Okurková sezóna

Jedna z vůbec nejúspěšnějších básnických sbírek našeho předního autora vychází v reedici po dvaceti letech – opět s obrázky Adolfa Borna.
Knížečka aforismů, parodií a nonsensů psaných do šuplíku pro osobní relaxaci získala svým prostořekým humorem mnoho sympatizantů nejen mezi čtenáři, ale i mezi nečtenáři poezie.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/1662/okurkova-sezona-1662.jpg 4.139
Poezie
Vydáno, Sláfka

Kniha Okurková sezóna

Jelen51
14.01.2018

Poezii nečtu, asi jí tak úplně nerozumím, ale toto jsou opravdu velmi snadné básničky a i pobaví. Četla jsem je nahlas, aby ten rým víc vynikl a to mě bavilo.

Kašpar007
22.11.2015

Kdyby pan Žáček nebyl, musel bych si ho vymyslet! :-)

aktijnov
23.07.2015

Nádhera!

Kate.S
07.09.2013

Abych řekla pravdu, tak poezii příliš nerozumím. U jiných autorů jsem nedokázala říct, co chtěl autor básní vyjádřit a podobně, ale Žáček píše moc hezké a jednoduché básničky. Okurková sezóna mě opravdu bavila, je humorná a dá se u ní odpočinout:)

Posli
20.07.2013

Krásné, krátké a humorné básně, které jednoduše dokáží pobavit, ale i zamyslet se nad různými záležitostmi v našem v životě. Díky ironii a vtipům si nad básněmi můžete krásně odpočinout.

Eneo
07.11.2012

Žáček není autorem jen pro děti. Píše jednoduše a srozumitělně přesně tak, jak to je. Možná právě jeho jazyk, který se zdá, ale není, jednoduchý, mu dovolil vydávat v době, kdy to jiným bylo zakázáno. Okurková sezóna je o životě. Ale není tomu tak, že by tam žádné metafory nebyly, jenom jsou podávány jinak,než jsme tomu zvyklí.