Setkání s cizincem

Doktorka Garrett Gibsonová předběhla svou dobu a stala se jedinou lékařkou v Anglii v poslední čtvrtině devatenáctého století. Je smělá a nezávislá jako muž – proč by si neměla užívat i stejných radostí? Přesto ji milostný poměr nikdy nelákal, až do nynějška. Ethan Ransom, bývalý detektiv Scotland Yardu, je stejně udatný jako tajnůstkářský; povídá se o něm, že je nájemný zabiják, ale komu ve skutečnosti slouží, je záhadou. Na jedinou krásnou noc podlehnou silné vzájemné přitažlivosti, aby se z nich ráno opět stali cizinci. Ethan se nezajímá o vznešenou společnost, ale krásná a smělá Garrett ho uchvacuje. Navzdory slibu, že se budou po prchavé společné noci jeden druhému vyhýbat, se záhy stanou účastníky nebezpečného dobrodružství. Když se Ethanova mise pokazí, musí Garrett vynaložit veškeré své schopnosti i kuráž na jeho záchranu. V boji proti hrozbě velezrádného vládního spiknutí je Ethan ochoten riskovat pro lásku nejzajímavější ženy, jakou kdy poznal, všechno a cokoli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380661/setkani-s-cizincem-ObX-380661.jpg 4.4220

Ravenelovi / Osudy rodu Ravenelovcov 4.

Vydáno, Baronet

Hello Stranger, 2018

Kniha Setkání s cizincem

Jurajovamaka

Milujem knihy, ktoré napísala Lisa Kleypas :) Majú svoj dej, zápletku, veľa romantiky a veľmi ľahko sa čítajú, doslovne na "jeden šup". Od začiatku až do konca je veľa akcie, romantiky, ale aj trošku napätia keď Ethan bojuje o svoj život za pomoci úžasnej doktorky Garrett. Nielen túto ale všetky knihy od tejto autorky odporúčam prečítať všetkým romantickým dušiam. :-)

Elize
31.12.2020

Za mě tenhle díl je nejlepší z celé série, dost tomu pomáhá, že v hlavní roli je lékařka a ne nějaká šlechtična v napasovaných šatech, která čeká jen na tu nejlepší nabídku. Kniha trochu i nastiňuje pohled na tehdejší medicínu, byť zkresleně, ale rozhodně to knihu dělá zajímavější. Ethan byl taky zajímavý kus chlapa, pěkně rozpracovaný charakter a tenhle díl měl navíc kromě neskutečného romantického náboje i nějaké to napětí. Skutečně povedené.

Pralinka1910
07.11.2020

V teto divné době oceňuji přesně takové knihy - jednoduché, nekomplikovane, pozitivní a s dobrým koncem. Jako bonus je viktoriánská Anglie, kterou mám rada.

Aracely
10.10.2020

Doktorka Garrett a Ethan. V té době jediná lékařka a sexy záhadný detektiv.

Garrett mi byla moc sympatická a i Ethan.
Tady je i detektivní linka, která byla dost napínavá a chvílemi se o mě pokoušel infarkt. Vše ale dobře dopadlo :-).

Tady je to více akční a člověk nechápe Ethanův odstup, ale na druhou stranu vás to k tomu zlobivému muži hrozně přitahuje ;-).

Další skvělý díl!

PerlaZP
26.08.2020

Tato kniha mi bohužel vůbec nesedla - Něco mi v příběhu prostě chybělo. Knížku jsem četla celkem dlouho, protože mi občas přišla velice nezajímavá...
Doufám, že pokračování bude zajímavější - Postava Westa vypadá slibněji...
Knížce dávám, tak tři hvězdičky...

handulli
30.07.2020

Postupně jsem historické romance přestala číst. Jediná, komu jsem zůstala věrná, je Lisa Kleypas.
Jednoznačně nejkrásnější nejdojemnější příběh, u kterého jsem se zasmála (West) i poplakala (u umírání i originálního snubního "prstýnku"). Kniha mě úplně pohltila, že jsem přestala vnímat okolí, a to se mi tedy moc často nestává. Oceňuji, že to nebyla žádná prostoduchá romanťárna, ale byly tu nezkrášlené popisy tehdejšího Londýna, život obyčejných lidí, nezáviděníhodné postavení žen či transfuze prováděné tehdy stylem pokus-omyl. Moc mě potěšilo, že konečně hlavní postavy byly (ne)obyčejní lidé, a ne žádní znudění zhýralí vévodové/ zhýčkané hraběnky.
P.S. Myslím, že jsem se do Ethana zamilovala :D ♥

Nibiru
30.06.2020

Série Ravenelovi je úžasná. I po přečtení čtvrtého dílu jsem nadmíru spokojená a moje romantická duše na tuto knihu dlouho nezapomene. Autorčiny knihy se mi líbí nejen proto, že vypráví poutavé příběhy, které mají hloubku a jiskru, ale její hrdinové nejsou tuctoví, a hlavně ženské postavy jsou veskrze inteligentní, nekonvenční a používají vlastní mozek, a toho si cením. Tato kniha se navíc inspirovala skutečnými událostmi tehdejšího Londýna a skutečnou postavou ženy -lékařky, první v historii Anglie. Oba hlavní protagonisté, Ethan i Garrett měli těžký osud a museli se s ním poprat, než dosáhli vytouženého cíle. Ethan má charisma a všechno, co má správný přitažlivý muž mít, a je mňam, prostě k sežrání. Líbí se mi vykreslení jeho charakteru a takového milence by si určitě přála každá žena:-)) Garrett statečně bojuje s konzervativními názory té doby, jako např. že usilovné přemýšlení způsobuje ženě "měknutí" mozku:-)), apod. Poctivou prací a svým lékařským umem si však postupně získává respekt a uznání i v nejvyšších kruzích. Moc se mi líbil její "majetnický" vztah, který dává najevo vůči Ethanovi, když je kvůli zranění upoután v horečkách na lůžku: "Ten je můj a jenom můj", říká si v duchu s rukou,položenou na jeho hrudi.
Příběh má detektivní zápletku, je napínavý, příjemně erotický a hodně romantický. Nakonec se ukáže, že Ethan má s bratry Ravenelovými společného mnohem více, než jen spolupráci v rámci svého pátrání po politických spiklencích.

lucie.dc
12.06.2020

Pěkná oddychovka. Garrett, ač je svým způsobem skvělá a vychází ze skutečné postavy, v předchozích dílech mi nepřišla nijak zajímavá, mé sympatie si však získala, bavilo mě to, soucítila jsem s ní, a to se mi často nestává. Chyběla mi tam Pandora, naštěstí tam byl West, který v prvním dílu zpočátku zrovna nezářil , ale jeho vtip byl osvěžující. :-)