haWranka

Prázdniny v ČeskuPrázdniny v ČeskuLadislav Zibura

Pro mě trochu méně záživné než exotické lokace. Zajímavé pasáže se střídaly se slabšími. Hodně mě bavily zajímavosti o českých osobnostech, dost jsem si ještě dohledávala. Pan Zibura má skvělý smysl pro humor, takže takovýto cestopis můžu vždycky.

Podívej se, kdo se schovává v mořiPodívej se, kdo se schovává v mořiDavid Crossley

Nápad hezký, okénka zaujmou. Jen za mě škoda těch a příliš nerealistických ilustrací.

V našem leseV našem leseOtakar Čemus

Krásné a realistické obrázky, které zaujmou děti odmalička. A dospělí se také leccos přiučí :)

Kam ses schovala, lištičko?Kam ses schovala, lištičko?Sam Taplin

Nádherná knížečka, při každém prohlížení člověk objeví něco nového.

Jak na Dimlíka přišla LenóraJak na Dimlíka přišla LenóraJan Kanyza

Veliké zklamání. Asi jsem to nepochopila, ale neobjevila jsem pointu. A leporelo pro děti s měkkého papíru? Velice praktické… Plusem jsou tak jen hezké ilustrace.

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham (pseudonym)

Neskutečně depresivní čtení bez jakéhokoli nadějného nadechnutí. Příběhu by slušelo propracovanější zpracování, spousta otázek zůstala nezodpovězených, což mě štve.

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Trochu mě zaráží to vysoké hodnocení. Nechápejte mě špatně, kniha není zlá, jen je tu pár věcí, které srazily mé hodnocení. Ale začnu pozitivy. Knížka je opravdu nabitá příjemnou atmosférou a fajn postavami. Naprosto si mě získaly popisy jídel, hned jsem si hledala recepty. Pokud potřebujete vypnout a máte rádi romantiku, je to pro vás ideální. Bohužel jsou i zápory. Příběh je extrémně průhledný. A tím nemyslím hlavní dějovou linku, to už člověk u romantických knih čeká. Ale já tipla dopředu úplně vše! Tahle postava má tenhle problém? Dopadne to takhle. A ono jo. Nepřekvapila mě ani maličkost. Poslední část knihy mi také přišla zbytečně natahovaná, nafukovaná. Největší problém jsem ale měla s hlavní hrdinkou, nebyla mi sympatická. Dám šanci ještě dalšímu dílu, Sophie mě zajímá mnohem víc.

DrobečekDrobečekNathalie Jomard

Taková roztomilá blbinka, u které se člověk tu usměje, tu zasměje, když se pozná. Ale jde poznat, že jsou to internetové příspěvky, o literaturu moc nejde. Občas se některé vtipy opakovaly.

Lepší než životLepší než životRob Grant

Já jsem velká fanynka trpaslíka a líbila se mi i první kniha. Tady už to ale bylo místy moc fantasmagorické i na mě. Super pasáže se střídaly s neskutečně nudnými nebo zbytečnými. A tak dlouhým scénám, popisujícím pro mě nezáživné okamžiky, musely ustoupit vtipné postřehy a myšlenky postav. Asi už další díl číst nebudu a užiju si raději seriál.

Policisté od Mlýnského náhonuPolicisté od Mlýnského náhonuVlastimil Novák

Jednohubka krátce a jednoduše popsaných kriminálních případů, které jsou smíchané se vzpomínkami policisty a fotografiemi starého Mostu (velmi rozmazaných…). Myslím, že kniha mnohem víc osloví pamětníky tohoto krásného města, já si bohužel pod názvy ulic a podniků toho moc nepředstavila.

Eleanor se má vážně skvěleEleanor se má vážně skvěleGail Honeyman

Zpočátku mi byla Eleanor děsně nesympatická, pak se to nějak nenápadně měnilo a najednou jsem zjistila, že bych za ni dýchala, že je to hvězda a já jí přeju jen to nejlepší. Dlouho se mě nějaký příběh tak nedotkl.

Nekonečno vítá ohleduplné řidičeNekonečno vítá ohleduplné řidičeRob Grant

Miluju seriál, znám ho nazpaměť. A první dvě řady jsou obzvlášť skvělé. Tady jsem si mohla užít svoje oblíbené historky a k tomu ještě se dvěma bonusy. Jedním je náhled do myšlení postav, které jsou tak člověku mnohem blíž. A druhým byl poslech audioknihy, protože předčítal skvělý Kamil Halbich alias Arnold J. Rimmer. Těším se na další díly!

Krajina plná stínůKrajina plná stínůMeg Cabot

Kniha pro teenagerky. Kniha, která byla napsaná před celým tím šílenstvím se Stmíváním a následnými podobnými knihami. Já ji četla v tom správném věku, takže jsem byla do celé série zamilovaná. Vytáhla jsem ji po mnoho letech, podivila se nad tím, jak je ošmatlaná a ošoupaná a vrátila se do pubertálních let. A užila jsem si to, i když to veliké nadšení se už nekoná.

MarťanMarťanAndy Weir

Jako první jsem viděla film a ten mám moc ráda dodnes. Ovšem kniha je samozřejmě lepší, zážitek hlubší, film je prostě zkratkovitý. Nejvíc vypovídající je asi scéna s navrtáváním děr do střechy vozítka. Ve filmu to vypadá ták jednoduše a rychle! :)

SpasitelSpasitelAndy Weir

Půlce věcí v knize vůbec nerozumím, přesto jsem se nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinové knihy jsou nesmírně sympatičtí. Nebudu se moc rozepisovat, protože to dost dobře nejde bez spoilerů. Jen tedy napíšu, že je to skvělá jízda. (A plně nehodnotím jen proto, že Marťan byl lepší.)

PozdějiPozdějiStephen King

King asi napsal lepší knihy. Ale já se ani na chvilku nenudila, pořád jsem dumala, jak to bude dál. Konec mě dostal, to byla jedna velká jízda!

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Děj je dobrý, tempo výborné, odborných řečí tak akorát, celkově vzato jsem se dobře bavila. Jen škoda toho přepáleného konce, občas udělal autor z hlavního hrdiny Deadpoola. Slyšela jsem v audioverzi, která není špatná, ale dost mi vadila naprosto špatná výslovnost anglických slov a jmen.

UpálenéUpálenéC. J. Tudor

Naprosto perfektní, napínavé, nenudila jsem se ani minutu a pořád mi v hlavě šrotovalo, jak to vlastně bylo. Něco mi došlo dříve, něco později, něco vůbec. Bylo by to skvělé jako filmová minisérie, snad se toho někdo šikovný chytí! Poslouchala jsem jako audioknihu, byla výborně namluvená.

PoprvéPoprvéJoy Fielding

(+ SPOILER) Opravdu depresivní, ale přesto plné naděje. I když člověk ví, jak to dopadne, stejně na konci bulí. Jen mě trochu mrzely ty skoky v čase a trochu uspěchaná řešení. Je to dobrý příběh, ale od autorky mám raději jiné knihy.

Bratři Lví srdceBratři Lví srdceAstrid Lindgren

Opravdu těžce se mi kniha hodnotí. Svět je vymyšlený úžasně, nápad dobrý. Ale nějak nevím, v jakém věku by mě zaujala. Jako dítě bych byla moc vyděšená - ta spousta smrti by mi určitě příjemná nebyla, deprimovalo mě to i teď. V dospělosti je pro mě zas příběh až moc dětský. Tak nevím, komu byla kniha určena…? Možná je můj zážitek také ovlivněn audioverzí čtenou Terezou Kostkovou, na mě to bylo až moc patetické…

Prokletý krajProkletý krajMichaela Klevisová

Opět naprostá bomba! Miluju to pomalé tempo vyprávění, postavy jsou člověku blízko tak, jako by byl s nimi. Připadá mi, jako bych byla s Lindou na dovolené taky a procházela se s ní a Gerdou po lesích. Nemám knize co vytknout.

Jak na prevíta. Rady pro tatínkyJak na prevíta. Rady pro tatínkySimon Brett

Je to sranda, taková úsměvná jednohubka. Něco mě minulo, u něčeho jsem dostala záchvat smíchu.

Jak na prevíta. Rady pro maminkyJak na prevíta. Rady pro maminkySimon Brett

PsychiatrPsychiatrCaleb Carr

Poslouchala jsem jako audioknihu (velmi dobře čtenou, mimochodem) a zpočátku jsem měla opravdu problém se do příběhu ponořit, vyloženě jsem se nudila, postavy se mi pletly. Pak se ale něco zlomilo a já se nemohla odtrhnout. Jde o skvělou klasickou detektivku. Někdy trochu víc popisnou a upovídanou, než by bylo třeba, ale tak nějak to k tomu patřilo a já se s tím časem smířila.

Dům na samotěDům na samotěMichaela Klevisová

Pomalejší rozjezd, ale čím víc člověk čte, tím je kniha napínavější. Nemohla jsem se odtrhnout! Prostě paní Klevisová je klenot mezi českými autory a já se těším na každou její další knihu.

Plác! Tác! Bác!Plác! Tác! Bác!Daniela Fischerová

Naprosto perfektní knížka pro nejmenší špunty. Říkanky jsou krátké, takže si je člověk snadno zapamatujte. Do toho návody na jednoduché pohybové doprovody. A výrazné obrázky, které zaujaly i tříměsíčního špunta, jsou moc povedené. Nemám co vytknout!

26.12.2021

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Nápad skvělý, postavy taky. Ale hrozně mi vadila ta snaha za každou cenu šokovat. Vraha jsem tipla, takže to protahování na konci bylo trochu moc. A těch nechutností bylo příliš, musela jsem i přeskakovat. Prostě móda současných detektivek, kterou ale já nemusím.

13.12.2021

Sam & JulieSam & JulieKarina Schaapman

Je to nesmírně milá knížka, pro mě ovšem mnohem zajímavější po vizuální stránce než po obsahové. Příběhy jsou kraťoučké a jednoduché, což je v pořádku, protože je to pro nejmenší děti. Ale trochu mi chyběl nějaký děj. Přesto bych tuto knížku doporučila všem, kteří se svými dětmi rádi čtou. Super je, že se dají pořídit plyšové myšky z příběhu a můžete si tak vytvářet vlastní příběhy, domečky atd.

02.12.2021

Nevěsta pro MoonrakersNevěsta pro MoonrakersPeter O'Donnell

Moc hezká oddechová knížka - plná dobrodružství, intrik, trocha té lásky se taky našla. Lucy byla moc sympatická postava, ale člověk si musel nutně oblíbit i spoustu lidí kolem ní. Opravdu jsem si čtení užila!

01.12.2021

Hrdinkou snadno a rychleHrdinkou snadno a rychleMeg Cabot

Tahle knížka od Meg Cabot patří mezi mé nejoblíbenější. Sam i David jsou sympaťáci a já jejich příběh četla v pubertě tolikrát, že bych to už ani nespočítala. Vím, že jsem četla i pokračování, ale to mě už nijak nenadchlo. Hm, budu si to muset přečíst teď v dospělosti, snad se mi vzpomínky nezkazí.—————— Tak jsem si to přečetla v dospělosti a zůstala spíše ta nostalgie. :)

10.11.2021