž byly malinko nenormální, myšleno s vtipem,oki.
Pokud přemýšlíte, zda číst či ne, za mě palec hore a běžte do ní!

27.09.2022 5 z 5