Hádanky a luštěniny

Hádanky a luštěniny https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117389/hadanky-a-lusteniny-117389.jpg 5 12 6

Nejlepší Žáčkovy hádanky, hlavolamy, vtipné rébusy, hříčky se slovy a různé zábavné luštěniny v jedné knize s barevnými ilustracemi Olgy Ptáčkové jsou určeny dětem, ale možná se nad nimi zapotí i jejich rodiče, protože jsou to hádanky velmi důmyslné, cvičí postřeh, bystří rozum a někdy k správnému řešení nevede to, co vás v první chvíli napadne. Bohatě výtvarně vypravená kniha je vtipná a veselá a malé čtenáře naučí, jaké skryté významy mohou mít věci a jevy, které je obklopují.... celý text

simca9342
10.03.2024 5 z 5

"Z pravěku"
Sbírka různých básniček , hádanek a rebusů pro malé děti, jejich sourozence a rodiče.

" Šlápneš na to: zamlaská to, zabublá to. Odpověď: bláto. "

MiraRunaway
02.03.2023 5 z 5

Knížka nás bavila a rozesmála. Měli jsme půjčené z Městské knihovny a některé hádanky jsme si opsali, abychom je nezapomněli.

haWranka
16.03.2021 5 z 5

Tahle knížka je naprosto báječná! Využívám ji v práci a dají se vybrat velmi zajímavé a hlavně vtipné úkoly. Už se těším, až ji aplikuji na vlastních dětech! :-)

ddkk
17.04.2020 5 z 5

Výborná knížka pro děti všeho věku (i pro dospělé - nad některými hádankami jsem se trápila a stejně jsem se musela kouknout do řešení na konci knížky). Je v ní spousta kvízů, hádanek, doplňovaček, skládaček, popletených přísloví, obrázků s odlišnými detaily i krátkých textíků, v nichž se hledají slova....Hezké ilustrace a skvělá zábava pro dlouhé dny. Pro děti knížka obsahuje i mnohá zábavná poučení.

Jestlipak uhodnete co to je:

Zelená jsem, tráva nejsem,
žlutá jsem, vosk nejsem,
tvrdá jsem, kost nejsem,
sladká jsem, med nejsem.

Dávám plný počet a doporučuji.

P.S. Je to mrkev :-)

Taťka Hraboš
28.03.2016 5 z 5

Půvabná knížka se spoustou zajímavých nápadů. Některé úkoly jsou vhodné i pro ty nejmenší, jiné už vyžadují i po dětech, aby byly schopny číst, a některé chtějí i docela slušné znalosti (např. zeměpisné). Na čtení před spaním se knížka nehodí, ale třeba na cestování nebo chvilky čekání je to ideální prostředek ke smysluplnému využití času.

Knihomura
06.04.2015

Super kniha - vtipné texty, úkoly. luštěnky, hádanky,....tak jak je inzerování v názvu.

Jiří Žáček
česká, 1945
1983  88%Aprílová škola
2010  91%Krysáci
1996  92%Slabikář
2015  86%Ezopovy Bajky
2007  81%Okurková sezóna

Kniha Hádanky a luštěniny je v