haWranka haWranka komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Četlo se to samo, postavy byly sympatické a musím říct, že se mi líbila kombinace kousavého humoru (párkrát jsem se zasmála) a těžších témat. Trochu mě mrzel ten zbytečně natahovaný a nelogicky konec. Dávám tři hvězdy, ale asi je to i proto, že nejsem cílovka. V šestnácti bych to milovala.

11.09.2023 3 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Téma je to opravdu silné a líbilo se mi, jak autorka problém odkrývala postupně. Taky jsem ocenila pohled obou hlavních hrdinů. Bohužel mi kniha přišla až moc natahovaná a toho romantického patosu bylo ke konci už prostě příliš. Od začátku bylo vlastně jasné, jak vše dopadne, takže umělé vyvolávání problému mi přišlo zbytečné.

11.08.2023 3 z 5

O mašince Tomášovi 01 O mašince Tomášovi 01 Wilbert Awdry

Příběhy jsou hodně prosté a nijak extra zajímavé. Ale ilustrace jsou milé a mnohem lepší, než pozdější počítačové.

06.08.2023 3 z 5

O mašince Tomášovi 04 O mašince Tomášovi 04 Wilbert Awdry

Příběhy na jedno brdo, u kterých mi velmi vadí, jak jsou vlastně mašinky zlé. Neustále si bez důvodu nadávají, jak jsou hloupé a dělají si naschvály, aby se jednou omluvily a byly z nich přátelé do konce života. Opravdu se mi to nelíbí Ovšem náš prcek vlaky miluje, takže musíme číst pořád dokola a já jen cenzuruju slovník od těch nadávek.

06.08.2023 3 z 5

Budulínek Budulínek Věra Provazníková

Naprostá nádhera! Jako malá jsem to prý uměla nazpaměť. Náš prcek ji teď taky miluje, bohužel ji máme jen půjčenou z knihovny, snad se nám ji podaří sehnat i domů!

05.08.2023

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Zdejší hodnocení mě dost překvapuje. Příběh byl určitě milý, ale vlastně dost naivní, nic nového nepřinesl, děj se místy (hlavně ke konci) dost vlekl Čekala jsem oddechovku, které se mi dostalo, ale jsem celkem zklamaná. (Nemohu doporučit audioverzi, je velmi špatná)

01.08.2023 3 z 5

Brlůžky Brlůžky Mária Nerádová

Nádherná dětská knížka, marně hledám zápory. Nejde o příběh, ale hlavně o krásné ilustrace, se kterými se dá pracovat a povídat si celé hodiny.

30.07.2023 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Dám 4*, ale je to tak na hraně. Většina knihy mě opravdu bavila. Hlavní hrdinové stáli za to, moc se mi líbil humor i určitá dospělost příběhu (nevím, jak jinak to popsat - nebyla tam ta kýčovitá naivita jiných romantických hrdinek). Bohužel poslední cca čtvrtina hodně ztratila dech a už to bylo jen o tom, kdo dřív povolí, vleklo se to a konec byl plný děsného patosu. V žánru je to lepší počin.

28.07.2023 4 z 5

Na procházce ve vlaku Na procházce ve vlaku Radek Malý

Krásně dělané leporelo plné vtipných obrázků i textů (jako milovnice Cimrmana jsem ocenila i ty absolutní rýmy). Navíc prcka bavilo jezdit si s leporelem jako s vláčkem po pokoji. Jsem moc ráda, že ji mají u nás v knihovně, pořizovací cena je přeci jen na leporelo trochu vyšší.

26.07.2023 4 z 5

Tuze hladová housenka Tuze hladová housenka Eric Carle

Krásné leporelo pro nejmenší děti. Je jednoduché, ale velmi efektní (samá dírka:) a moc hezky ilustrovaná, prckovi se líbí.

26.07.2023 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Jedna z nejhezčích a zároveň neodpornějších knížek, jakou jsem kdy četla. Plná rozpolcenosti, kterou způsobí i čtenáři. Nebudu se rozepisovat, protože to dost dobře nejde bez spoilerů. Ale jedno je jisté - kniha zapůsobí na všechny, ale pokud máte děti, je to neskutečně silné.

16.07.2023 5 z 5

A pak se to stalo! A pak se to stalo! Ester Stará

Takhle si představuju perfektní dětskou knížku. Příběhy jsou moc hezké, vtipné i poučné, přiměřeně dlouhé. A do toho nádherné ilustrace! Četla jsem ji s dětmi ve škole a všem třídám se moc líbila.

09.07.2023 5 z 5

Říkadla o zvířátkách Říkadla o zvířátkách Martina Ryšavá

Moc milé básničky a krásné ilustrace! Jako dítě jsem měla knížečku moc ráda, teď se ji snažím aplikovat na další generaci.

09.07.2023 4 z 5

Podlehni Podlehni Maya Banks

Nezačalo to špatně. Ale po chvíli to zoufale ztratilo dech, naprosto chyběl děj, takže autorka motala pořád dokola to samé (včetně replik). A bylo to až nechutně přeslazené.

07.07.2023 2 z 5

Česká lidová říkadla Česká lidová říkadla Dagmar Pilařová

Velmi pěkná knížka pro děti, ve které jsou všechna možná říkadla i písničky. Moc se mi líbí i obrázky.

07.07.2023 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

První polovina byla dobrá, určitě lepší než předchozí díl. Hlavní postavy byly celkem sympatické, neprokoukla jsem vše hned do detailů. Konec se ale zase zvrhnul v naprosto přeslazenou a průhlednou slátaninu. Je to škoda. Autorka nemá špatné nápady, ale podle mě prostě z příběhu neumí vytěžit nic víc, než plochý děj bez významnějších zvratů. Je to vlastně taková natahovaná harlekýnka. Ale odpočívá se u toho dobře, to ne že ne

04.07.2023 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Bylo to jako na vlnách - chvíli mě to opravdu bavilo, chvílemi jsem se nudila a někdy jsem si říkala, co je to za paskvil (hlavně ke konci se ten cukr už opravdu nedal). Mohlo by to být dobré a originální čtení, ale autorka to zabila dvěma věcmi - pro mě nesympatickou hlavní hrdinkou a právě tou přeslazenou poslední cca čtvrtinou, to bylo utrpení.

29.06.2023 2 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Stejně jednoduchoučké jako první díl, jen tady byly postavy a jejich vztah trochu propracovanější. Četlo se to dobře a navnadilo mě to na Hazel. Víc nečekejte.

26.06.2023 3 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Taková opravdu oddechovka. Děj nijak náročný, bylo to čtivé a krátké. Jen mě trochu mrzelo, že vlastně postavy nebyly nijak moc vykreslené a celý jejich vztah byl popsaný jen stylem a tak spolu trávili krásné dny (kromě erotických scén, samozřejmě), prakticky chyběly jejich rozhovory. Takže člověk měl trochu problém pochopit, proč se do sebe tak děsně rychle zamilovali. A konec byl ale šíleně přeslazený :)

24.06.2023 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Asi jako spousta dalších čtenářů jsem nejdřív viděla seriál. Ten je výborný. A kniha je stejně drobet lepší! Beth mi byla sympatičtější, nebyla tak tvrdá jako ta seriálová, celou dobu jsem jí fandila a držela jí palce, i když konec jsem už znala. A rozhodně v knize nejde jen o šachy. Příliš doslovné konce v knihách úplně nemusím, ale tady by mě moc zajímalo, jak to bude s Beth dál.

23.05.2023 5 z 5