Tuze hladová housenka

Eric Carle je jedním z nejuznávanějších autorů současné dětské literatury a jeho příběh o nenasytné housence je jeho nejznámějším dílem. Knížka byla přeložena do více než 50 jazyků a prodalo se jí přes 33 milionů výtisků. K popularitě Tuze hladové housenky přispívá jednoduchý text, který opakujícími se větnými frázemi naučí děti počítat, rozpoznávat ovoce a jiné dobroty a nakonec jim ukáže i jeden z nejkrásnějších přírodních jevů, který má v dětských očích podobu zázraku. Práce Eric a Carla jsou snadno rozpoznatelné svéráznou technikou koláže, pestrými barvami a obrázky, do kterých se zamilujete na první pohled. Knížky jsou graficky nesmírně zajímavé, humorné a kreativní. V Tuze hladové housence jsou použity i neobvyklé techniky tisku, což dělá knížku ještě přitažlivější a dává prostor pro různé interaktivní hry. Tuze hladová housenka je autorovou první knížkou, která se objevuje v českém překladu. Jak moc může být hladová jedna malá housenka, která se právě vylíhla z vajíčka? Věřte nebo ne, snědla by klidně celý svět! A když ne celý svět, tak aspoň všechno, co jí v tom světě přijde do cesty. A toho není zrovna málo: různé druhy ovoce, dort, zmrzlina, kyselá okurka, lízátko nebo klobása. Nedivme se proto, že ji po tom přecpávání nakonec rozbolí bříško. Rozhodne si, že v neděli bude držet půst a k obědu si dá jenom zelený lístek. Potom se pro jistotu na nějakou dobu zakuklí. A co se stane pak? Kdo vyleze z kukly? Bude to zase ta tuze hladová housenka, která se nám mezitím „zažrala“ do srdce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373261/tuze-hladova-housenka-tev-373261.jpg 4.513
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Zelený kocúr

Kniha Tuze hladová housenka

bibi.r
28.11.2019

Světová klasika, která se konečně dostala i k nám.
Syn ji má rád a já také. Rád strká prstíky do "vykousaných" otvorů a pojmenovává čím vším už se housenka prokousala.
Jen mě, jako předčítatele, štvou malá písmenka textu. V knize je poměrně dost prostoru, takže text mohl být klidně 2x tak veliký.

Petja
03.08.2019

Světová klasika pro nejmenší, která se u nás dočkala vydání teprve v r. 2018. Typické vtipné a pestré obrázky Erica Carleho děti zaujmou a díky jednoduchému textu je naučí dny v týdnu, základní počítání, barvy , oblíbené potraviny a samozřejmě i vývoj motýla. Děti zároveň potěší kratší stránky a dírky v počítaném ovoci, do kterého lze strkat nezbedné prstíky (to platí ovšem jen pro nejmenší děti. Mám vydání v angličtině a i to je jaksi zmenšené, takže odhaduji, že prstíky se tam vlezou tak do dvou let, za což ubírám jednu hvězdičku). Tato kniha by neměla chybět v žádné dětské knihovničce.

KristinTj
29.07.2019

Sympatické, neotřelé leporelo s vtipným příběhem a krásnými ilustracemi.

Bonda
20.09.2018

Kniha zaměřená na výtvarnou složku, a ta je povedená. Hlavně pokud jde o barvy. Škoda, že je to mezi publikacemi pro tuhle věkovou skupinu spíš výjimka než pravidlo. Ideální na cestování MHD, zvlášť když má dítě zrovna „dírkové období“. Nesedí mi přírodopisná nevěrohodnost. Housenka baští uzeniny a dortíky, což jsou potraviny, které bych nedala ani housence ani dětem. Ale namalovány jsou krásně.

M-arta
03.06.2018

Oblíbené dětské leporelo zachycující vývoj motýla, které od svého vzniku v r. 1969 pravidelně vychází už ve více než 40 světových jazycích, teď konečně máme poprvé i v češtině! Když jsem si tohoto nově vydaného pokladu v knihkupectví včera povšimla, udělalo mi to ohromnou radost...
Jen mne nakonec trochu zarazila velikost této naší české verze - zdá se mi to, nebo nakladatel opravdu tím nepatrným posunem k ekonomičtejšímu (zmenšenému) formátu českým dětem vlastně úplně znemožnil oblíbenou a dost podstatnou hru na prstík/housenku prolézající "housenkou vykousanými dírami" v této knížce?
(Doufám, že se pletu, ale připadá mi, že rozměry otvorů neprojde snad ani malíček nejmenšího batolete...)

triatlet
25.02.2018

Didakticky využitelné leporelo. Text je jednoduchý, poučný a obsahuje pointu.
Šikovná maminka (paní učitelka) dokáže vytvořit látkovou housenku, která na cestě ke kukle spořádá nejrůznější ovoce a další pochoutky a nakonec se promění v motýla.

Eric Carle
americká, 1929

Kniha Tuze hladová housenka je v

dalších seznamech1x