haWranka haWranka komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nápad skvělý, postavy taky. Ale hrozně mi vadila ta snaha za každou cenu šokovat. Vraha jsem tipla, takže to protahování na konci bylo trochu moc. A těch nechutností bylo příliš, musela jsem i přeskakovat. Prostě móda současných detektivek, kterou ale já nemusím.

13.12.2021 3 z 5

Sam & Julie Sam & Julie Karina Schaapman

Je to nesmírně milá knížka, pro mě ovšem mnohem zajímavější po vizuální stránce než po obsahové. Příběhy jsou kraťoučké a jednoduché, což je v pořádku, protože je to pro nejmenší děti. Ale trochu mi chyběl nějaký děj. Přesto bych tuto knížku doporučila všem, kteří se svými dětmi rádi čtou. Super je, že se dají pořídit plyšové myšky z příběhu a můžete si tak vytvářet vlastní příběhy, domečky atd.

02.12.2021 4 z 5

Nevěsta pro Moonrakers Nevěsta pro Moonrakers Peter O'Donnell

Moc hezká oddechová knížka - plná dobrodružství, intrik, trocha té lásky se taky našla. Lucy byla moc sympatická postava, ale člověk si musel nutně oblíbit i spoustu lidí kolem ní. Opravdu jsem si čtení užila!

01.12.2021 4 z 5

Hrdinkou snadno a rychle Hrdinkou snadno a rychle Meg Cabot

Tahle knížka od Meg Cabot patří mezi mé nejoblíbenější. Sam i David jsou sympaťáci a já jejich příběh četla v pubertě tolikrát, že bych to už ani nespočítala. Vím, že jsem četla i pokračování, ale to mě už nijak nenadchlo. Hm, budu si to muset přečíst teď v dospělosti, snad se mi vzpomínky nezkazí.—————— Tak jsem si to přečetla v dospělosti a zůstala spíše ta nostalgie. :)

10.11.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět skvělé čtení! Detektivky od Michaely Klevisové mám ráda proto, že nejsou přehnaně nechutné a detektiv není "zkažený", jak je teď moderní. Naopak si vyloženě užívám to pomalé tempo, nahlédnutí do hlavy všech aktérů. Tenhle případ krásně navázal na předchozí. Jen jedna věc mi trochu vadila - ráda bych se byla dozvěděla trochu víc o tom, jak o pachateli smýšlí po odhalení jeho okolí.

09.11.2021 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jeden čas to tu mělo opravdu vysoké hodnocení, tak jsem čekala, že to bude pecka. No, šlo o takový naivní a stokrát ohraný příběh jako dělaný do harlekýnky. Bylo to pohodové čtení, ale bez jakékoli pointy nebo hlubšího významu. Ideální na ty chvíle, kdy chcete vypnout mozek a nevadí vám, když omylem (nebo schválně) přeskočíte stránku.

26.10.2021 2 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Začalo to dobře - vtipné, svěží, oddechovka. Bohužel pak to šlo z kopce. Neoriginální zápletku vem čert, ale neustále se opakující dialogy o ničem, semetrika hádavá hlavní hrdinka a nesympaticky buzerující hlavní hrdina, to bylo moc. A ani ty sexuální scény po nějaké době nebavily, od půlky knihy už jsem je přeskakovala. Tenhle typ knih mám jednou za čas ráda, ale upřímně v tomto případě zdejší hodnocení nechápu.

21.10.2021 2 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Téma se mi moc líbilo, jen to bohužel bylo celé tak nějak nezáživně psané. Žádné velké drama se nekonalo, když už tam nějaký zvrat byl, tak vlastně očekávaný. A kvůli neosobnímu stylu psaní si člověk k hlavním postavám jen těžko hledal cestu. No, budu to asi brát jako úvod ke knižní sérii a zkusím ještě jeden díl.

29.09.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Docela dlouho jsem se nemohla začíst, trochu mi vadil styl psaní autorky. Ale postupně jsem příběhu i hlavním postavám podlehla a pak už jsem to musela dočíst na jeden zátah. Příjemná oddechovka se z toho vyklubala. Ale nic hlubšího od toho nečekejte.

09.09.2021 4 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Patricia Potter

Tuhle knihu mám moc ráda a vracím se k ní. Postavy jsou sympatické, nejsou černobílé. A autorka dobu i téma popsala dostatečně záživně, protože mě to vedlo k vyhledávání a pročítání článků o situaci jakobitů v té době.

06.09.2021 4 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Na Westa jsem se moc těšila. Takže možná proto jsem trochu zklamaná… Čekala jsem od něj trochu víc humoru, ale bylo to spíš melodramatické. Nicméně jako odpočinkové čtení určitě neurazí.

23.08.2021 3 z 5

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

I když jsem knihu celkem s chutí přečetla, byla jsem trochu zklamaná. Na oba hrdiny jsem se těšila, lékařské i špionské prostředí mě lákalo, ovšem někdy od půlky už mě to nějak nebavilo a přišlo mi to natahované. A vyloženě zklamáním bylo to naprosto přehnané sladké cukrkandlování mezi hlavními hrdiny, to už bylo moc.

21.08.2021 3 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Pro mě zatím nejlepší díl série. Oba hrdinové velmi sympatičtí, pořádná dávka humoru a moc se mi líbil i pohled do historie chirurgie a feminismu. Je fajn, že si autorka dala tu práci a snažila se o co největší autenticitu. Možná jen škoda až té přílišné přeslazenosti, ale jsem ochotna to odpustit. :)

20.08.2021 4 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Tenhle díl se mi líbil ještě víc než předchozí. Asi proto, že hlavní postavy mi byly moc sympatické. Možná jen škoda trochu natahovaného konce. Ale přece jen jde o opravdu sympatické, vtipné i romantické čtení.

17.08.2021 3 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Velmi sympatická romance, která se četla sama. Jen jsem trochu nepochopila, proč by měl být Devon chladnokrevný ničema, byl to milý sympaťák. Bavily mě i osudy ostatních členů rodiny, takže si ráda přečtu pokračování.

16.08.2021 3 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

No, jak jen tohle hodnotit. Čtivost je výborná - do života Adiny Mandlové jsem se ponořila a prožívala s ní každou chvilku. Jen se mi trochu pokřivil můj pohled přes růžové brýle na období 30. let - člověk to vidí krásně romanticky podle všech těch sladkých filmů. A realita byla úplně jinde. Nejvíc se mě dotklo poválečné období a ten odporný nástup komunismu. Naštěstí paní Mandlová dokáže vše popsat tak, že se společně s ní oklepete a jedete dál. Zatímco první dvě třetiny knihy pro mě byly náročné, protože názory, postoje a životní styl autorky mi vyloženě lezly na nervy (upřímně kopla bych ji, kdybych ji znala v reálu), konec knihy a její životní prozření pro mě byly velmi silné a konečně jsem ji dokázala pochopit.

11.08.2021 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Nápad to není špatný, ta trocha akce byla fajn. Ale bohužel mi to celé přišlo dost natahované, milostných scén bylo až moc a nudily, navíc by si z nich mladé holky neměly brát moc příklad, jinak budou jednou velmi zklamané…

28.07.2021 2 z 5

Jako z lásky Jako z lásky Ed McBain

Tak já nevím, ale opravdu jsem měla co dělat, abych knihu dočetla (i přes skromný rozsah). Už jsem knihy od McBaina četla a vždy jsem si je užila, tady jsem ale měla veliký problém se začíst, případ mě vůbec nezaujal a chvilky z osobního života detektivů mi spíše překážely. No, ne vždy se s výběrem zadaří, ale na autora určitě nezanevřu.

23.07.2021 2 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jak už tu psali jiní, i pro mě byl začátek knihy dost “náročný”. Anna-dítě mi byla místy skoro až protivná a její několikastránkové fantazírování se mi četlo hodně těžko, i jsem to místy přeskakovala. Na druhou stranu poslední třetina knihy, kdy už Anna dospívala a kolem ní už nebylo vše jen růžové, se mi líbila moc. Takže hodnotím jako průměr a těším se na další díl.

17.06.2021 3 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

No, to byla šílená limonáda, kam se hrabe Rosamunda. Kdybych při čtení snědla kostičku čokolády, asi bych dostala hyperglykemický šok! Asi takhle, autorka to myslela dobře, četlo se to dobře, hrdinové byli celkem fajn. Ale ty nerealistické řeči, ten sladkobol, to prostě bylo už moc. Nehledě na spoustu nakousnutých a nedořešených záležitostí (např. znásilnění). Zkusím ještě další díl, protože momentálně nemám chuť u čtení moc přemýšlet. Ale nejsem si jistá, jestli to zvládnu dočíst, pokud to bude vyznívat stejně jako tohle dílo.

12.06.2021 2 z 5