Okurková sezóna přehled

Okurková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1662/okurkova-sezona-1662.jpg 4 55 55

Jedna z vůbec nejúspěšnějších básnických sbírek našeho předního autora vychází v reedici po dvaceti letech – opět s obrázky Adolfa Borna. Knížečka aforismů, parodií a nonsensů psaných do šuplíku pro osobní relaxaci získala svým prostořekým humorem mnoho sympatizantů nejen mezi čtenáři, ale i mezi nečtenáři poezie.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Okurková sezóna. Přihlašte se a napište ho.

slamina
16.12.2020

Mám od něho ráda skoro všechno!

RoBertino27
11.10.2020 4 z 5

Ke knížce jsem se vrátil po mnoha letech ze dvou důvodů. Jiří Žáček mě zaujal svou formou psaní a pak jsem znal koncept Okurkové sezóny z krátkého pojednání ve středoškolském časopise a chtěl jsem se přesvědčit na vlastní oči. Básně jsou lehké a vtipné, byť občas to zavání až dětskými veršíky (Horor z Horehroní). Jako velmi povedenou myšlenku hodnotím komentáře označené mimochodem: s ohledem na dobu původního vydání hláška: V zemích kde je hlas lidu zajedno ho není těžké přehlasovat zní až odbojářsky...

Olous1
13.06.2020 4 z 5

Poezii vůbec nečtu. Knihu jsem si vybrala ke splnění čtenářské výzvy. Ale nebylo to špatné, četlo se to dobře.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Okurková sezóna v seznamech

česká poezie