Hrdinkou snadno a rychle

Hrdinkou snadno a rychle https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5023/hrdinkou-snadno-a-rychle-5023.jpg 4 238 28

Hrdinkou snadno a rychle série

Dívčí román se odehrává ve Washingtonu. Vypravěčkou je 15letá Sam, prostřední ze tří sester. Starší Lucy je krasavice, mladší Rebecca zas nadprůměrně inteligentní. Sam si vedle nich připadá ošklivá a hloupá. Brání se světu, který nedokáže ocenit její kvality, podobně jako Mia z Princezniných deníků, humorem a kousavou ironií. Vše se změní, když Sam náhodou zabrání vraždě amerického prezidenta. Z přehlížené myšky se stane obletovaná a na večírky zvaná celebrita. Jenže Sam zjišťuje, že stejně nejradši chodí v kanadách a obědvá u McDonnalda… A co na to prezidentův sedmnáctiletý syn David? A Samina láska, sestřin přítel? Přeložila Jana Jašová.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

All American Girl , 2002

Dortíkomilka
20.11.2023 5 z 5

Napřed mi Susan Booneová, ale teď mi vlastně přijde hrozně fajn. Nechápala jsem teda upřímně Saminu náklonnost k Jackovi, v podstatě mi připadal dost nepříjemný, ale David.. Super knížka, přečtu si i 2.dil.

haWranka
10.11.2021 5 z 5

Tahle knížka od Meg Cabot patří mezi mé nejoblíbenější. Sam i David jsou sympaťáci a já jejich příběh četla v pubertě tolikrát, že bych to už ani nespočítala. Vím, že jsem četla i pokračování, ale to mě už nijak nenadchlo. Hm, budu si to muset přečíst teď v dospělosti, snad se mi vzpomínky nezkazí.—————— Tak jsem si to přečetla v dospělosti a zůstala spíše ta nostalgie. :)

Fortuna7
02.05.2021 4 z 5

Já mám knihy od Megan Cabot moc ráda a když jsem byla menší (9-10 let) naprosto jsem její knihy žrala a nedala na ně dopustit. I teď se na ně hezky vzpomíná. Hrdinkou snadno a rychle se mi moc líbilo, a to obzvlášť kvůli autorčinu smyslu pro humor.

kvetinkovedny
27.04.2021 4 z 5

Sam si celý život připadala neviditelná a tak jí to vyhovovalo. Ve škole ji většina spolužáků přihlížela a to i přesto, že její starší sestra Lucy je roztleskávačka a nejpopulárnější holka na škole. Tedy... přála si, aby si jí všiml jeden konkrétní člověk... a tím je Jack, který je ale bohužel také přítelem její sestry Lucy. Když však jednoho dne čistou náhodou zachrání život prezidentovi Spojených států, najednou už není neviditelná - ale stane se národní hrdinkou, se kterou se všichni chtějí přátelit. Jediný, kdo je vůči její nové slávě imunní, je její kamarád z výtvarky David, který ale náhodou je také synem prezidenta. ️

Tahle knížka byla neskutečně vtipná, ztřeštěná a neskutečně zábavná, stejně jako jiné knížky od autorky. Ačkoliv to nebyl žádný literární skvost, čtení jsem si neskutečně užila. Bylo to takové nenáročné a úplně mě to dostalo do dobré nálady. A z autorčina humoru prostě nemůžu.

Knížku jsem četla v angličtině, ale vyšla i v češtině u @knizniklub

Knížka má i druhý díl, do kterého se určitě brzy pustím.

Kudík
16.10.2019 4 z 5

Sice jsem už zralejší ročník, ale i tak se mi kniha líbila. Být mi méně, tak dám asi i plný počet *. :) Při představě tiskové konference nebo večeře v Bílém domě jsem se docela nasmála.

Damonka12
28.03.2019 4 z 5

Meg Cabotová je autorka na které jsem vyrůstala. Píše naprosto skvěle. V tomto věku už jsem na ní ale asi trochu stará. I když se k jejím knihám ráda vracím. Pro mladší čtenářky určitě doporučuji. Originální a vtipný námět.

kaylee5060
21.03.2019 4 z 5

Knížka, ke kterou jsem si kdysi půjčila v knihovně a od té doby jsem prolezla celé peklo, jen abych ji měla doma.

RoseThrone
27.09.2016 4 z 5

Už je to pěkných pár let co jsem tu knihu četla a asi kdybych si jí přečetla znovu tak bych změnila názor, ale na tuto knihu ráda vzpomínám. Vím, že s hlavní hrdinkou jsem si připadala, že mám všechno společné (jako každé děvče v to věku :D ) a Davidovi jsem fandila za každou cenu. Ach jak já se u téhle knížky nasmála.

LilianaFalcon
12.03.2016 4 z 5

Když jsem to kdysi dávno četla, tak se mi to fakt strašně líbilo :-D A o tom to přece je, ne? ;-) Dokonce se mi to v tu dobu líbilo víc než Princezniny deníky. Sam totiž měla vážně šťávu ;-)

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

bozi ostani dily uz tak dobry nejsou

Raven_Black
15.03.2015 4 z 5

Skvělý, vtipný příběh, který se mi moc líbil. Ale na mediátora to rozhodně nemá :D

DiDi123456789
02.11.2014 5 z 5

Skvělá oddechovka.:-)

vlkove
11.10.2014 4 z 5

Námět mě velice zaujal a proto jsem si knihu pořídila, kniha je zábavná, děj se rychle odvíjí. Asi tak do půlky knihy jsem chtěla dát 5 hvězd ale ta druhá půlka mě zklamala. Hlavní hrdinka je ulítlá a vtipná ostatně která hrdinka Meg Cabotové není?
Po pravdě ta obálka mi přijde odfláknutá a určitě bych si knihu jen kvůli obálce nepořídila ale zato anotace na zadní straně je úchvatná.

Úryvek z anotace:
,,Ale ještě něco se stane, když skočíte na záda chlapíkovi se zbraní. Bude tak překvapený, že ztratí rovnováhu a spadne dozadu, přímo na vás. Takže vás na chvíli vyřadí z provozu, vaše bunda se vyhrne, pod vámi vystříkne voda z louže a budete celí promočení...
Najednou je kolem vás asi dvacet agentů z prezidentovy ochranky, s jejich zbraněmi namířenými do vašeho obličeje, a všichni hulákají:,,Nehýbejte se!" Věřte mi, já se nehýbám." :)

K.M.
24.08.2014 4 z 5

Moje první knyha od Cabotove četla jsem ji docela dávno ale zaujala mě.

1v8na
05.08.2014 4 z 5

Celkem se mi tahle kniha líbila. Jen si nedokážu představit, co by se dělo, kdyby se tenhle příběh odehrál u nás v Česku, je to docela komická představa :-)

elliefant
08.05.2014 4 z 5

Oddechovka s hlavní hrdinkou, která nenávidí roztleskávačky a oblíbené dívky, z části proto, že jim vlastně závidí, což by si nikdy nedokázala nahlas přiznat. Nejoblíbenější pasáže pro mě byly seznamy a TOP listy - vtipné, úderné, milé. Také se mi líbil přerod Samanthy od protivné puberťačky k milé slečně, která už ví, jak co chodí a že ne vše je tak černé jako většina jejího oblečení :-)

Roselunda 1928
17.04.2014 4 z 5

rozhodne jedna z lepsich knih od Cabotove.
libila se mi, doporucuju!
na 4,5 * urcite !

Lady.Ge
26.09.2013 4 z 5

Když já nevím... Ze začátku se mi to dost líbilo, taková oddechovka. A vlastně se mi to líbilo až do konce. Tak proč jsem tak nějak zklamaná? Nevím proč, ale Meg Cabot mě prostě neuchvátila tak, jako ostatní. Píše pěkné oddechovky, ale tak strašně nadšená z ní nejsem. Což mě mrzí. Snad to Mediátor nebo Prncezniny deníky nějak spraví.:/
A ještě mi moc nesedla hlavní hrdinka. Občas jsem ji měla ráda, jindy jsem si říkala, že se chová nepřiměřeně svému věku... Ale je to kniha z roku 2002, lidi se mění, teenageři jsou teď úplný ho*ada. Ale to sem nepatří. :D
Prostě... Kniha pěkná, ale něco mi chybělo

Katee
10.05.2013 5 z 5

Už jsem četla tři díly z princezny Mii, tahle edice je úplně stejně kvalitní :) Moc dobře se mi čte, je v tom ironický humor, to já nejradši :D Nevím, proč tady píšete, že vám vadí růžová obálka. Je to spíš stará růžová, ani není nápadná.

Enefersis
09.02.2013 5 z 5

Kniha je neuvěřitelně čtivá, přečetla jsem ji na jeden nádech. Miluju Meg a její smysl pro humor. Pokud hledáte knihu, která vám okamžitě zlepší náladu, tak- tady je :)

sestry

Meg Cabot
americká, 1967
2004  87%Krajina plná stínů
2012  74%Mezi láskou a smrtí
2001  76%Princezniny deníky
2004  87%Andělé smrti
2011  66%Nenasytná

Kniha Hrdinkou snadno a rychle je v