Aprílová škola

Aprílová škola https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2520/aprilova-skola-2520.jpg 4 236 51

Veselá básnická sbírka Jiřího Žáčka nás opět rozesměje a potěší jazykovým vtipem. V rozšířeném vydání.

Samira
17.04.2016 5 z 5

Kouzelné a promyšlené básničky Jiřího Žáčka jsem jako dítě milovala, dodnes je umím skoro všechny nazpaměť. Musím říct, že neztratily nic ze svého půvabu a i moje dcerka je z nich nadšená.
Pomyslnou třešničkou jsou potom krásné ilustrace Adolfa Borna.
Jedna z knih, která v naší knihovně nesmí chybět.
Doporučuji!

tatjana1737
24.02.2016 4 z 5

Původně jsme ve čtenářské výzvě chtěla řadit pod knížku z dětství, ale vzhledem k tomu, že nevím, kdy se mi opět zadaří přečíst nějakou knihu za jediný den, trošku jsem zapodváděla (ale kdo má doma zuřivé batole ví, že číst není úplně snadné).

Básničky Jiřího Žáčka jsou vtipné a místy geniální svými rýmy. Knížku jsem měla ráda už jako malá (i když z básniček mi v paměti zůstaly už jen ubohé fragmenty a celou si pamatuji jen "Copak bys rád slanečku? / Kostku cukru, panečku!") a výrazně k tomu přispěly i Bornovy ilustrace, které samotné básničky mnohem vyzvedly mnohem dál a přidaly jim vyšší hodnotu, než kterou by měly samotné, černé na bílém (viz např. Ohryzaná básnička).

Jakub volá:
- Vážení,
počty, to je umění!
Vím, co říkám,
na mou čest! 7 1 3
Dvakrát dvě je přece 2 6 4
5 8 9

Při čtení (mimochodem, přelouskala jsem ji zavřená v pokoji během toho, co můj muž v deset večer vysvětloval řvoucímu kloučkovi, že na noc opravdu nepotřebuje být kojen) jsem odhalila jednu velikou lež mojí maminky! Knížka je věnovaná Markétce, Jakubovi a všem dětem, ale moje maminka zásadně nahrazovala jméno Markéty v básničkách jménem mým. Tudíž jsem si jako dítko myslela, že i pan Born maloval na obrázky malou Táničku. Zklamání bylo velké, ale knížka se mi líbí dál :-).

Povíme si spolu hezky

povíme si
všecko znova.

hanicka258
27.01.2015 5 z 5

Básničky Jiřího Žáčka mi otevírají dveře k dětské poezii - musím uznat, že si zde autor krásně hraje se slovy, s asociacemi... Navíc u mnohých básniček, které byly zhudebněny, jsem teprve nyní po spoustě let zjistila, že vlastně nejsou původem písničky, ale autorské verše... :-)

lazenskaveverka
04.05.2014 5 z 5

Tyhle básničky miluju a moje děti také.

KattyV.
07.02.2014 4 z 5

Krásná knížka, kterou jsem vyhrála ve druhé třídě za první místo ve sběru pomerančové kůry....Je to už pětadvacet let. :-))

pajuu
07.02.2014 4 z 5

Co se učí v aprílové škole? Hraní, zlobení a ještě kdesi cosi... skvělá připomínka dětství a chytlavé básničky pro děti, aby i ony věděly, že čeština může být krásná

bibi.r
09.01.2014 4 z 5

Na básničky žádný expert nejsem, ale tyhle jsou prostě krásné :).

tyzik.cejka
20.04.2013 5 z 5

Sice jsem celou knihu nikdy nedočetl ale ty básničky co jsem četl byly opravdu promyšlené a nakonec si zazpíváme
Lenochod má líné nožky
rád si lehne do lenošky
co tam dělá
lenoší
vrní přitom rozkoší
díky pane Žáčku

Miru
24.04.2012 4 z 5

Sbírka, kterou znalo snad každé dítě mé generace. Konkrétní básně už si sice nevybavím, ale pohled na důvěrně známý přebal mi i po těch letech vyvolává úsměv na tváři :-)

Addie
01.04.2011 4 z 5

Tak mě napadá, že dnes je Apríla...
Pravda, v dobách povinné školní docházky (hlavně v prvních letech) jsem se do školy těšila o poznání více...
Co už, ať žije veselí i tak.

Bara
30.11.-0001 5 z 5

Ač mám děti už velké velmi často se k ní vrecejí. ( máme jeho 3 ( 2 rozšířené )vydání z roku 1989 )

poezie pro děti

Jiří Žáček