haWranka haWranka komentáře u knih

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Tak já nevím. Dávám sice 4 hvězdy, ale trochu skřípu zuby... Začátek byl perfektní a opravdu mě navnadil k pokračování. Pak se děj přehoupl směrem k béčkovým akčním filmům typu Jezero nebo Anakonda (nic proti, člověk někdy takový druh zábavy uvítá). Ovšem celkový zážitek mi zkazilo až příliš fantasmagorické rozuzlení. Uvažovala jsem, že půjdu s hodnocením ještě dolů, ale na druhou stranu mě to bavilo, nenudila jsem se a postavy jsem si oblíbila (a některé nenáviděla...).

16.03.2021 4 z 5

Hádanky a luštěniny Hádanky a luštěniny Jiří Žáček

Tahle knížka je naprosto báječná! Využívám ji v práci a dají se vybrat velmi zajímavé a hlavně vtipné úkoly. Už se těším, až ji aplikuji na vlastních dětech! :-)

16.03.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Velmi podobné předchozím dílům - čtivé, záživné, postavy se občas chovají opravdu iracionálně a schéma je jako přes kopírák. Ale i přesto si ráda přečtu další díl. Člověk si odpočine a nemyslí na nic vážného, v dnešní době je to potřeba.

13.03.2021 3 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Drsná knížka. První třetinu mi dělalo problém se začíst, bylo tu dost odborných termínů, takže jsem se musela dost soustředit na pochopení. Ovšem pak se to zlomilo a já se nemohla odtrhnout! Příběh byl velmi napínavý a konec mě dostal. Něco jsem prokoukla, ale zdaleka ne všechno.

12.03.2021 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

No, to byla katastrofa... Naprosto nechápu zdejší hodnocení. Knihy tohoto typu mám ráda a jsem tedy shovívavá při hodnocení, ale tady nemůžu jinak. Oba hlavní hrdinové se celou dobu chovali naprosto iracionálně a opravdu protivně. Nejsem vůbec schopná pochopit, co na sobě navzájem tak děsně milovali. Děj byl také mimo - první polovina knihy harlekýnka (uspěchané setkání hlavních hrdinů, sázka...), pak se to najednou zvrtlo v podivnou gangsterku, abychom skončili přeslazeně klišoidním a naprosto zvráceně nerealistickým závěrem. Musím se přiznat, že ke čtení jsem se nutila jen kvůli zdejším hodnocením. Pořád jsem si říkala, že se z toho vyloupne něco dobrého. No, neobjevila jsem to. Zato jsem objevila neskutečné množství hrubek, opravdu ostuda pro vydavatele.

09.03.2021 1 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tenhle díl se mi líbil víc než první. Postavy byly opět velmi sympatické, jejich starosti a problémy mi ale přišly trochu reálnější. A mezi hlavní hrdiny to jiskřilo přímo neskutečně! Pokud hledáte romantickou, vtipnou i trochu smutnou jednohubku na víkendové vypnutí mozku, tohle je ideální počtení. Ale velkou originalitu nebo hloubko od toho nečekejte. Já se bavila náramně a zhltla jsem knihu za jeden den.

05.03.2021 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Příjemná oddechovka, dobrá kombinace romantiky, dramatu a trochy toho humoru. Jen ke konci kniha ztrácela dech a přišla mi zbytečně natahovaná. Ale musela jsem se hodně rozhodovat mezi třemi a čtyřmi hvězdami, je to tak napůl, hlavně díky sympatickým hrdinům.

04.03.2021 3 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Všechny předchozí díly jsem si moc užila. Tady, nevím proč, jsem se nemohla vůbec začíst a postavy se mi pletly. Možná jsem jen nebyla naladěná, ale tahle kniha mě zklamala.

03.03.2021 2 z 5

Smrtící gen Smrtící gen Robin Cook

Abych pravdu řekla, jsem trochu zklamaná. Cookovi se nedá upřít, že je výborný spisovatel a příběh měl promyšlený do detailu, uvěřitelný. Bohužel jsem ho ale prokoukla celý od začátku do konce. Přesně jsem tipla, jak která postava dopadne, co se bude nadále odehrávat. Navíc jsem se občas musela do čtení až nutit. Je to zvláštní, protože to od tohoto autora není má první kniha, takže jsem to lehké nudění se a průhlednost nečekala.

09.02.2021 3 z 5

Beta Beta Jasinda Wilder

Asi jedna z nejhorších knih žánru. Autorka naprosto upustila od jakéhokoli zdání reality, postavy byly naprosto mimo (kladné i záporné), erotické scény trapné. Přiznávám, že poslední cca čtvrtinu knihy jsem jen prolétla...

01.02.2021 odpad!

Alfa Alfa Jasinda Wilder

No, jak to jen napsat... Byla to ptákovina - v obou smyslech toho slova :-) Styl psaní nebyl špatný, pokud to čtete pro erotiku, tak nebudete zklamaní/é. Bohužel celý příběh je vystavený až moc nereálně, chování postav naprosto nepochopitelné a jejich vnímání světa pokřivené. V ubohých 50 shades... mohl alespoň člověk trochu pochopit, co na sobě ti dva viděli a akceptovat jejich způsob seznámení. Tady ne... Druhý díl si ještě asi přečtu, ale jen proto, že už jsem ho pořídila. Doporučovat nebudu.

27.01.2021 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Čekala jsem něco úplně jiného, takovou klasickou kriminálku. Ale to neznamená, že bych byla zklamaná. Líbilo se mi, jak si se mnou autorka hrála. Vždycky jsem si chvilku myslela, že jsem chytrá, a ono houby. Celkově mě příběh vtáhl a nepustil, ale nejde o nejlepší čtení na světě, spíš o takovou oddechovku.

27.01.2021 4 z 5

S jedním uchem naveselo S jedním uchem naveselo Petr Šabach

Některé povídky se mi líbily, jiné mi přišly zbytečné. V průběhu čtení jsem si také uvědomovala malý pocit déjà vu, takže jsou buď povídky neoriginální, nebo jsem knihu už četla a zapomněla.

24.01.2021 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Hodně těžko se mi kniha hodnotí... Svět i postavy Zaklínače mám moc ráda. A příběh se mi opravdu líbil. Bohužel jsem měla několikrát problém se začíst. Od některých částí jsem se nemohla odtrhnout, jiné mě vyloženě nebavily. Snad to příští díl trochu napraví!

23.01.2021 3 z 5

Noci s nepřítelem Noci s nepřítelem Nancy Price

Mnohem lepší než film. Jedna z nejlepších knih na toto téma.

10.01.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Podle zdejšího hodnocení a slibného začátku jsem čekala víc. Vypadalo to na vážnější romanci, těšila jsem se na trochu toho dramatu. Ten se dostavil jen v počátku příběhu a pak už autorka servírovala vcelku plytkou romanci s plochými charaktery (průhledné, vývoj nepravděpodobný) na úrovni harlekýnky. Jednoduchý a opakující se jazyk tomu moc nepomohl, ale to mohlo být vinou překladu - vzhledem k množství chyb i hrubek (záměna my/mi je fakt průšvih). Na toto téma bylo napsáno soustu lepších knih, napadají mě třeba Noci s nepřítelem.

10.01.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Naprostá nádhera. Kniha mě pohltila, s Kyou jsem dýchala, plakala, při soudním procesu mi bušilo srdce, jako kdybych tam seděla a držela palce nejlepší kamarádce. Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla.

06.01.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

No, jak to hodnotit... Musím určitě ocenit to, jak autorka dokázala příběhy pospojovat, jak do sebe vše zapadalo. Jinak ale nemám moc co chválit. Styl psaní mi nevyhovoval - skákání v čase bylo místy opravdu nepřehledné. Postavy se mi v polovině knihy začaly míchat. Co pro mě bylo ale nejhorší, to byly charaktery postav. Kniha, kde mi jsou naprosto všichni nesympatičtí až protivní, ta se mi líbit nemůže. A nepotřebuji reálné příběhy, ale to, že jsou všichni zlí a nevěrní, to bylo moc. Takže abych ty své zmatené myšlenky uzavřela - nepochopila jsem, co tím chtěla autorka říct, další její knihu číst nebudu.

04.01.2021 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Na tuhle knihu je nutné nahlížet jako na to, čím opravdu je - tedy románem pro dospívající dívky. V 15 nebo 18 bych ji milovala! Teď jsem si ji ale také přečetla s chutí. Byla velmi čtivá, postavy sympatické. Opravdu jsem si odpočinula, zasnila se a dostala chuť přečíst si znovu Austenovou. Trochu mi chybělo konkrétnější zasazení do historické doby, ale člověk si to odvodil. Pokud jste cílovka, jednu hvězdu si přidejte.

30.12.2020 4 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Začátek mě vyloženě navnadil, ale postupem času jsem se nějak nemohla začíst a dočítala jsem s obtížemi. Přitom nápad to nebyl špatný. Jen zoufale nedotažený a ne moc dobře napsaný.

20.11.2020 3 z 5