Okurková sezóna

Jedna z vůbec nejúspěšnějších básnických sbírek našeho předního autora vychází v reedici po dvaceti letech – opět s obrázky Adolfa Borna.
Knížečka aforismů, parodií a nonsensů psaných do šuplíku pro osobní relaxaci získala svým prostořekým humorem mnoho sympatizantů nejen mezi čtenáři, ale i mezi nečtenáři poezie.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1662/okurkova-sezona-1662.jpg 4.248

Kniha Okurková sezóna

slamina
16.12.2020

Mám od něho ráda skoro všechno!

RoBertino27
11.10.2020

Ke knížce jsem se vrátil po mnoha letech ze dvou důvodů. Jiří Žáček mě zaujal svou formou psaní a pak jsem znal koncept Okurkové sezóny z krátkého pojednání ve středoškolském časopise a chtěl jsem se přesvědčit na vlastní oči. Básně jsou lehké a vtipné, byť občas to zavání až dětskými veršíky (Horor z Horehroní). Jako velmi povedenou myšlenku hodnotím komentáře označené mimochodem: s ohledem na dobu původního vydání hláška: V zemích kde je hlas lidu zajedno ho není těžké přehlasovat zní až odbojářsky...

Olous1
13.06.2020

Poezii vůbec nečtu. Knihu jsem si vybrala ke splnění čtenářské výzvy. Ale nebylo to špatné, četlo se to dobře.

mataj
16.02.2020

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Docela vtipné básně ale nejvíc se mi líbili trefné moudra z části "MIMOCHODEM":

"Daleko častější než zdravý rozum je zdravý nerozum."
"Rozum má své meze, ale omezenost je neomezená."
"Vojevůdce je voják, který statečně prolévá cizí krev."
"Neztrácejte hlavu! Kdo to má po Vás uklízet?"
"Láska hory přenáší, ale s blbostí ani nehne."
"Kdyby tak moudří tušili, co všechno dokážou vymyslet pitomci!"
...

lucmat
24.01.2020

Poezii neholduji, volba padla v rámci výzvy, a když už, tak aspoň něco veselého a to se splnilo :)

Jelen51
14.01.2018

Poezii nečtu, asi jí tak úplně nerozumím, ale toto jsou opravdu velmi snadné básničky a i pobaví. Četla jsem je nahlas, aby ten rým víc vynikl a to mě bavilo.

Kašpar007
22.11.2015

Kdyby pan Žáček nebyl, musel bych si ho vymyslet! :-)

aktijnov
23.07.2015