Aprílová škola

Aprílová škola

Veselá básnická sbírka Jiřího Žáčka nás opět rozesměje a potěší jazykovým vtipem. V rozšířeném vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2520/aprilova-skola-2520.jpg 4.5111
Poezie, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

SisaK

Krásné, živé, vtipné, odlehčená škola a tak by to i mělo být.Učení je radost,ale někdy to tak není.A tak alespoň v literatuře.

triatlet

Baiku o Aprílové škole
Aprílový špás
v nonsensovém podání
chmury zahání.

Jiří Žáček jako pozorovatel dětského světa, často si hraje se zvířecími motivy. Líbila se mi forma komunikace dospěláka s dítětem v básních Komín nebo Před spaním.
Ilustrace Adolfa Borna pěkně dokreslují Žáčkovy verše.

PetraaMatouš

Básničky jsou krátké a vtipné. Malej je měl radši než tuctová říkadla typu houpy houpy...

DancerJaneBooks

Pan Žáček je skvělý :) Ještě teď si pamatuju, jak jsme ve škole zpívali Berušku, Pět minut v Africe, Bubáka, Tulipán a Tulipaní, Jezevčíka, Masožravou kytku a Cvrčka!

kuba2006
18.07.2017

Taková pěkna rychlovka

Ema22
17.03.2017

Jezevčíci, ti si hoví, vždyť to jsou psi salámoví, podívej se, mámo, sama, je to salám s nožičkama. Jako pejskař jezevčíkomil nemůžu než Žáčka pochválit.

Samira
17.04.2016

Kouzelné a promyšlené básničky Jiřího Žáčka jsem jako dítě milovala, dodnes je umím skoro všechny nazpaměť. Musím říct, že neztratily nic ze svého půvabu a i moje dcerka je z nich nadšená.
Pomyslnou třešničkou jsou potom krásné ilustrace Adolfa Borna.
Jedna z knih, která v naší knihovně nesmí chybět.
Doporučuji!

tatjana1737
24.02.2016

Původně jsme ve čtenářské výzvě chtěla řadit pod knížku z dětství, ale vzhledem k tomu, že nevím, kdy se mi opět zadaří přečíst nějakou knihu za jediný den, trošku jsem zapodváděla (ale kdo má doma zuřivé batole ví, že číst není úplně snadné).

Básničky Jiřího Žáčka jsou vtipné a místy geniální svými rýmy. Knížku jsem měla ráda už jako malá (i když z básniček mi v paměti zůstaly už jen ubohé fragmenty a celou si pamatuji jen "Copak bys rád slanečku? / Kostku cukru, panečku!") a výrazně k tomu přispěly i Bornovy ilustrace, které samotné básničky mnohem vyzvedly mnohem dál a přidaly jim vyšší hodnotu, než kterou by měly samotné, černé na bílém (viz např. Ohryzaná básnička).

Jakub volá:
- Vážení,
počty, to je umění!
Vím, co říkám,
na mou čest! 7 1 3
Dvakrát dvě je přece 2 6 4
5 8 9

Při čtení (mimochodem, přelouskala jsem ji zavřená v pokoji během toho, co můj muž v deset večer vysvětloval řvoucímu kloučkovi, že na noc opravdu nepotřebuje být kojen) jsem odhalila jednu velikou lež mojí maminky! Knížka je věnovaná Markétce, Jakubovi a všem dětem, ale moje maminka zásadně nahrazovala jméno Markéty v básničkách jménem mým. Tudíž jsem si jako dítko myslela, že i pan Born maloval na obrázky malou Táničku. Zklamání bylo velké, ale knížka se mi líbí dál :-).

Povíme si spolu hezky

povíme si
všecko znova.

hanicka258
27.01.2015

Básničky Jiřího Žáčka mi otevírají dveře k dětské poezii - musím uznat, že si zde autor krásně hraje se slovy, s asociacemi... Navíc u mnohých básniček, které byly zhudebněny, jsem teprve nyní po spoustě let zjistila, že vlastně nejsou původem písničky, ale autorské verše... :-)

lazenskaveverka
04.05.2014

Tyhle básničky miluju a moje děti také.

KattyV.
07.02.2014

Krásná knížka, kterou jsem vyhrála ve druhé třídě za první místo ve sběru pomerančové kůry....Je to už pětadvacet let. :-))

pajuu
07.02.2014

Co se učí v aprílové škole? Hraní, zlobení a ještě kdesi cosi... skvělá připomínka dětství a chytlavé básničky pro děti, aby i ony věděly, že čeština může být krásná

bibi.r
09.01.2014

Na básničky žádný expert nejsem, ale tyhle jsou prostě krásné :).

tyzik.cejka
20.04.2013

Sice jsem celou knihu nikdy nedočetl ale ty básničky co jsem četl byly opravdu promyšlené a nakonec si zazpíváme
Lenochod má líné nožky
rád si lehne do lenošky
co tam dělá
lenoší
vrní přitom rozkoší
díky pane Žáčku

Miru
24.04.2012

Sbírka, kterou znalo snad každé dítě mé generace. Konkrétní básně už si sice nevybavím, ale pohled na důvěrně známý přebal mi i po těch letech vyvolává úsměv na tváři :-)

Addie
01.04.2011

Tak mě napadá, že dnes je Apríla...
Pravda, v dobách povinné školní docházky (hlavně v prvních letech) jsem se do školy těšila o poznání více...
Co už, ať žije veselí i tak.

Bara

Ač mám děti už velké velmi často se k ní vrecejí. ( máme jeho 3 ( 2 rozšířené )vydání z roku 1989 )