Černý jezdec

Dobrodružný román s milostnou zápletkou se odehrává v Anglii v první polovině 18. století. Hrdinka, osiřelá skotská šlechtična, je na králův příkaz donucena ke sňatku s nenáviděným Angličanem. Podlehne nátlaku, ale před sebou má jen jediný cíl - osvobodit svého uvězněného bratra z anglického vězení. Ví, že k tomu jí může dopomoci jediný člověk, tajuplný Černý jezdec, vystupující jako zachránce pronásledovaných Skotů. Dobrodružné hledání skončí pro odvážnou hrdinku velkým překvapením. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20067/cerny-jezdec-20067.jpg 3.924

Scottish 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

The black knave, 2000

Kniha Černý jezdec

avalonek
05.12.2018

Musím říct,že jsem byla celkem zklamaná.Přišlo mi,jako by kniha byla napsaná narychlo a bylo to takové nudné.Hlavní hrdinové mi vůbec nesedly,takže už se ke knize nevrátím..

LilianaFalcon
02.11.2017

Skotsky Robin Hood :-)

Edice
24.06.2016

Dávám 4*, ale kniha vůbec nebyla špatná. Je to druhá kniha co čtu od této autorky a její styl psaní se mi moc líbí. To znamená, že i když příběh nebyl třeba v nějaké chvíli napínavý pořád se mi to příjemně četlo. Měla jsem ráda všechny postavy, líbilo se mi zasazení příběhu do míst i do časového období, moc mě potěšilo jak to skončilo. Ani už nevím co víc k tomu napsat. Knihu považuji za příjemné čtení od mé oblíbené autorky. Doporučuji! ;)

WEIL
13.09.2011

Osvobodit bratra z vězení, to je nepříliš častý jev, ale když z toho má osvobozující prospěch, tak proč ne.