Slabikář

Slabikář https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89866/slabikar-89866.jpg 5 150 35

Učebnice obsahuje slabiky a slova pro nácvik uvědomělého čtení, dětské básně, říkadla a krátké příběhy s častou frekvencí přímé řeči. Slabikář byl oceněn Zlatou stuhou 1993 a téhož roku získal i Cenu Comeniana. Vydání čtvrté

ddkk
19.03.2021 5 z 5

Žáčkův slabikář s ilustracemi Heleny Zmatlíkové je nesmrtelný. S hezkými textíky a obrázky. Myslím, že by současné prvňáčky mohl docela bavit...uvidíme, zatím máme doma předškoláčka. Je zajímavé, jak se v čase a různých vydáních měnil vzhled titulní desky :-)
Moc hezký slabikář!

JancaMia
10.02.2021 5 z 5

Dneska s touhle zásadní knizkou přišla dcera ze školy a pořad listuje a čte co už umí :)

draka
14.09.2020 5 z 5

Slabikář mé dcery, nechala mně ho na památku, ale já ji ho tu schovávám. Někdy, když přijde, vytáhne ho z knihovny a ukazuje svým dětem. Já vytáhnu zase svůj Slabikář z roku 1962, a pak je prohlížíme s vnoučaty dohromady a říkáme, že máme nejhezčí Slabikáře na celičkém světě.

Monika1717
13.08.2020 5 z 5

Tak tenhle Slabikář si zaslouží i více než 5 hvězdiček. Používala jsem ho mnoho let, učili se z něj číst i moji synové. Pěkné texty, krásné ilustrace.

twigxi
31.07.2020 5 z 5

Muj stary slabikar! Dodnes na nej rada vzpominam. :)

Angelika92
01.07.2020 5 z 5

Jééé, můj slabikář. Ani jsem nevěděla, že první vydání bylo roku mého narození..

Olous1
15.06.2020 5 z 5

Tak jsem dělala doma trochu úklid a narazila jsem na poklad...moji první knihu v mém životě.Tak jsem s nostalgií prohlédla a zavzpomínala.Prostě nádhera.Za chvíli půjde vnouček do školy,tak jsem zvědavá jestli budou mít stejný slabikář.

Venda32
25.01.2020 5 z 5

Legenda legend. Co jste přečetli jako svou první knížku?

iiiccc
23.01.2020 5 z 5

Nedivím se, že dnešní děti neumějí číst. Nečtou totiž z tohohle slabikáře ;)

Zizulina
03.02.2019 5 z 5

Dodnes na něj s láskou vzpomínám :-).

lukas9608
01.02.2019 5 z 5

Ema mele maso! :D

Dáda1309
02.11.2018 5 z 5

Četl jsem jí v 1 třídě a moc se mi to líbylo

Marekh
26.07.2018 5 z 5

Kniha je skvěle zpracována. Pestrá slovní zásoba, velká písmena, pěkné ilustrace.

Vzpomínám si, že jsem tuto knihu používal na základní škole, snad si to nepletu s nějakým jiným slabikářem, je to už spousta let. Po letech jsem se rozhodl zavzpomínat a knihu jsem si znovu přečetl. :)

Vzpomínám si, jak jsem ještě psal inkoustovým perem a vždy jsem se těšil, jak inkoustové pero naplníme. Jsem levák, ale levou rukou se mi píše dobře, ačkoliv mne od toho téměř všichni odrazovali.

Mezi moje oblíbené části patří např. povídání - Řípa velká jako Říp. :)

Citáty z knihy, které mne oslovily:

BŘEZEN,
za kamna vlezem-
Duben,
ještě tam budem.
Máj,
půjdeme v háj.

Bestbooks
01.12.2017

Nejlepší ze všech slabikářů :)

martas006
29.05.2017 5 z 5

Ten jsem měla moc ráda. Nedávno jsem si ho z nostalgie prolistovala. Dokonce jsem si vzpomněla, které části jsem musela číst. Tedy některé.

mysteriouslukas
21.02.2017 5 z 5

Nostalgie. Pořád ho mám doma i se svými kresbami. Bylo to krásné období a pokaždé když ho otevřu, tak se zavzpomínám a půl dne se mnou není řeč :-D

Michelle86
10.08.2016 5 z 5

Ach, ty vzpomínky :)

teer.h
01.08.2016 5 z 5

Knížka, ze které si stále pár slovních spojení pamatuji :-D :-) hezké vzpomínky na první třídu :-)

Fantýna
20.03.2016 odpad!

Jako mnoho jiných dětí jsem četla tuto knížku ve škole. Naučila jsem se z ní číst, ale nějak se mi jednotlivé pohádky, básničky nelíbily. Sice se mi to nelíbilo, ale myslím si, že je tato kniha na dobrá k prvnímu čtení, protože ze začátku je to jednotvárný, kdy se děti učí písmena. Potom se objevují delší texty.

Briv
10.01.2016 5 z 5

Slabikář by tady měl mít každý v přečtené literatuře - ať už tento nebo jiný :) Bylo fajn učit se číst, moc mě to bavilo a čtení pořád baví. Jsou to nostalgické a krásné vzpomínky. Ještě že tady v ČR máme možnost vzdělání! ...

pro děti slabikáře

Jiří Žáček