O zvědavém štěňátku

O zvědavém štěňátku https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8110/o-zvedavem-stenatku-8110.jpg 5 188 36

Roztomilé, ale nezkušené štěňátko se vydává na dobrodružnou cestu do okolního světa. Seznamuje se se sluníčkem, s kačerem, s včelkami i se žabkami. Někdy je to veselé, někdy smutné a někdy to bolí - prostě život! Ale všechno nakonec dopadne, tak jak má.

los
07.02.2024 5 z 5

pro nejmenší ideální čtení nejen před spaním, Milerovy bezkonkurenční obrázky, ale pozor, kde pak všude po bytě najdete poschovávaná vajíčka!

Aribana
29.11.2023 5 z 5

Velmi krásná kniha, která se mi hodně líbila už jako dítěti. Dnes jsem jí přečetla svému vnoučkovi a jemu se moc líbila. Knížku na každé straně doprovází hezké ilustrace a krátké vyprávění. Jsou zde 3 příběhy, první z nich se jmenuje Jak sluníčko vrátilo štěňátku vodu, druhý příběh Jak štěňátko dostalo chuť na med a třetí příběh Jak štěňátko chtělo malé pejsky. Určitě si zaslouží to nejlepší hodnocení.

Jack Bauer
17.09.2023 5 z 5

Výborná kniha pro nejmenší děti, kterou jsem měl v mládí hodně za oblíbenou, snad ji někde v knihovně mám dodnes. Díky této knize jsem byl od mládí vášnivý pejskař. Pes, nejlepší přítel člověka, což se o mnoha lidských přátelích říct nedá.

Ayla767
15.09.2023 5 z 5

Tato malá a mému srdci blízká knížečka byla oblíbená i mými dětmi :-)
Seznamuje se se sluníčkem, kačerem, včelkami a s žabičkami.
Milovala jsem toto štěňátko a jeho dobrodružství. Nejvíc se mi líbil příběh jak štěňátko chtělo malé pejsky.
A ty krásné kresbičky od pana Zdeňka Milera.
A tak jsem si po odletu mých milovaných dětí pořídila dvě krásné holčičky z rodu Jorkšírků :-) .
Krásná a milá vzpomínka :-) .

haWranka
30.04.2023 4 z 5

Pro malé milovníky knížek je to povinnost, já ji milovala a moje mrně taky. Jen si až teď jako dospělá všímám drobných chybek v ilustracích a nějak to na mě působí depresivně, netuším proč :D

Bytost na cestě
12.04.2023 5 z 5

Má milovaná knížka z dětství :)

PaníLenka
14.11.2022 5 z 5

Jedna z nejmilovanějších dětských knížek mých i mých dětí. Ta moje z dětství se s lety a přibývajícími dětmi v rodině někam ztratila, ale zůstala mi tolik ve vzpomínkách, že když jsem ji uviděla znovu ve výloze v knihkupectví v mých asi dvaceti letech, věděla jsem, že ji musím mít. A dostala jsem ji pak jako jeden z nejmilovanějších dárků od mého budoucího manžela….

SSTknihy
12.07.2022 5 z 5

Roztomilé zvědavé štěňátko byla jednoduše milovaná knížka - taky mi leží v knihovně pěkně ohmataná. Vtipné i dojemné a k tomu krásné obrázky. Ráda na ni vzpomínám.

Pebra
23.04.2022 5 z 5

Milovaná kniha z raného dětství. Vzpomínám si i na rozčarování, kdy jsem posléze zjistila, že život není jen zelená travička a modré nebe.

LunaL.
16.01.2022 5 z 5

Knížka mého dětství, která nadchla i syna :) Synovi ji čtu od jeho dvou let, moc se mu příběhy štěňátka líbí a vůbec mu nevadí, že knihu četlo tolik dětí, že je to na ní znát..
Díky štěňátku ho začali dost zajímat včelky :)
Nedávno jsme ji kupovali jako dárek pro právě narozeného bratránka :)
Podle mě je to knížka, která má krásné ilustrace, nádherný děj a nějaké poslání - mělo by ji znát každé dítě!

Hakate
26.09.2021 5 z 5

Štěňátko, další z mých oblíbených dětských pohádek.

Medunkavera
22.09.2021 5 z 5

Krteček a toto štěňátko jsou mé nejoblíbenější a nejmilejší postavičky.
Nejvíc se mi líbilo, jak štěňátko obdivuje slepičku, jak za ní běhají její kuřátka. A moc toužil, aby za ním poskakovala malá štěňátka. A tak se rozhodl, že bude mít malé pejsky. Našel ale jen vajíčka žabičky a tak si na ně sedl a zahříval je. Jak to viděl u slepice. "Vyseděl" ale jen pulce, ze kterých se staly malé žabky. A ta posměvačná slepičí maminka se mu vysmívala. Ta byla ale namyšlená..
Ale pejsek byl šťastný, že za ním žabičky poskakovaly.
Tak.. a teď jsem prozradila celý příběh..

Roni34
28.08.2021 5 z 5

Tohle čtení je nesmrtelné.Jako dítě jsem měla štěňátko ráda,miluju ho i jako maminka a až se stanu babičkou, nebude tomu zaručeně jinak.Krásné ilustrace, jednoduchý krátký text,nenásilný děj, čtení pro ty úplně nejmenší.Pokud zvažujete, po jaké knížce sáhnout na to první večerní čtení, tak určitě po štěňátku.Moje děti ho chtěly číst znovu a znovu. Dokonce jsem tuto knížku darovala i své neteři ke křtu.

Briv
14.08.2021 5 z 5

* Jak ten čas letí, když jsem byla malá, tak si na knížku moc dobře pamatuji a dodnes ji mám schovanou. Měla jsem ji moc ráda a podle toho teda vypadá.

Dnes si ji čteme s dvouletým synem a moc se mu to líbí. Sedí mi na klíně, prohlíží si obrázky a poslouchá příběh. Vždy ho velmi zaujme popíchaný pejsek od včel, ale myslím, že rozumí tomu proč to včelky udělaly i to, jak potom pejska odmění za hlídání pláství medu. Nikdy nezapomene ukázat na místa, které jsem jako malá v knížce poničila a je hodně opatrný když si ji prohlíží sám. To jsou tak krásné vzpomínky...

JessieEx
10.06.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih na čtení před spaním pro 3-4 leté dítě. Knížka obsahuje tři pohádky, které jsou svou déílkou k večernímu čtení úplně ideální (ne moc dlouhé).
Krásné ilustrace a poučné, přitom skvělé příběhy... Fakt krása!
Jen škoda, že je to vytištěno na extrémně tenkém papíře, když si knihou dítě listuje, během chvíle z toho udělá salát.

Turlogh
02.04.2021 5 z 5

Jedna z nejhezčích a prvních knížek mého nejútlejšího dětství. Moc pohodové vyprávění o malém, zvědavém štěňátku a jeho příhodách... K tomu roztomilé ilustrace Zdeňka Milera, co si přát více. Pro nejmenší dítka vřele doporučuji. Howgh.

Jarka_rybář
31.01.2021 5 z 5

Krásné pohádky s krásnými obrázky pro nejmenší.

ElikaS
14.01.2021 5 z 5

Knížka o zvědavém šťeňátku od Ivy Hercíkové s ilustracemi Zdeňka Müllera je skvělá a máme ji se synem moc rádi. Je ideální už pro nejmenší děti, protože na každé stránce je naprosté minimum textu a k tomu 2 velké obrázky, takže než přečtete větičku, děti si obrázky prohlíží a hned se jde zase dál. Není tedy třeba, aby děti už měli větší trpělivost se čtením a vydrželi delší dobu v klidu poslouchat. U větších dětí zase oceníte pěkné příběhy, u kterých se dozví, jak funguje koloběh vody, jak se vyrábí med a jak se vyvíjí malé žabky. Rozhodně doporučuji.

jarkaska
11.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha, krásné ilustrace o malém štěňátku. Četli jsme s tříletým vnoučkem.

Monika1717
11.08.2020 5 z 5

Krásná kniha, jednoduchý text a nádherné ilustrace. Kniha snad nechybí v žádné dětské knihovničce.

zvířátka štěňata

Autoři knihy

Iva Hercíková
česká, 1935 - 2007
Zdeněk Miler
česká, 1921 - 2011

Kniha O zvědavém štěňátku je v