haWranka haWranka komentáře u knih

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Tak já asi četla něco jiného než všichni ostatní Tohle bylo bizarní. Nezasmála jsem se ani jednou, jen jsem nevěřícně četla a bylo mi trapně. Nedokázala jsem objevit ani jednu alespoň trochu sympatickou postavu. Všichni byli lháři, podvádějící svoje partnery nebo zlí intrikáni, nevěry jsou v knížce považované za něco naprosto normálního a v pořádku. Bylo mi z toho blbě. A aby toho nebylo málo, styl psaní byl nepřehledný, chaotický. Opravdu jsem tento skvost dočetla jen silou vůle a paní Poledňákovou už nikdy více.

09.05.2023 1 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Je to takový romantický vánoční film z dílny Netflixu, jenže na papíře. Atmosféru to má milou, postavy si člověk časem taky tak nějak oblíbil, ale je to hrozně předvídatelné. Stane se vždycky přesně to, co si myslíte, že se stane, překvapení se nekoná ani s tím velkým tajemstvím. Tak nějak to prostě plyne, není to nepříjemné, pak to tak nějak skončí. I když jsem se vyloženě nenudila (první třetina mě nijak nezaujala), jsem zklamaná. Miluji Skotsko a doufala jsem, že ho z toho pocítím trochu víc. Ale popisy jídla byly super a velmi zákeřné, sbíhaly se mi sliny!

02.05.2023 3 z 5

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Pro malé milovníky knížek je to povinnost, já ji milovala a moje mrně taky. Jen si až teď jako dospělá všímám drobných chybek v ilustracích a nějak to na mě působí depresivně, netuším proč :D

30.04.2023 4 z 5

Záhadná kráska Záhadná kráska Lisa Kleypas

Opravdu povedená romantika. Asi jsem i byla při čtení v té správné náladě, ale přišla mi mnohem lepší než napoprvé (před x lety). Je trochu nezvyklé, aby takováto romantická kniha byla spíš z pohledu muže a on byl vlastně hlavní postavou, ale sem to pasovalo pěkně.

25.04.2023 4 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

První půlka knihy byla prostě úžasná. To postupné poznávání, seznámení s rodinou, odhalení, Christopherovo utrpení. Pak trochu docházel dech a začalo se vařit z vody. Jediné drama bylo velmi rychle vyřešeno. Ale i tak se jednalo o milé čtení a hezké zakončení série.

Sezdáni za rozbřesku Sezdáni za rozbřesku Lisa Kleypas

Moc jsem se na Lea a Marksovou těšila, jejich špičkování mě v minulých dílech opravdu bavilo a také jsem byla zvědavá na to veliké tajemství. Určitě mě čtení bavilo, malinko mě mrzelo trochu klouzání po povrchu, brala bych hlubší sondu do duše hlavní hrdinky. Ale užívala jsem si tu větší dávku humoru.

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

Jako dítě jsem knihu neznala, ale pořídila jsem našemu prckovi a teď ji čteme tak 10x denně, mohl by jet stále dokola. Je to opravdu krásné seznámení s přírodou pro nejmenší děti. Jen tedy cenzuruji tu kostku cukru pro psa :D

Cour a Courek Cour a Courek Svatopluk Hrnčíř

Jako dítě jsem to milovala a četla pořád dokola. Teď převzalo štafetu moje dítko a čteme opět znovu a znovu. Nestárnoucí klasika!

14.04.2023 5 z 5

Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

Dlouho se mi nestalo, abych u červené knihovny musela číst dál a dál, dokud nedočtu. Skvěle jsem se bavila, zasmála jsem se i dojímala. Postavy byly moc sympatické, líbil se mi jejich vývoj. Harry je přesně ten typ chlapa, kterého si v knížce každá zamiluje, ale v reálu bych ho kopla :) Po dočtení série musím konstatovat, že tahle kniha to vyhrála!

13.04.2023 5 z 5

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Tenhle díl se mi líbil o něco víc než ten předchozí. Hlavní hrdinové mi byli většinou sympatičtí, děj taky rychle ubíhal a párkrát jsem se i zasmála. Také mě čtení navnadilo na další díl a to se mi na knížkách od Lisy Kleypas také líbí (chytrý obchodní tah:).

12.04.2023 3 z 5

Půlnoční romance Půlnoční romance Lisa Kleypas

Je to milá knížka, ale působila na mě spíš jako úvod do série. Jako kdyby autorka potřebovala představit novou partu hrdinů, ale nevěděla, jak to uchopit, takže místy to bylo hrozně natahované. A to mě mrzí, protože Rohana jsem si oblíbila už dřív. Uvidíme, jak to bude dál :)

10.04.2023 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Klasický King. Takže skvělé počteníčko! Pomalejší rozjezd, pro mě těžko uchopitelná hlavní postava, kterou jsem si ale postupně opravdu oblíbila. Děj odsýpal, nenudila jsem se ani vteřinu a trnula, jak to ten King nakonec rozsekne. Ano, ty jeho konce

29.03.2023 5 z 5

Miluj mě a chraň Miluj mě a chraň Patricia Gaffney

Nemůžu si pomoct, ale tohle je za mě celkem hrůza. Hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí. Mnohem víc mě zajímaly vedlejší postavy (kvůli nim si asi přečtu další díl). Děj byl extrémně předvídatelný a primitivní, vše mezi tím byla jen zbytečná a nudná vata. Deníkové zápisy Anne byly zpočátku originálním zpestřením, postupně ale otravovaly víc a víc, neustále se všechny myšlenky opakovaly, nutilo mě to přeskakovat. A nejvíc mi vadily ty šíleně přeslazené řeči a velká spousta náboženství.

04.03.2023 1 z 5

Zloděj srdcí Zloděj srdcí Patricia Gaffney

Dějově to bylo moc fajn, prostředí pěkné, hlavní postavy sympatické, detektivní zápletka velmi dobrá (byla jsem i překvapená a to je u těchto knih co říct). Jen mi fakt vadily erotické scény. Proti troše drsnosti nic nemám, ale tady to bylo skoro pokaždé na pomezí znásilnění…

28.02.2023 3 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

První dvě třetiny mě vyloženě nebavily, konec knihy ano, byl napínavý a zajímalo mě, jak se to vyvrbí. Bohužel jsem si ale nedokázala najít vztah k žádné z postav. (Čtenářská výzva - vydání z roku 1978 má žlutou obálku.)

15.02.2023 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kniha se četla velmi dobře, příběh napínavý od začátku (skoro) do konce. Jde znát, že je psaná velmi populisticky, což není špatné, ale po chvíli ta snaha za každou cenu šokovat začne být trochu monotónní. Nicméně jsem se bavila dobře a často jsem si dohledávala další informace ke zmiňovaným dílům, osobnostem a událostem. Konec byl za mě zbytečně natahovaný a až moc doslovný.

17.01.2023 4 z 5

Anglická kuchyně slečny Elizy Anglická kuchyně slečny Elizy Annabel Abbs

Opravdu silný a zajímavý osud hlavních hrdinek. Při čtení se mě dotýkal více ten Annin, ale bavila jsem se celou dobu. A slintala u toho! Moc bych si přála ochutnat některé pokrmy, o kterých se tu píše. Mrzí mě jen jedna věc, totiž že se jedná jen o velmi krátké období, vlastně začátek celého “vztahu” a tím pádem klouže trochu po povrchu. Klidně bych brala rozsáhlejší dílo.

31.12.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Hrozně těžko se mi kniha hodnotí, jsem z ní dost rozpolcená. Téma “co by kdyby” se objevuje jako námět celkem často minimálně ve filmech (vyloženě jsem v tom viděla inspiraci v Srdcové sedmě a Já, jenom já). Zpočátku to vypadalo originálně a já doufala, že se to bude týkat celé knihy. Bohužel vše bylo až zoufale předvídatelné, překvapení nikde, vše dopadlo přesně tak, jak si člověk myslí hned od začátku. Všude je také spousta filozofických úvah a citací, ale pointa a poučení je extrémně primitivní a opět předvídatelné od prvních stránek. Já jsem prostě zklamaná, čekala jsem něco víc, něco hlubšího, co se mě dotkne. Ale poslouchala jsem jako audioknihu a vlastně jsem se nenudila a zajímalo mě, jak to bude dál.

26.12.2022 3 z 5

Král Král Devney Perry

No nevím, nevím. Zbytečně drsná gangsterská část. Prostě nejsem schopná si oblíbit vrahy, to se na mě nezlobte. Erotika fajn, ale taky opakovaně už trochu zbytečná. Nečetlo se to špatně, ale byly i pasáže které mě nebavily vůbec. Druhý díl ještě zkusím, Isaiah mě zajímá a rozuzlení příběhu taky.

12.12.2022 2 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

(SPOILER) Trochu nevím, co bylo hlavním záměrem knihy. Pokud šlo o to, upozornit na jiné smýšlení lidí s poruchami autistického spektra, tak to bylo trochu okaté a až moc doslovné. Musím srovnávat s Eleanor, tam byla “jiná” hrdinka dle mého zobrazena lépe, více se vyvíjela. Pokud to měla být detektivka, byla to mizérie. Prakticky vše se dalo odhadnout od samého začátku, od chvíle, kdy došlo k prvnímu setkání s postavami. Vychází mi z toho tedy společenský, trochu romantický a trochu detektivní (velmi povrchově) román, nejvíce asi pohádka pro dospělé. Škoda, že se autorka neodvážila být trochu víc “zlá” a vše tak dopadlo až moc růžově a jednoduše. Ten rádoby překvapivý závěr byl opět až moc doslovný, uvítala bych tu trochu neznáma a tajemna jak v detektivní zápletce, tak v soukromém životě Molly.

05.12.2022 3 z 5